کد خبر : 2224
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

سواحل مکران، کلید پرش ایران

سواحل مکران، کلید پرش ایران

به گزارش جام نیوز، امیر سید عبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم پایانی دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی، به اهمیت سواحل مکران پرداخت و گفت: سواحل مکران یک گنج دست نخورده است که نیروی دریایی با حضور در این منطقه تنها بخشی از درخشش این گنج را نشان داده است.
وی تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنان به ایفای نقش اول در این منطقه ادامه خواهد داد و هدف از استقرار در این منطقه آبادانی و رفع پیامدهای منفی سیاست گذشته است تا با آشکار شدن این گنج عظیم ، سواحل مکران رشد کند.
جانشین فرمانده کل ارتش ادامه داد: سواحل مکران با ویژگی های ژئوپلتیکی و امنیتی خود و همچنین امکان دسترسی های منطقه ای و بین المللی می تواند جایگاه ایران را در مقیاس جهانی افزایش دهد.
امیر موسوی اضافه کرد : ایجاد زیرساخت های تجاری، صنعتی و گردشگری از دیگر قابلیت های سواحل مکران است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی تاکیدکرد: هر کشوری که خواهان قدرت، بزرگی و امنیت است راهکاری جز تقویت قدرت جنگی و تجاری خود در دریا ندارد.
جانشین فرمانده کل ارتش گفت: توسعه سواحل مکران زیرساخت و کلید اصلی پرش ایران از یک قدرت منطقه ای به یک قدرت فرامنطقه ای است.
تسنیم نوشت: دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران روزهای 28 و 29 خرداد در بندر جاسک و در منطقه دوم دریایی ولایت برگزار شد.
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، اکبرترکان، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد، جاسم جادری، استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان کشوری و فرماندهان لشکری از شرکت کنندگان در این همایش بودند.
بندرجاسک در فاصله حدود 300 کیلومتری بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد.
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی