کد خبر : 2254
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علي لاریجانی در دیدار وزیر خارجه لوکزامبورگ:

رویکرد عمومی مجلس حمایت از مذاکرات هسته‌ای بر مبنای منطقی است

رویکرد عمومی مجلس حمایت از مذاکرات هسته‌ای بر مبنای منطقی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد عمومی در مجلس شورای اسلامی حمایت از مذاکرات هسته‌ای ایران بر یک مبنای منطقی و معطوف به کسب نتایج مثبت و سازنده و اجتناب از بهانه گیری‌ها است.

دکتر لاریجانی در دیدارژان اسلبورن معاون نخست وزیر و وزیر خارجه لوکزامبورگ با اشاره به سابقه روابط دو کشور طی دوره‌های مختلف گفت: روابط خوبی بین ایران و لوکزامبورگ در زمینه‌های مختلف در طی دوره های گوناگون برقرار بوده و این کشور نقش مثبتی در مجمع اتحادیه اروپا ایفا کرده است.

وی ادامه داد: علاقمندیم اروپا با اتخاذ مشی مستقل و سازنده خود در رویدادهای مهم  منطقه‌ای نقش آفرین تر ظاهر شود.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود از مقابله با قاچاق مواد مخدر و تروریزم، به عنوان دغدغه‌های مشترک ایران و اتحادیه اروپا نام برد و افزود: ایران همانند گذشته، همکاری با کشورهای اروپایی در زمینه مقابله با مواد مخدر در سطح منطقه‌ای و بین المللی را دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گفتگوهای هسته‌ای کشورمان با 1+5 گفت: رویکرد عمومی در مجلس شورای اسلامی حمایت از این گفتگوها بر یک مبنای منطقی و معطوف به کسب نتایج مثبت و سازنده و اجتناب از بهانه گیری‌ها است.

وی در ادامه افزود: پشتوانه واقعی مذاکرات هسته‌ای ایران وجود فتوای شرعی رهبری معظم انقلاب در تحریم‌ همه سلاح‌های کشتار جمعی اعم از هسته ای، شیمیایی و میکروبی است و این فتوا به عنوان یک دکترین مذهبی و اعتقادی فراتر از هر قانونی در کنار حفظ منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در کانون توجه مذاکره کنندگان ایرانی قرار دارد.

* آمریکا و اتحادیه اروپا بپذیرند که ایران در چارچوب NPTحق غنی سازی دارد

در ادامه این دیدار آقای ژان اسلبورن معاون نخست وزیر و وزیر خارجه لوکزامبورگ از ایران به عنوان کشوری بزرگ، مهم و برخوردار از فرهنگ و تمدن غنی در منطقه و جهان یاد کرد و افزود: اتحادیه اروپا باید نهایت تلاش خود را برای گسترش مناسبات در زمینه های مختلف با ایران به عنوان یک کشور تاثیرگذار که فرصت های اقتصادی بزرگی دارد به کار گیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم با حصول توافق نهایی هسته ای و لغو کامل تحریم‌های ایران، فرصت برای گشوده شدن افق های جدید در روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و اتحادیه اروپا فراهم گردد و راه جدید همکاری ها آغاز شود.

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ گفت: اتحادیه اروپا و آمریکا باید به این باور اجتناب ناپذیر برسد که ایران در چارچوب NPTحق غنی سازی دارد و هرگونه قصور در نیل به توافق نهایی در مذاکرات جاری یک اشتباه و شکست فاحش خواهد بود.

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در پایان این دیدار حمایت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی از روند گسترش همکاری‌ها و مناسبات بین ایران و مجموعه اتحادیه اروپا در راستای منافع متقابل را خواستار شد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی