کد خبر : 2161
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

درک موقعیت فلسطین از سوی ملت ایران باعث افتخار و نشان عزت است‬

درک موقعیت فلسطین از سوی ملت ایران باعث افتخار و نشان عزت است‬

رئیس قوه مقننه گفت: ما افتخار می کنیم که ملت ایران موضوع فلسطین را به درستی درک و از مجاهدین فلسطینی دفا ع می کند، مردم فلسطین اکنون نیازهای بسیاری دارند و ایرانیان برای رفع نیازها پا پیش گذاشته اند و حمایت و پشتیبانی از آنها باعث عزت ملت ایران می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در جمع با شکوه مردم شهر کرج به مناسبت راهپیمایی روز قدس گفت: داستان مردم فلسطین طی 60 سال اخیر استان غم انگیزی است عده ای از مردم مسلمان صدها سال در آن منطقه زندگی کرده و متأسفانه طی سال های اخیر عده ای قصد دارند با ترور و اخراج مردم این کشور اشخاصی را از نقاط مختلف جهان جایگزین مردم فلسطین کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: فلسطین کشوری زیر نظر امپراتوری عثمانی بود اما بعد از جنگ جهانی تحت سلطه انگلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در سال 1897 سران یهود جلساتی را جهت تشکیل آژانس واحد برگزار کردند و این تصمیم مهم در راستای ادعاهایی از قبیل کوره های آتش سوزی علیه یهودیان "هولوکاست" و سرقت اموال یهودیان در بانک سوئیس بود که به عنوان ابزاری تبلیغاتی برای تشکیل وطن یهودیان مورد استفاده قرار گرفت.

وی با اشاره به نامه نگاری وزیر امور خارجه انگلیس به نخست وزیر این کشور گفت: در این نامه پیشنهاد شده بود که وطن یهودیان در فلسطین تشکیل شود در صورتی که این کشور هیچ ارتباطی با اتفاقات رخ داده برای یهودیان نداشت.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: نکته دیگر اینکه کدامیک از ادیان دیگر چنین ادعایی دارند و مسئله قوم یهود یک بهانه تراشی برای حمله به مسلمانان است.

وی یادآور شد: یهودیان ابتدا مقداری از زمینها را در فلسطین خریداری کردند، اما پس از آن با ترور و ترساندن مردم فلسطین سعی در اخراج آنها از سرزمین مادری شان را داشتند تا اینکه در سال 1948 دولت صهیونیستی اسرائیل اعلام موجودیت کرد.

لاریجانی ادامه داد: در آن زمان حتی قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب کرد که بخشی از این سرزمین را یهودیان و بخشی دیگر را نیز فلسطینیان در اختیار داشته باشند اما همین رژیم تازه جان گرفته این موضوع را هم قبول نکرد.

وی گفت: اسرائیل به بهانه اینکه فلسطین باید تحت نظر این رژیم باشد دائما کشورگشایی و شروع به وسعت دادن اراضی کرد.

رئیس قوه مقننه دلیل امام خمینی(ره) برای اعلام خطر در مورد اسرائیل را درک صحیح این موضوع از سوی ایشان دانست و گفت: امام می گوید ما از مردم بی پناه فلسطین در برابر اسرائیل دفاع می کنیم. اسرائیل همواره پایگاه آمریکا بوده و من نزدیک به 20 سال خطر آن را گوشزد کردم و تأکید کردم که باید ملت قهرمان فلسطین جایگزین سرائیل شود.

وی بیان داشت: نحوه به وجود آمدن رژیم صهیونیستی با هیچکدام از ادعاهای مطرح شده سازگار نیست بلکه این ادعاها تنها بستری برای تحقق اهداف است و به طور حتم بدون انقلاب ایران و بیداری اسلامی توطئه یهودیان دامن خیلی از کشورهای اسلامی را می گرفت.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب ایران اسرائیل در منطقه حکومت می کرد گفت: بسیاری از کشورها برای ایجاد صلح در فلسطین طرح های صلحی را ارائه کردند که در آن یا بوی حمایت از اسرائیل به مشام می رسید و یا به فکر حمایت از این رژیم اشغالگر بودند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به جمعیت یک و نیم میلیون نفری در غزه گفت: در جنگ 33 روزه بر علیه غزه اسرائیل برای نخستین بار در جنگ با مسلمانان شکست سختی خورد و 2 سال پس از آن نیز جنگ 8 روزه را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در این جنگ اسرائیل از تمام امکانات برای سرکوبی مردم غزه استفاده کرد اما مقاومت با امکاناتی که در اختیار داشت اسرائیل و جهانیان را شوکه کرد.

وی ادامه داد: جنگ سوم نیز که اکنون با فاصله 2 سال از جنگ 8 روزه رخ می دهد صدها شهید و هزاران مجروح طی 18روز به جای گذاشته و این موضوع خباثت رژیم صهیونیستی را بیش از گذشته نشان می دهد اکنون اسرائیل بیمارستان ها و مدارس را بمباران می کند و در کمال ناباوری آن را به صورت علنی اعلام و جالب اینجاست که آمریکا نیز این موضوع را حمایت می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دفاع مقدس ایران گفت: شاید در زمان آن جنگ هم این اتفاقات رخ داد اما هیچگاه به صورت علنی آن را قبول نکردند اما این بار رسما جنایات اعلام می شود که دلیل آن به وجود آمدن بی حیایی سیاسی در عرصه بین المللی است.

وی در رابطه با دلایل رژیم صهیونیستی برای مناسب بودن حمله به فلسطین گفت: شرایط به هم ریخته منطقه بحران بوجود آمده در برخی کشورهای اسلامی، جنگ درونی سوریه به عنوان کشوری پیشرو در جنگ با اسرائیل، رقابت های بی جا و خطرناک برخی کشورهای منطقه برای کسب امتیاز و درگیری های تروریستی میان امت اسلامی رژیم صهیونیستی را وسوسه به حمله به فلسطین کرد.

لاریجانی ادامه داد: خشونت اسرائیل باعث شد که این رژیم به عنوان رژیمی سرکوب گر در جهان شناخته شود اما نکته مثبت آن ایجاد همبستگی در دنیای اسلام بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه قدرت دفاعی مقاومت ضربه دیگری به اسرائیل وارد کرد گفت: ماجرای جنگ از غزه به کل فلسطین اشغالی سرایت کرد و این موضوع بیانگر همبستگی میان مردم مظلوم فلسطین است./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی