کد خبر : 2173
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

العالم: ایران تلاش های دیپلماتیک خود را برای پایان دادن به تجاوزات صهیونیستها به غزه شدت بخشیده است

العالم: ایران تلاش های دیپلماتیک خود را برای پایان دادن به تجاوزات صهیونیستها به غزه شدت بخشیده است

ایران تلاش های دیپلماتیک منطقه ای و بین المللی خود را برای متوقف کردن تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه و پایان دادن به محاصره ظالمانه نوار غزه شدت بخشیده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی العالم، ایران به تلاش های دیپلماتیک منطقه ای و بین المللی خود برای وادار کردن شورای امنیت سازمان ملل به اتخاذ تدابیری فوری برای متوقف کردن قتل عام وحشیانه مردم فلسطین و لغو محاصره نوار غزه و ارسال کمک های بشردوستانه به این منطقه ادامه می دهد. تهران همچنین تماس هایی را با قاهره با هدف بازگشایی گذرگاه رفح به شکل دائمی برای خارج کردن زخمی های فلسطینی برقرار کرده است.
رانیا احمد گزارشگر شبکه در گزارشی در این زمینه گفت: ایران که هیچ روزی از مسئله فلسطین دست برنداشته است اکنون تلاش های خود را برای متوقف کردن حملات وحشیانه اسرائیل به غزه که صدها شهید و زخمی در پی داشته، شدت بخشیده است. حسن روحانی رئیس جمهور ایران، در تماس تلفنی با پوتین همتای روس خود درباره اوضاع تاسفبار جاری در غزه گفتگو و بر ضرورت توقف فوری تجاوزات اسرائیل تاکید کرد وی تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه را یک اقدام جنایتکارانه، فاجعه بار و دردناک دانست که قرن اخیر تاکنون مشابه آن را شاهد نبوده است. روحانی از محافل بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست اقدامات فوری برای متوقف کردن این جنایات علیه فلسطینیان و رفع محاصره نوار غزه به عمل آورند.
پوتین هم در این گفتگو بر اهمیت تلاش کشورهای تاثیر گذار برای برقراری آتش بس فوری و ارائه کمک های بشردوستانه به مردم غزه تاکید کرد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هم در تماس تلفنی با سامح شکری همتای مصری خود درباره تجاوزات اسرائیل به غزه گفتگو کرد و خواستار تلاش این کشور برای متوقف کردن این تجاوزات و بازگشایی گذرگاه رفح به منظور ارسال کمک های بشردوستانه و منتقل کردن مجروحان فلسطینی شد.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در گفتگوی تلفنی با خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس و رمضان عبد الله شلح دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین بر حمایت ملت ایران از ملت مظلوم فلسطین در همه شرایط تاکید کرد. لاریجانی در این دو تماس تلفنی از کشورهای اسلامی خواست اختلافات خود را کنار بگذارند و به حمایت از مقاومت و تلاش برای متوقف کردن تجاوزات اسرائیل و پایان دادن به محاصره غزه بپردازند. وی تاکید کرد پیروزی همواره از آن ملت فلسطین خواهد بود.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی