کد خبر : 2212
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مردم سردشت با صبوری و شکیبایی نام خویش را در تاریخ جاودانه ساختند

مردم سردشت با صبوری و شکیبایی نام خویش را در تاریخ جاودانه ساختند

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت، پیامی را به همایش "داغ لاله ها" صادر کرد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه 7 تیر) در پیامی به همایش "داغ لاله ها"، بیست و هفتمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت را گرامیداشت، که متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ شکوهمند و پرافتخار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران سرشار از لحظات و جلوه های ارزشمند و به یادماندنی است که گاهی با تلخ کامی و گاهی نیز با شور و نشاط همراه بوده که همه و همه سراسر با حضور و حمایت ملت شریف ایران از هر نژاد و فرهنگ و زبان وآیین ظهور و تجلی یافته است.

حضور مردم قهرمان و هوشیار ایران در تمامی صحنه ها یکی از مهمترین عوامل پیشرفت و عبور از بحران ها و تهدیدات دشمن متخاصم بوده است که آحاد جامعه از زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودکان و جوانان با مقاومت و اتحاد خویش نقشه های دشمنان کوردل را نقش بر آب ساخته اند.

مردم مظلوم و ایثارگر شهرستان سردشت با صبوری و شکیبایی در روز هفتم تیر ماه سال 1366 در برابر بمباران شیمیایی توسط هواپیماهای متجاوز رژیم بعثی عراق که باعث شهادت و مصدومیت جمع کثیری از اهالی این شهر مقاوم گردید نام و یاد خویش رادر تاریخ پرافتخار کشور جاودانه ساختند.

دشمن جاهل با تصور ایجاد خلل در اراده و توان راسخ مردم سلحشور سردشت دست به اقدامی ناجوانمردانه زد و جنایت غیر نسانی را مرتکب گردید اما مقاومت مردم این شهر سرافراز علیرغم داشتن زخم های غیر قابل التیام بر جان و جسم هیچگاه آسیب ندید و حاصل کار برای دشمنان کوردل چیزی بجز شکست زبونی بهمراه نداشت.

جراحت و زخم های ناشی از مصدومیت در این جنایت نماد مقاومت، شجاعت و پایبندی مردم بیدار دل سردشت و وفاداری آنان به نظام جمهوری اسلامی و آرمان های حضرت امام و مقام معظم رهبری می باشد که درود و سلام خداوند و ملت بزرگوار ایران به مردمان این شهر و دیار باد.

ملت قهرمان ایران هیچگاه یاد و خاطره پایمردی و مظلومیت 116 شهید و ایثار بیش از پنج هزار مصدوم این فاجعه غیر انسانی و تلخ را فراموش نخواهند کرد و ضرورت دارد همه مسئولان و دست اندرکاران با همت خویش و نگاه ویژه به رفع مشکلات و گرفتاری های مردم این شهر اقدام کنند.

اینجانب از سوی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تلاش دست اندرکاران برگزاری این همایش پر عظمت تجلیل کرده و امیدوارم شاهد شکوفایی، نشاط و سرزندگی در سردشت و رونق و شادابی مردم نجیب و متدین آن باشیم.

 
ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی