کد خبر : 2209
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در نخستین روز از ماه مبارک رمضان ؛

رئیس مجلس روزه اول رمضان را با ایتام افطار کرد

رئیس مجلس روزه اول رمضان را با ایتام افطار کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین روز از ماه مبارک رمضان در مراسم افطاری که با جمعی از خانواده‌های ایتام و کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی برگزار شد، حضور یافت.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 8 تیر) مصادف با اول ماه مبارک رمضان در یک مراسم افطاری میزبان ایتام و خانواده‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی بود.

در این مراسم که طبق روال هر سال در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، حسین انواری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی حضور داشتند.

در پایان این مراسم رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این مراسم سنتی است که هر ساله عزیزان در کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به خانه ملت تشریف می‌آورند که ما نیز در خدمتشان هستیم.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان ماه مناسبی برای این گونه مراسم‌ها است که هم دیداری با عزیزانی که از بخش محروم جامعه هستند، صورت گیرد و هم آنها بتوانند مشکلات و موضوعات را مطرح کرده تا مجلس با دید بازتری به این مشکلات رسیدگی کند.

لاریجانی درخصوص اغلب درد و دل‌هایی که در این مراسم افطاری از سوی میهمانان مطرح شد، گفت:‌ برخی برای آینده تحصیلی‌شان و برخی درباره اشتغال موضوعاتی را مطرح کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری یادآور شد: براساس اعلام مسئولان در سال 93 نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای کارآفرینان این بخش در کمیته امداد در نظر گرفته شد که توضیحاتی در مورد چگونگی ورود به کار این افراد ارائه شد.

وی تصریح کرد: در این توضیحات اعلام شد که مسئولان در تلاش هستند تا با سرمایه‌گذاری‌ها این استعدادها را به سوی کارآفرینی سوق دهند تا این افراد بتوانند روی پای خود بایستند؛ حال امید است برای رسیدن به این هدف ، دولت حمایت‌های خود را گسترده‌تر کند تا این افراد وارد بازار کار شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این‌خصوص پیشنهاداتی مطرح و قرار شد برای توسعه کار، این موضوع مهم در کمیسیون‌های مجلس بررسی شود.

به گزارش  خانه ملت،‌ همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی پیش از برگزاری این مراسم گفت: برگزاری مراسم افطار با ایتام و خانواده‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی سنت حسنه‌ای است که اغلب در روزهای اول ماه مبارک رمضان، رئیس مجلس این مراسم را برگزار کرده تا یک فضای صمیمی و به یادماندنی در خانه ملت ایجاد شود.

وی یادآور شد: امروزه شاهدیم که فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی رشد و پیشرفت خوبی داشته‌اند و ما اکنون در سایه توجهات دولت به ویژه رئیس جمهور محترم در تلاش هستیم تا سال خوب و اثربخشی برای توانمندسازی این افراد ایجاد کنیم. 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی