کد خبر : 218
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با معاون دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان:

جمهوری اسلامی ایران از فرآیند اتحاد ملی عراق حمایت می کند

جمهوری اسلامی ایران از فرآیند اتحاد ملی عراق حمایت می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر فرارسیدن زمان کمک تمام نیروهای سیاسی موجود در عراق برای شکست تروریست‌ها، گفت: جمهوری اسلامی ایران از مشارکت موثر و سازنده همه اجزای عراق در روند سیاسی این کشور منطبق با قانون اساسی حمایت می کند.

برهم صالح معاون دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان عراق ظهر امروز (سه شنبه، 19 مردادماه) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به تحولات اخیر عراق در مقابله با تروریست های تکفیری گفت: اکنون زمان آن رسیده است که تمام نیروهای سیاسی موجود در عراق به فرآیند شکست تروریست ها در مناطق مختلف از جمله در موصل کمک کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از مشارکت موثر و سازنده همه اجزای عراق در روند سیاسی این کشور منطبق با قانون اساسی حمایت می کند.

دکتر لاریجانی همچنین اضافه کرد: تحولات اخیر در عراق نشان می دهد تنها در شرایطی که تمام گروه های قومیتی در عراق با یکدیگر در مقابله با تروریست ها متحد شوند می توان شاهد پیروزی های بیشتری نیز بود.

وی در همین راستا افزود: تاریخ عراق گویای همزیستی مسالمت آمیز طوایف و مذاهب مختلف عراق در کنار یکدیگر بوده و مواضعی که بعضاً در جهت عدم وحدت این کشور اتخاذ می شود، قطعاً به زیان همه اقشار عراقی خواهد بود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: موضوع اصلی امروز عراق مبارزه با تروریسم تکفیری است و امیدواریم با آزادی موصل و شکست تروریست ها در این منطقه، ثبات و آرامش بر کشور حاکم شود تا پیروزی بزرگی برای همه مردم عراق رقم بخورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به تلاش های حامیان تروریسم برای دامن زدن به اختلافات قومی و قبیله ای در عراق گفت: با هوشیاری و همکاری رهبران سیاسی عراق از گروه های مختلف اعم از شیعه، سنی و کرد، توطئه های دشمنان ملت عراق نقش بر آب شده و امنیت و ثبات پایدار در منطقه برقرار خواهد شد.

برهم صالح معاون دبیر کل اتحادیه میهنی کردستن نیز در این دیدار ضمن قدردانی از دولت و ملت ایران در حمایت از استقلال و یکپارچگی عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر همواره در لحظات دشوار در کنار ملت ستم کشیده عراق بوده و این احساسات انسان دوستانه در ذهن و خاطره مردم عراق ماندگار است.

وی با اشاره به پیروزی های اخیر ارتش و نیروهای مردمی عراق در مبارزه با داعش و سایر گروه های تروریستی گفت: نشانه های میدانی حاکی از آن است که داعش شکست سنگینی را در سوریه و عراق متحمل شده و امیدواریم با ادامه این روند در موصل شاهد پاکسازی کامل عراق از لوث وجودن آنها باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت اتحاد تمام گروه های سیاسی در عراق گفت: تنها کسانی که دشمن واقعی ملت عراق هستند از بی ثباتی در این کشور و منطقه منتقع می شوند لذا بر همه اقوام و گروه های مختلف سیاسی در عراق لازم است که با وحدت خود مانع از بروز اختلاف و هرج و مرج شوند.

معاون دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان در پایان با اشاره به منافع مشترک عراق و جمهوری اسلامی ایران و همکاری های موثر آنها در مبارزه با تروریسم خواستار استمرار حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت عراق در مقابله با تروریست های تکفیری در این کشور شد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی