کد خبر : 2190
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دكتر لاریجانی در مراسم رونمایی از کتاب رسالت الولایت آیت الله جوادی آملی :

آثار آیت الله جوادی آملی عالم جدیدی از معرفت دینی را به علاقمندان معرفی می کند

آثار آیت الله جوادی آملی عالم جدیدی از معرفت دینی را به علاقمندان معرفی می کند

دكترعلی لاریجانی در مراسم رونمایی از کتاب تحریر رسالت الولایت علامه طباطبایی تألیف آیت الله جوادی آملی که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد با بیان اینکه اقدام آیت الله جوادی آملی که رساله استاد خود را به عنوان شاگردی ممتاز اینطور شرح  داده و فهم آن را برای افراد آسان کرده جزء موارد استثنایی است گفت: شاید شبیه چنین کاری را شهید مطهری در کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم آن هم در مورد اثر علامه طباطبایی انجام و با شرح خود فهم کتاب استاد را راحت تر کرد.

وی با بیان اینکه کتاب رسالت الولایت علامه طباطبایی به دلیل موجز بودن نیاز به شرح دارد افزود: آیت الله جوادی آملی به حق این کار را به خوبی انجام داد  و به تعبیر وی این کتاب از تثلیثی خوب برخوردار و دارای جنبه عرفانی و برهانی است که در خدمت برهان و نقل قرار گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کتاب رسالت الولایت علامه طباطبایی از موارد نادری بود که ایشان به آن می نازید ادامه داد: البته همه آثار علامه ارزشمند است اما دلیل ارزشمند بودن این کتاب برای شخص علامه این است که برهانی که در این کتاب در بحث ولایت ذکر شده از مواهب الهی است.

وی با بیان اینکه علامه طباطبایی در رساله ولایت یک نوع سیر و سلوک عرفانی را بیان کرده است، توضیح داد: اولین مساله قید شده در این رساله این است که ظاهر دین باطنی دارد و اولی خدا کسانی هستند که به این باطن واصل می شوند.

لاریجانی با بیان اینکه فصل دوم این رساله به چیستی سنخ اسرار این باطن مربوط می شود، ادامه داد: فصل سوم آن این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد که آیا این امور به افراد خاصی اختصاص می یابد یا دیگر افراد هم می توانند شامل آن شوند.

وی با بیان اینکه بر اساس این رساله انسان میتواند همیشه راه به عالم متافیزیک داشته باشد، توضیح داد: در فصل چهارم این کتاب مطرح می شود که از طریق معرفت نفس می توانیم امور و حقایق باطنی را درک کنیم و فصل پنجم نیز به کمالاتی که انسان در مسیر طی میکند مربوط می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آثار آیت الله جوادی آملی شرایط جدیدی برای کشور ایجاد کرده است، تصریح کرد: کسانی که با آثار ایشان محشور می شوند به عالم جدیدی از معرفت دینی دسترسی پیدا می کنند./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی