کد خبر : 2218
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

بودجه قوه قضاییه در مجلس بیش از 700میلیارد تومان افزایش یافته است

بودجه قوه قضاییه در مجلس بیش از 700میلیارد تومان افزایش یافته است

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه که صبح امروز (شنبه 31 خردادماه) در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: دکتر بهشتی پایه گذار قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران است و نقش وی به عنوان یکی از کسانی که در پایه گذاری این نظام موثر بود قابل ذکر است چراکه همگان نقش دکتر بهشتی را در تدوین قانون اساسی از نزدیک احساس کردند.
وی ادامه داد: دکتر بهشتی در اوایل انقلاب که ما گرفتار یک رئیس جمهور بدخیم مثل بنی صدر شده بودیم از افراد موثری بودند که مانع رفتار بنی صدر برای ایجاد دیکتاتوری در کشور شدند به طوریکه دکتر بهشتی آن زمان جلساتی را ترتیب می دادند و به صورت هفتگی مسائل مهمی را در خصوص بحران هایی که بنی صدر ایجاد کرده بود، بررسی می کردند.
لاریجانی افزود:دکتر بهشتی دارای مدیریت جهادی بود و طبعا یکی از مسائلی که وی نقش عمده ای در آن داشت قوه قضاییه بود که نقش ایشان در این قوه دارای اهمیت بسزایی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبعا یکی از ارکان مهم عدالت در کشور قوه قضاییه است و به حق و به همین دلیل آن را عدلیه نامیده اند چراکه برای احقاق عدالت چاره ای جز استقرار قوه قضاییه نیست و چنانچه این قوه مستقل نباشد نمی تواند عدالت را برقرار کند.
لاریجانی ادامه داد: خوشبختانه تضادهای بلاموجه و بی قاعده عمل کردن در شرایط امروز مرتفع شده و زمینه همکاری بین قوای سه گانه سنجیده تر و بهتر شده لذا باید از این فرصت استفاده کرد و اقدامات اساسی برای دفاع از حقوق مردم اتخاذ کرد.
وی تاکید کرد: به دلیل وجود نگاه همکاری و همیاری بین قوای سه گانه قوانین مهمی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که قانون جدید مجازات اسلامی که قانونی بسیار مهم و بزرگ پایه ای از این جمله است و هم چنین قانون آیین دادرسی کیفری، قانون حمایت از خانواده، کانون اختیارات قوه قضاییه و قانون سازمان بازرسی کل کشور از جمله قوانینی است که در مجلس مورد پیگیری قرار گرفت.
لاریجانی گفت: مجلس شورای اسلامی گام های موثری در بودجه قوه قضاییه برداشته است به طوریکه درسال 93 بیش از 700میلیارد تومان از بودجه قوه قضاییه افزایش یافته است که این یکی از نشانه های همکاری بین قوای سه گانه است.
وی تصریح کرد: شرایط اقتصادی موجود ما شرایط رکود و تورم است و بیکاری زیادی در کشور وجود دارد به طوری که بسیاری از بخش های تولیدی در حال رکورد به سر می برند و این درحالی است که ما سرمایه های سرگردان در کشور بسیار داریم و از طرفی به دلیل وجود رشد نقدینگی بالا باید شرایطی فراهم کنیم که در نتیجه ایجاد امنیت اقتصادی این سرمایه ها در جهت تولید حرکت کنند.
لاریجانی با بیان اینکه در صورت نبود امنیت اقتصادی سرمایه ها به سمت دلالی می رود، بیان کرد: امنیت اقتصادی تبعا به زبان نیست و باید راهکارهایی را برای آن فراهم کرد و در این میان قوه قضاییه نقش برجسته ای دارد اما از طرفی قوانین باید تسهیل کننده باشد و قوه مجریه راه  را برای سرمایه گذاری باز کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مشکلات تولید کنندگان وجود مشکلات بانکی است چراکه بانک ها همکاری که باید در زمینه تولید ارائه دهند ندارند و البته در برخی مواقع بعضی پرونده ها این نگرانی را برای ما به وجود آورده است لذا تولید کنندگان و کشاورزان و دامداران و صنعتگران به سختی می توانند وام بگیرند.

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی