کد خبر : 2190
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دكتر لاریجانی در مراسم رونمایی از کتاب رسالت الولایت آیت الله جوادی آملی :

آثار آیت الله جوادی آملی عالم جدیدی از معرفت دینی را به علاقمندان معرفی می کند

آثار آیت الله جوادی آملی عالم جدیدی از معرفت دینی را به علاقمندان معرفی می کند

دكترعلی لاریجانی در مراسم رونمایی از کتاب تحریر رسالت الولایت علامه طباطبایی تألیف آیت الله جوادی آملی که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد با بیان اینکه اقدام آیت الله جوادی آملی که رساله استاد خود را به عنوان شاگردی ممتاز اینطور شرح  داده و فهم آن را برای افراد آسان کرده جزء موارد استثنایی است گفت: شاید شبیه چنین کاری را شهید مطهری در کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم آن هم در مورد اثر علامه طباطبایی انجام و با شرح خود فهم کتاب استاد را راحت تر کرد.

وی با بیان اینکه کتاب رسالت الولایت علامه طباطبایی به دلیل موجز بودن نیاز به شرح دارد افزود: آیت الله جوادی آملی به حق این کار را به خوبی انجام داد  و به تعبیر وی این کتاب از تثلیثی خوب برخوردار و دارای جنبه عرفانی و برهانی است که در خدمت برهان و نقل قرار گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کتاب رسالت الولایت علامه طباطبایی از موارد نادری بود که ایشان به آن می نازید ادامه داد: البته همه آثار علامه ارزشمند است اما دلیل ارزشمند بودن این کتاب برای شخص علامه این است که برهانی که در این کتاب در بحث ولایت ذکر شده از مواهب الهی است.

وی با بیان اینکه علامه طباطبایی در رساله ولایت یک نوع سیر و سلوک عرفانی را بیان کرده است، توضیح داد: اولین مساله قید شده در این رساله این است که ظاهر دین باطنی دارد و اولی خدا کسانی هستند که به این باطن واصل می شوند.

لاریجانی با بیان اینکه فصل دوم این رساله به چیستی سنخ اسرار این باطن مربوط می شود، ادامه داد: فصل سوم آن این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد که آیا این امور به افراد خاصی اختصاص می یابد یا دیگر افراد هم می توانند شامل آن شوند.

وی با بیان اینکه بر اساس این رساله انسان میتواند همیشه راه به عالم متافیزیک داشته باشد، توضیح داد: در فصل چهارم این کتاب مطرح می شود که از طریق معرفت نفس می توانیم امور و حقایق باطنی را درک کنیم و فصل پنجم نیز به کمالاتی که انسان در مسیر طی میکند مربوط می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آثار آیت الله جوادی آملی شرایط جدیدی برای کشور ایجاد کرده است، تصریح کرد: کسانی که با آثار ایشان محشور می شوند به عالم جدیدی از معرفت دینی دسترسی پیدا می کنند./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی