کد خبر : 2254
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علي لاریجانی در دیدار وزیر خارجه لوکزامبورگ:

رویکرد عمومی مجلس حمایت از مذاکرات هسته‌ای بر مبنای منطقی است

رویکرد عمومی مجلس حمایت از مذاکرات هسته‌ای بر مبنای منطقی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد عمومی در مجلس شورای اسلامی حمایت از مذاکرات هسته‌ای ایران بر یک مبنای منطقی و معطوف به کسب نتایج مثبت و سازنده و اجتناب از بهانه گیری‌ها است.

دکتر لاریجانی در دیدارژان اسلبورن معاون نخست وزیر و وزیر خارجه لوکزامبورگ با اشاره به سابقه روابط دو کشور طی دوره‌های مختلف گفت: روابط خوبی بین ایران و لوکزامبورگ در زمینه‌های مختلف در طی دوره های گوناگون برقرار بوده و این کشور نقش مثبتی در مجمع اتحادیه اروپا ایفا کرده است.

وی ادامه داد: علاقمندیم اروپا با اتخاذ مشی مستقل و سازنده خود در رویدادهای مهم  منطقه‌ای نقش آفرین تر ظاهر شود.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود از مقابله با قاچاق مواد مخدر و تروریزم، به عنوان دغدغه‌های مشترک ایران و اتحادیه اروپا نام برد و افزود: ایران همانند گذشته، همکاری با کشورهای اروپایی در زمینه مقابله با مواد مخدر در سطح منطقه‌ای و بین المللی را دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گفتگوهای هسته‌ای کشورمان با 1+5 گفت: رویکرد عمومی در مجلس شورای اسلامی حمایت از این گفتگوها بر یک مبنای منطقی و معطوف به کسب نتایج مثبت و سازنده و اجتناب از بهانه گیری‌ها است.

وی در ادامه افزود: پشتوانه واقعی مذاکرات هسته‌ای ایران وجود فتوای شرعی رهبری معظم انقلاب در تحریم‌ همه سلاح‌های کشتار جمعی اعم از هسته ای، شیمیایی و میکروبی است و این فتوا به عنوان یک دکترین مذهبی و اعتقادی فراتر از هر قانونی در کنار حفظ منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در کانون توجه مذاکره کنندگان ایرانی قرار دارد.

* آمریکا و اتحادیه اروپا بپذیرند که ایران در چارچوب NPTحق غنی سازی دارد

در ادامه این دیدار آقای ژان اسلبورن معاون نخست وزیر و وزیر خارجه لوکزامبورگ از ایران به عنوان کشوری بزرگ، مهم و برخوردار از فرهنگ و تمدن غنی در منطقه و جهان یاد کرد و افزود: اتحادیه اروپا باید نهایت تلاش خود را برای گسترش مناسبات در زمینه های مختلف با ایران به عنوان یک کشور تاثیرگذار که فرصت های اقتصادی بزرگی دارد به کار گیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم با حصول توافق نهایی هسته ای و لغو کامل تحریم‌های ایران، فرصت برای گشوده شدن افق های جدید در روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و اتحادیه اروپا فراهم گردد و راه جدید همکاری ها آغاز شود.

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ گفت: اتحادیه اروپا و آمریکا باید به این باور اجتناب ناپذیر برسد که ایران در چارچوب NPTحق غنی سازی دارد و هرگونه قصور در نیل به توافق نهایی در مذاکرات جاری یک اشتباه و شکست فاحش خواهد بود.

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در پایان این دیدار حمایت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی از روند گسترش همکاری‌ها و مناسبات بین ایران و مجموعه اتحادیه اروپا در راستای منافع متقابل را خواستار شد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی