کد خبر : 229
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

مدیران باید برای جذب سرمایه‌گذار با یکدیگر رقابت کنند

مدیران باید برای جذب سرمایه‌گذار با یکدیگر رقابت کنند

رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مدیران باید برای جذب سرمایه‌گذار با یکدیگر رقابت کنند، گفت: آن مدیرانی موفق هستند که دست سرمایه‌گذاران را بگیرند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی شامگاه چهارشنبه(13 مردادماه) در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از مجموعه پارک آبی قم که در بوستان غدیر برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت گفت: افتتاح پروژه‌هایی که در این ایام انجام می‌شود را باید به فال نیک گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی، از سرمایه‌گذار پارک آب و تاب و نیز مساعدت‌های شهرداری، استانداری و دیگر مسئولانی که در این پروژه همکاری داشتند تشکر و قدردانی کرد.

دکتر لاریجانی افزود: این پروژه نمونه‌ای از کارآفرینی است و می‌تواند همانند آن در دیگر نقاط کشور هم اتفاق افتد، اگر سرمایه‌گذارانی که این چنین ایده‌هایی را دارند حمایت شوند و زمینه برای اجرایی کردن ایده آنها فراهم شود.

در شرایط فعلی بیش از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان پول در دست مردم قرار دارد

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی بیش از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان پول در دست مردم قرار دارد، ادامه داد: اکنون که این منابع در اختیار مردم است و آنها علاقمند به تولید هستند باید زمینه برای ورود این منابع به تولید و کارآفرینی فراهم شود چرا که اگر امروز دچار لکنت در تولید هستیم به دلیل فراهم نبودن این زمینه‌ها است.

دکتر لاریجانی بیان کرد: کسی که می‌خواهد امروز کار تولیدی را شروع کند، باید از هفت خوان رستم عبور کند که این موجب منصرف شدن سرمایه‌گذار می‌شود؛ سیستم اداری ما مشکلاتی را ایجاد می‌کند که شاید این به خاطر وسیع بودن آن است.

مدیرانی موفق هستند که دست سرمایه‌گذاران را بگیرند

وی با اشاره به اینکه علاقمندی برای تولید در بین مردم و سرمایه‌گذاران وجود دارد، افزود: آن مدیرانی موفق هستند که دست سرمایه‌گذاران را بگیرند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه باید کمک کرد تا سرمایه‌گذاران با علاقه زیاد و اطمینان خاطر وارد شوند، ادامه داد: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در قم وجود دارد و مدیران باید برای جذب سرمایه‌گذار با یکدیگر رقابت کنند که این عامل آبادانی قم و دیگر استان‌ها خواهد بود.

پیگیر اجرای قوانین بهبود فضای کسب و کار هستیم

وی با اشاره به اینکه برخی مقررات ممکن است برای سرمایه‌گذاران دست و پا گیر باشد، یادآور شد: مسئولان این قوانین مزاحم را معرفی کنند تا آنها را در مجلس مطرح و از میان برداریم.

دکتر لاریجانی افزود: چند قانون در مجلس برای بهبود فضای کسب و کار تصویب شد، اما در اجرای آنها تعلل‌هایی رخ داده است که پیگیر موضوع هستیم.

ظرف سه سال گذشته واردات از ۶۰ میلیارد دلار به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است

وی با بیان اینکه ظرف سه سال گذشته واردات از ۶۰ میلیارد دلار به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است، افزود: این نشان می‌دهد که می‌شود با واردات کمتر کشور را اداره کرد چرا که عمده این واردات مربوط به بخش‌های خاص می‌شود.

دکتر لاریجانی افزود: امروز ظرفیت‌های مهندسی و کارآفرینی در کشور از پتانسیل خوبی برخوردار است که می‌توان از آن در جهت تولید بهره گرفت.

انتقال تکنولوژی به داخل کشور مهم‌ترین موضوع قراردادهای نفتی است

وی به قراردادهای نفتی اشاره کرد و ادامه داد: مهم‌ترین موضوع در قراردادهای نفتی این است که باید انتقال تکنولوژی به داخل کشور فراهم شود.

دکتر لاریجانی توجه به نیروی انسانی و جوان را دارای اهمیت دانست و افزود: سرمایه‌گذاران به کارگیری این نیروها را در الویت قرار دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی، به خیل عظیم نیروی کار که از دانشگاه‌ها فارغ التحصیل می‌شوند اشاره کرد و تصریح کرد: اگر این نیروی کار و منابعی که در اختیار است به هم ربط داده شوند زمینه رشد و آبادانی هم فراهم خواهد شد./

پایان پیام 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی