کد خبر : 2129
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی در گفت و گو با روزنامه الوفاق و سایت خبری العهد لبنان:

پیشنهاد نامزد نخست وزیری از سوی شیعیان عراق زمینه انسجام را فراهم کرد

پیشنهاد نامزد نخست وزیری از سوی شیعیان عراق زمینه انسجام را فراهم کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب رئیس مجلس و رئیس جمهور در کشور عراق یک گام به جلو محسوب می شود و اخیرا نیز شیعیان عراق با پیشنهاد نامزد نخست وزیری زمینه را برای تشکیل ساختار منسجم سیاسی در عراق فراهم کرده‌اند.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در گفت و گو با خبرنگار روزنامه الوفاق که در جهان عرب و کشورهای اسلامی منتشر می‌شود و سایت خبری العهد لبنان نزدیک به حزب‌الله درباره سالگرد پیروزی مقاومت لبنان در برابر رژیم صهیونیستی گفت: پیروزی مقاومت در لبنان حادثه مهمی بود که باعث شد اتفاق بزرگی در تاریخ منطقه رقم بخورد که نتیجه آن تغییر شرایط منطقه ای بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رژیم صهیونیستی در چند دهه گذشته از لحاظ نظامی قدرتمند شده بود اما پیروزی مقاومت در لبنان بر آنها باعث شد که ابهت آنها فرو بریزد چنانکه بعد از این جنگ خود اسرائیلی ها عنوان کردند اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی به یک جنازه تبدیل شده است.

لاریجانی گفت: رژیم صهیونیستی قصد داشت با پیروزی در برابر مقاومت لبنان به یک موفقیت پایدار و برتر در منطقه برسد این در حالی است که با شکست خوردن در برابر نیروهای مقاومت تمامی معادلاتشان به هم خورد.

وی با بیان اینکه پیروزی مقاومت لبنان در برابر رژیم صهیونیستی تجربه مهمی برای مسلمانان است، افزود: در حال حاضر نیز مردم مظلوم فلسطین و مقاومت لبنان با ادامه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی می توانند به اهدافشان برسند و به پیروزی های بیشتری نایل شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مذاکرات و گفت و گو های منطقه ای و بین المللی دردی را از مسلمانان دوا نمی کند و این قدرت مقاومت و ایستادگی است که می تواند موازنات منطقه ای سلطه گران را به هم زند و زمینه شکست پایدار رژیم صهیونیستی را فراهم کند.

لاریجانی افزود: نیروهای مقاومت با تکرار پیروزی در جنگ های 22 روزه، 8 روزه و جنگ های دیگر به دستاوردهای بزرگی نایل شده است و این پیروزی های نیروها مقاومت، سرمایه بزرگی برای مردم لبنان است.

وی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه باتوجه به جنایات فراوان رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه، چگونه باید از ظرفیت سازمان های بین المللی مانند سازمان بین المجالس کشورهای اسلامی در این موضوع استفاده کرد؟ گفت: جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه دردآور بوده و حجم بالای کشتار این مردم مظلوم وجدان هر انسانی را دردمند می کند اما این جنایت ها آبروی رژیم صهیونیستی را به طور کامل در جهان ریخت.

لاریجانی ادامه داد: رژیم صهیونیستی با جنایات اخیر خود نشان داد که رژیم خونخواری است و برای تمامی کشورهای جهان این جنایات عیان شد و آبروی رژیم ظالم بطور کامل ریخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: جایگاه نیروهای مقاومت در فلسطین مستحکم تر از قبل شده و این تصور رژیم صهیونیستی که فکر می کرد می تواند سلاح های مقاومت را از بین ببرد باطل شده به دلیل اینکه ظرفیت ساخت سلاح برای نیروهای مقاومت بومی شده و این موفقیت ها آورده بزرگی برای جهان اسلام است.

لاریجانی درباره تأثیر مجامع بین المللی بر اعمال فشار سیاسی بر رژیم جنایتکار صهیونیستی گفت: در نشست تروئیکای مجالس کشورهای اسلامی و همچنین در جلسه کشورهای جنبش عدم تعهد که وزارت خارجه آن را برگزار کرد موضوع فلسطین پیگیری شد و با توجه به اقدامات انجام شده می توان شرایط سیاسی بین المللی را برای کمک به مردم مظلوم فلسطین آماده تر کرد.

وی درباره ارتباط بحران های سوریه، عراق، غزه و لبنان افزود: ممکن است حوادثی که در این کشورها رخ داده بی ارتباط به هم نباشد اما نباید فراموش کرد هر کشوری مسائل خاص خود را دارد و متن این وقایع یکسان نیست به طور مثال اختلافات سیاسی عراق از قبل وجود داشته یا مشکلاتی نیز در کشور سوریه بوده است.

لاریجانی ادامه داد: تروریست ها از شرایط به هم ریخته منطقه ای سوء استفاده کرده و توانستند حملاتی را انجام دهند البته نباید فراموش کرد که اقدامات تروریستی گروه داعش به نفع صهیونیست ها بوده و آنها هیچگاه موضع مستحکمی در برابر رژیم صهیونیستی نداشتند.

وی درباره انتخاب نخست وزیر عراق گفت: انتخاب رئیس مجلس و رئیس جمهور در کشور عراق نشان از توفیق سیاسیون عراقی است و یک گام به جلو محسوب می شود اخیرا نیز شیعیان عراق با پیشنهاد نامزد نخست وزیری زمینه را برای تشکیل ساختار منسجم سیاسی در عراق فراهم کرده اند، که انشاءالله عراقی ها  با استفاده از ظرفیت های دموکراسی مشکلات امنیتی عراق را نیز حل کنند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی