کد خبر : 2252
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس جمهور در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی سودان:

استقبال مجلس شورای اسلامی از ارتقاء سطح همکاری ها با سودان

استقبال مجلس شورای اسلامی از ارتقاء سطح همکاری ها با سودان

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این روابط عمیق و دوستانه دو کشور زمینه ساز گسترش هرچه بیشتر همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف بوده است گفت: مجلس شورای اسلامی بر این اساس از ارتقاء سطح همکاری ها با سودان استقبال می کند.

  دکتر‌علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز(سه شنبه 13 خرداد ماه) با محمد یوسف عبد الله رئیس کمیسیون سیاست خارجی سودان دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی در ابتدای ایران دیدار با اشاره به سابقه مثبت روابط دو کشور ایران و سودان گفت:روابط عمیق و دوستانه دو کشور زمینه ساز گسترش هرچه بیشتر همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف بوده است و مجلس شورای اسلامی بر این اساس از ارتقاء سطح همکاری ها با سودان استقبال می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به ضرورت همکاری کشورهای اسلامی در سازمان ها و مجامع بین المللی گفت:همکاری و رایزنی های خوبی میان دو کشور در چارچوب سازمان ها و مجامع مختلف بین المللی میان ایران و سودان وجود دارد که تداوم گسترش آن ها به همبستگی و نزدیکی بیشتر دیدگاه های دو کشور می انجامد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار افزایش همکاری های اقتصادی ایران و سودان را عامل مهمی در راستای گسترش همکاری ها در سایر زمینه ها دانست و گفت: با توجه به قابلیت های سودان در برخورداری ایران از معادن غنی فلزات،نفت و محصولات کشاورزی از یک سو و پیشرفت های صنعتی و علمی وجود درد که باید در جهت منافع دو ملت از آن ها بهره گرفت.

محمد یوسف عبدالله در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از علاقه و آمادگی مقامات سودان برای تقویت و توسعه همکاری های این کشور با جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت:ایران و سودان از روابط دوستانه راهبردی بهره‌مند هستند و سودان در سال های اخیر از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف برای آبادانی و پیشرفت کشور بهره فراوانی برده است.

وی افزود:سودان همواره از وحدت دنیای اسلام و ارتباط مستمر کشورش با کشور های اسلامی به ویژه استقبال کرده است.

رئیس مجلس سودان خاطر نشان کرد: پارلمان دولت و سودان در حال بررسی طرح های مختلف جهت از میان برداشتن موانع احتمالی موجود بر سر همکاری های دو کشور به ویژه همکاری های تجاری و اقتصادی هستند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی