کد خبر : 2127
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

پیام رئیس مجلس خطاب به اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان جهان اسلام؛

بزرگترین مسئله جهان اسلام اشغال فلسطین است

بزرگترین مسئله جهان اسلام اشغال فلسطین است

علی لاریجانی ضمن تبریک روز پیروزی مقاومت اسلامی لبنان بر رژیم صهیونیستی در پیامی به مجمع سالانه انجمن های اسلامی جهان اسلام خواهان توجه بیشتر به مساله فلسطین شد.

 متن کامل پیام دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بدین شرح است:

                                                      بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

پیش از هر سخن لازم می دانم موفقیت نشست ارزشمند شما و دانشجویان مسلمان را از خداوند متعال مسئلت نمایم. بدون تردید شما دانشجویان حلقه بسیار نیرومندی در پیوند میان نسلهای مسلمان و هدایت جهان اسلام هستید و امت اسلامی با دستان پرتوان شما که به زودی اداره امور جوامع اسلامی را به عهده خواهید گرفت آینده ای امیدبخش پیش رو خواهد داشت.

پرواضح است که دوران دانشجویی فرصت بسیار ارزشمندی در شناخت آلام و مشکلات مسلمانان در جوامع مختلف و چاره جویی برای آنهاست در این راستا گردهمایی امروز شما نیز فرصت مغتنمی است برای شناخت مشکلات جوامع اسلامی و تبادل آراء و تجربیات پیرامون حل این مشکلات. شما خود بهتر می دانید که بزرگترین مسئله جهان اسلام مسئله اشغال فلسطین است امروز همگان شاهدند که رژیم صهیونیستی با تمامی عده و عُده خویش و با حمایت نظام سلطه، و در سایه سکوت بی شرمانه مدعیان دروغین حقوق بشر و بی تفاوتی اکثر کشورهای اسلامی بیش از یکماه است که فلسطینیان مظلوم غزه را به خاک و خون کشیده، خانه هایشان را بر سرشان خراب نموده و مساجد و بیمارستانها و سایر تاسیسات شهری را ویران می کنند.

در این شرایط وظیفه شما دانشجویان مسلمان است که با شناخت نظام سلطه با تمامی ابعاد و لایه هایش و تجزیه و تحلیل اهداف و راهبردهای آن، همه ظرفیت های خودتان را برای رویارویی با آن به کار گیرید و در این مسیر به وعده های خداوند اطمینان داشته باشید.

همچنین در اینجا لازم است به یکی دیگر از مهمترین چالش های پیش روی جهان اسلام اشاره کنم با کمال تاسف تاسف مدتی است که مسلمانان با پدیده شوم افراطی گری مواجه اند. جریان های افراطی متاسفانه با دمیدن بر اختلاف طائفه ای و نژادی و پررنگ کردن گرایشهای متعصبانه در تلاشند تا امت واحده اسلامی را پاره پاره کنند.

این تلاش ها توامان است با برنامه ریزی های دشمنان امت اسلامی و نیروهای استکبار که قدرت خود را در گرو ضعف مسلمانان می بینند. جریان های افراطی که متاسفانه در برخی کشورهای اسلامی خودنمایی می کنند دقیقا هم راستا با نقشه های دشمن عمل می کنند درست در زمانی که امت اسلامی نیاز مبرم به همگرایی و اتحاد برای مقابله با اقدامات فاجعه بار دشمن صهیونیست دارد، ناگهان با تلاش گروههای افراطی، وحدت خود را در خطر می بیند.

مقابله با دشمنان مشترک و همکاری همه جانبه میان مسلمانان در جهت تقویت روند رشد و توسعه در ابعاد مختلف آن اقتضا می کند که بیش از هر زمانی صیانت از وحدت مورد توجه جدی قرار گیرد.

معنای وحدت این نیست که گرایش های مختلف اسلامی اعم از حنفی، حنبلی، شافعی، جعفری، مالکی ، اباضیه، زیدیه، اسماعیلیه و تصوف از عقاید خود منصرف شوند که این تنوع خود از موجبات رشد و بالندگی در امت اسلامی است بلکه مقصود آن است که با محوریت مهمترین چالش های پیش روی جهان اسلام به تعاضد و همکاری با یکدیگر بپردازند و همچون ید واحده به حل مشکلات و پیشرفت جهان اسلام خدمت کنند.

به نظر می رسد عظمت امت اسلامی و اهمیت وحدت آن، ضرورتا نیاز به محوری است که همه مسلمانان بتوانند با تاکید بر آن هم راستا عمل کنند. مسجد الاقصی بعنوان اولین قبله و سومین حرم مقدس مسلمانان که اینک در چنگال اسارت صهیونیست ها قرار دارد، برای همه مسلمانان از جایگاه والایی برخوردار است. تلاش برای آزادسازی آن که جز از طریق آزادسازی فلسطین میسر نخواهد بود می تواند و باید عنوان مقدس همکاری میان مسلمانان باشد.

امیدوارم نشست شما در بررسی مشکلات مهم جهان اسلام و همچنین راه های همگرایی و همکاری و روش دستیابی به وحدت با محوریت تلاش برای آزادسازی مسجد الاقصی و بیت المقدس و فلسطین موفق باشد.

بار دیگر توفیق روزافزون همه شما و ثمربخش بودن نشست ارزشمندتان را از درگاه باری تعالی مسئلت می کنم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی