کد خبر : 2183
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

برگزاری نشست کارگروه صنعت و دانشگاه با حضور رئیس مجلس/ گزارش 5 وزیر درباره پژوهش و رشد علمی

برگزاری نشست کارگروه صنعت و دانشگاه با حضور رئیس مجلس/ گزارش 5 وزیر درباره پژوهش و رشد علمی

جلسه مشترک کارگروه صنعت و دانشگاه با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس و وزرای بهداشت، نفت، علوم، دفاع و صنعت و روسای سازمان تامین اجتماعی و سازمان مالیات عصر امروز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه مشترک کارگروه صنعت و دانشگاه با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس و وزرای بهداشت، نفت، علوم، دفاع و صنعت و روسای سازمان تامین اجتماعی و سازمان مالیات عصر امروز(25 تیرماه) برگزار شد.

در این جلسه وزاری مربوطه در گزارش‌های به تشریح برنامه‌های خود برای ارتقاء بخش پژوهش و رشد علمی کشور ارایه کردند.

همچنین رئیس مجلس در این نشست به بیان وضعیت کنونی حوزه مرتبط صنعت و دانشگاه و پژوهش پرداختند.

رضافرجی‌دانا وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری در نشست کارگروه صنعت و دانشگاه، درباره سازوکار وزارت علوم نسبت به ارتباط صنعت و دانشگاه، افزود: موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه از مواردی است که امروزه بسیار حائز اهمیت است اماهنوز راه‌ حل جدی و منطقی برای آن در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: امروزه 134 مرکز رشد در دانشگاه‌ها و بخشهای صنعتی وجود دارد و 33 پارک‌ علم و فناوری در مراکز استان شکل گرفته تا شرکت‌هایی که به بلوغ فکری می‌رسند را در خود جای دهند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه امروزه شرکت‌های دانش بنیان به دلیل نبود تقاضا برای محصولاتشان رنج می‌برند، تصریح کرد: این اقدام باعث شده تا این شرکت‌ها از صحنه اقتصادی حذف شوند بر این اساس ما همواره به دنبال آن بودیم تا با یافتن راه‌حل منطقی، پارک‌های علمی و فناوری را با صنعت مرتبط سازیم.

همچنین حسین دهقان وزیر دفاع نیز در نشست مذکور، با تاکید بر ضرورت ارتباط صنعت و دانشگاه، افزود: امروز در مجموع صنایع دفاعی با 96 دانشگاه کشور به طور اساسی و بنیادی کار می کنیم و قراردادهای روشن و پروژه‌های مشخصی در این زمینه داریم لذا دو طرف همدیگر را پوشش داده و با کمک یکیدیگر به نتیجه می‌رسند.

وی ادامه داد: بدون‌شک تا زمانی که بحث راهبرد یا استراتژیک توسعه صنعتی کشور را تدوین نکردیم هرچقدر اعتبار صرف کنیم باز به نتیجه مشخصی نمی‌رسیم و این اقدامات محصولی برای ما نخواهد داشت.

علی عسگری، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور نیز در نشست کارگروه صنعت و دانشگاه، با بیان اینکه سازمان مالیاتی به‌دنبال حذف مالیات برای تمام طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی است، افزود: قطعا در قوانین باید یک تبصره برای تصریح معافیت‌های مالیات بخش پژوهش دیده شود، از این‌رومعاف کردن پژوهش علمی و کاربردی از مالیات نیازمند حکم قانونی است.

تقی نوربخش رئیسی سازمان تامین اجتماعی نیز در نشست مذکور از معافیت از پرداخت بیمه برخی از افراد خبر داد و تصریح کرد: افراد حقیقی که پیمان را به تنهایی انجام می‌دهند، شخصیت‌های حقوقی که دارای نظام بیمه‌ای خاص باشند و شخصیت‌های حقوقی که دفاتر قانونی خود را به سازمان تامین اجتماعی ارایه کنند از پرداخت حق بیمه در جهت رشد علمی کشور معاف هستند./

پایان پیام

کلید واژه :

ر دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس و وزرای بهداشت، نفت، علوم، دفاع و صنعت و روسای سازمان تامین اجتماعی و سازمان مالیات

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی