کد خبر : 2147
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: پزشکان مشکل معیشتی دارند

لاریجانی: پزشکان مشکل معیشتی دارند

لاریجانی افزود : رشته پزشکی هر چند نسبت به سایر رشته های دانشگاهی، زحمت بیشتری دارد اما پزشکان عمومی وضعیت اقتصادی خوبی ندارند و این موضوع برای جامعه پزشکی بد است.

ایرنا نوشت: رییس مجلس شورای اسلامی گفت : گاهی چند مورد از درآمد بالای پزشکان متخصص را برجسته سازی می کنند، این در حالی است که بسیاری از پزشکان کشور پس از هفت سال تلاش علمی، برای معیشت خودشان دچار مشکل هستند.


«علی لاریجانی» امروز - جمعه - در مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور گفت : گاهی مطالبی در مورد درآمد بالای برخی پزشکان و تعمیم آن به پزشکان دیگر اسباب آزردگی می شود که حق نیست چنین صحبت هایی مطرح شود.

لاریجانی افزود : رشته پزشکی هر چند نسبت به سایر رشته های دانشگاهی، زحمت بیشتری دارد اما پزشکان عمومی وضعیت اقتصادی خوبی ندارند و این موضوع برای جامعه پزشکی بد است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش از سازمان نظام پزشکی به عنوان یک سازمان کاملا حرفه ای نام برد که نباید هیچ وقت شکل سیاسی به خودش بگیرد.

وی افزود: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی در چند سال اخیر ارتباط و تعامل مناسبی با سازمان نظام پزشکی کشور برای تدوین قوانین در حوزه سلامت و پزشکان داشته که این تعاملات به ویژه در بحث سلامت در بودجه سال 93 بسیار مناسب بوده است.

وی از تلاش های کمیسیون بهداشت و درمان و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت: در بودجه امسال از قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون هدفمند کردن یارانه ها سهم مناسبی برای حوزه سلامت در نظر گرفته شده است تا تحول درستی در این حوزه ایجاد و حالت پایداری فراهم شود.

لاریجانی با اظهار امیدواری مبنی بر این که نگاه واقع بینانه ای به شرایط کشور و حوزه سلامت ایجاد شود، اظهارداشت: در دولت های مختلف می دیدیم ، بخشی از بودجه سلامت در وزارت بهداشت و بخشی در وزارت رفاه است و این نزاع بر سر بودجه وجود داشت. در حالی که باید بودجه سلامت را یکجا ببینیم تا وزیر بهداشت بتواند پاسخگو باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاخیرهای طولانی در پرداخت مطالبات داروخانه ها و پزشکان تاکید کرد: فاصله های شش ماهه و هشت ماهه در پرداخت مطالبات داروخانه ها و پزشکان از سوی بیمه ها، شرایط دشواری را برای ارایه خدمات در حوزه سلامت به وجود می آورد.

رییس مجلس بر ساده کردن شرایط حوزه سلامت تاکید کرد و افزود: رویکرد ما باید استفاده از بخش خصوصی در حوزه سلامت باشد. اگر مشارکت مردمی نباشد، ما نمی توانیم در این حوزه پیشرفت کنیم .

لاریجانی با بیان اینکه بودجه جاری کشور آن قدر چاق و فربه شده است که نه تنها باید کاهش یابد بلکه به بخش دیگر سپرده شود ،گفت : تفکر این نیست که کارها در دست دولت باشد بلکه باید امور حوزه سلامت را به مردم واگذار کرد.

وی با اشاره به طرح های نیمه کاره بیمارستانی در کشور افزود: گاهی ساخت یک بیمارستان 18 سال طول می کشد که این روش عقلایی نیست چون منابع عمرانی کشور محدود است.

لاریجانی گفت که می توان در احداث و اداره بیمارستان ها از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی