کد خبر : 2183
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

برگزاری نشست کارگروه صنعت و دانشگاه با حضور رئیس مجلس/ گزارش 5 وزیر درباره پژوهش و رشد علمی

برگزاری نشست کارگروه صنعت و دانشگاه با حضور رئیس مجلس/ گزارش 5 وزیر درباره پژوهش و رشد علمی

جلسه مشترک کارگروه صنعت و دانشگاه با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس و وزرای بهداشت، نفت، علوم، دفاع و صنعت و روسای سازمان تامین اجتماعی و سازمان مالیات عصر امروز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه مشترک کارگروه صنعت و دانشگاه با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس و وزرای بهداشت، نفت، علوم، دفاع و صنعت و روسای سازمان تامین اجتماعی و سازمان مالیات عصر امروز(25 تیرماه) برگزار شد.

در این جلسه وزاری مربوطه در گزارش‌های به تشریح برنامه‌های خود برای ارتقاء بخش پژوهش و رشد علمی کشور ارایه کردند.

همچنین رئیس مجلس در این نشست به بیان وضعیت کنونی حوزه مرتبط صنعت و دانشگاه و پژوهش پرداختند.

رضافرجی‌دانا وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری در نشست کارگروه صنعت و دانشگاه، درباره سازوکار وزارت علوم نسبت به ارتباط صنعت و دانشگاه، افزود: موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه از مواردی است که امروزه بسیار حائز اهمیت است اماهنوز راه‌ حل جدی و منطقی برای آن در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: امروزه 134 مرکز رشد در دانشگاه‌ها و بخشهای صنعتی وجود دارد و 33 پارک‌ علم و فناوری در مراکز استان شکل گرفته تا شرکت‌هایی که به بلوغ فکری می‌رسند را در خود جای دهند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه امروزه شرکت‌های دانش بنیان به دلیل نبود تقاضا برای محصولاتشان رنج می‌برند، تصریح کرد: این اقدام باعث شده تا این شرکت‌ها از صحنه اقتصادی حذف شوند بر این اساس ما همواره به دنبال آن بودیم تا با یافتن راه‌حل منطقی، پارک‌های علمی و فناوری را با صنعت مرتبط سازیم.

همچنین حسین دهقان وزیر دفاع نیز در نشست مذکور، با تاکید بر ضرورت ارتباط صنعت و دانشگاه، افزود: امروز در مجموع صنایع دفاعی با 96 دانشگاه کشور به طور اساسی و بنیادی کار می کنیم و قراردادهای روشن و پروژه‌های مشخصی در این زمینه داریم لذا دو طرف همدیگر را پوشش داده و با کمک یکیدیگر به نتیجه می‌رسند.

وی ادامه داد: بدون‌شک تا زمانی که بحث راهبرد یا استراتژیک توسعه صنعتی کشور را تدوین نکردیم هرچقدر اعتبار صرف کنیم باز به نتیجه مشخصی نمی‌رسیم و این اقدامات محصولی برای ما نخواهد داشت.

علی عسگری، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور نیز در نشست کارگروه صنعت و دانشگاه، با بیان اینکه سازمان مالیاتی به‌دنبال حذف مالیات برای تمام طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی است، افزود: قطعا در قوانین باید یک تبصره برای تصریح معافیت‌های مالیات بخش پژوهش دیده شود، از این‌رومعاف کردن پژوهش علمی و کاربردی از مالیات نیازمند حکم قانونی است.

تقی نوربخش رئیسی سازمان تامین اجتماعی نیز در نشست مذکور از معافیت از پرداخت بیمه برخی از افراد خبر داد و تصریح کرد: افراد حقیقی که پیمان را به تنهایی انجام می‌دهند، شخصیت‌های حقوقی که دارای نظام بیمه‌ای خاص باشند و شخصیت‌های حقوقی که دفاتر قانونی خود را به سازمان تامین اجتماعی ارایه کنند از پرداخت حق بیمه در جهت رشد علمی کشور معاف هستند./

پایان پیام

کلید واژه :

ر دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس و وزرای بهداشت، نفت، علوم، دفاع و صنعت و روسای سازمان تامین اجتماعی و سازمان مالیات

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی