کد خبر : 2209
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در نخستین روز از ماه مبارک رمضان ؛

رئیس مجلس روزه اول رمضان را با ایتام افطار کرد

رئیس مجلس روزه اول رمضان را با ایتام افطار کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین روز از ماه مبارک رمضان در مراسم افطاری که با جمعی از خانواده‌های ایتام و کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی برگزار شد، حضور یافت.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 8 تیر) مصادف با اول ماه مبارک رمضان در یک مراسم افطاری میزبان ایتام و خانواده‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی بود.

در این مراسم که طبق روال هر سال در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، حسین انواری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی حضور داشتند.

در پایان این مراسم رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این مراسم سنتی است که هر ساله عزیزان در کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به خانه ملت تشریف می‌آورند که ما نیز در خدمتشان هستیم.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان ماه مناسبی برای این گونه مراسم‌ها است که هم دیداری با عزیزانی که از بخش محروم جامعه هستند، صورت گیرد و هم آنها بتوانند مشکلات و موضوعات را مطرح کرده تا مجلس با دید بازتری به این مشکلات رسیدگی کند.

لاریجانی درخصوص اغلب درد و دل‌هایی که در این مراسم افطاری از سوی میهمانان مطرح شد، گفت:‌ برخی برای آینده تحصیلی‌شان و برخی درباره اشتغال موضوعاتی را مطرح کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری یادآور شد: براساس اعلام مسئولان در سال 93 نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای کارآفرینان این بخش در کمیته امداد در نظر گرفته شد که توضیحاتی در مورد چگونگی ورود به کار این افراد ارائه شد.

وی تصریح کرد: در این توضیحات اعلام شد که مسئولان در تلاش هستند تا با سرمایه‌گذاری‌ها این استعدادها را به سوی کارآفرینی سوق دهند تا این افراد بتوانند روی پای خود بایستند؛ حال امید است برای رسیدن به این هدف ، دولت حمایت‌های خود را گسترده‌تر کند تا این افراد وارد بازار کار شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این‌خصوص پیشنهاداتی مطرح و قرار شد برای توسعه کار، این موضوع مهم در کمیسیون‌های مجلس بررسی شود.

به گزارش  خانه ملت،‌ همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی پیش از برگزاری این مراسم گفت: برگزاری مراسم افطار با ایتام و خانواده‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی سنت حسنه‌ای است که اغلب در روزهای اول ماه مبارک رمضان، رئیس مجلس این مراسم را برگزار کرده تا یک فضای صمیمی و به یادماندنی در خانه ملت ایجاد شود.

وی یادآور شد: امروزه شاهدیم که فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی رشد و پیشرفت خوبی داشته‌اند و ما اکنون در سایه توجهات دولت به ویژه رئیس جمهور محترم در تلاش هستیم تا سال خوب و اثربخشی برای توانمندسازی این افراد ایجاد کنیم. 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی