کد خبر : 2116
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: میلیون پرونده قضایی در سال کارنامه مناسبی نیست

لاریجانی: میلیون پرونده قضایی در سال کارنامه مناسبی نیست

به گزارش حوزه پارلمانی    خبرگزاری آنا   ،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین بزرگداشت سید آزادگان شهید سیدعلی اکبر ابوترابی فرد که در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار شد، با بیان اینکه صبر و استقامت آزادگان و خانواده های شهدا باعث شد که ملت ما به توفیق نائل شود، گفت: شهید ابوترابی فرد با راهنمایی سایر اسرا روحیه صبر وشکیبایی را در آنها تقویت می کرد بنابراین ما نیز نباید فراموش کنیم صبر در مشکلات برای ملت ضرورت است.
وی با اشاره به گسترش فعالیت گروه های تروریستی در منطقه، اظهار کرد: دغل کاری برخی از کشورها باعث شده گروهک های تروریستی سلاحشان را به سمت مسلمانان بگیرند البته در این زمینه نیز برخی کشورهای منطقه رقابت های بی معنایی را به راه انداخته اند .
لاریجانی تصریح کرد: یکی از سران کشورها به بنده گفت ما روی مسئله صلح امیز هسته ای ایران حرفی نداریم بلکه روی مسائل منطقه ای مانند موضوع فلسطین با ایران مسئله داریم که این یک تنازل استراتژیک بوده که تغییر هویت می دهد.
نماینده مردم قم در مجلس، در بخش دیگری از سخنانش، با تأکید بر اینکه اولویت اول کشور اقتصاد است، گفت: فشار اقتصادی و بیکاری در کشور وجود دارد، بنابراین یکی از مهمترین وظایف مسئولان و مردم اجرای اقتصاد مقاومتی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از راهکارهای مقاومت و پیروزی دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی بوده که رهبر معظم انقلاب بر روی آن تأکید دارد، نباید فراموش کرد با انجام این مهم می توانیم از شهر حیله های دشمنان برای اقتصاد کشور خارج شویم.
وی ادامه داد: بسیاری از کارخانجات به دلیل وجود مشکلات نمی توانند اشتغال زایی کنند که باید با صبر و استقامت و برنامه ریزی این مسئله را حل کرد.
لاریجانی با بیان اینکه شهید ابوترابی فرد روی موضوع اخلاق و ادب تأکید داشت افزود: وجود سالانه 8 میلیون پرونده قضایی در کشور کارنامه مناسبی نیست که بخشی از این موضوع به دلیل تربیت اخلاقی است بنابراین توجه به اخلاق و تواضع بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: گاهی فکر می کنند انقلابی بودن یعنی تند رفتار کردن این درحالی است که باید نسبت به دشمنان تند بود شهید ابوترابی فرد با عمل خود یک شخص مست را چنان متحول کرد که چرخ ماشین وی را بوسید و نباید فراموش کرد شهید ابوترابی فرد تاکید داشت نباید آبروی مردم ریخته شود.
رئیس نهاد قانونگذاری افزود : برخی علما درباره مشروطه اختلاف نظر داشتند اما با احترام با یکدیگر رفتار می کردند همان طور که اخلاق ابوترابی فرد در اردوگاههای عراق باعث حل اختلافات و برقراری وحدت شد.
لاریجانی گفت: اگر وحدت درونی کشور به هم بریزد به هیچ چیز نمی رسیم بنابراین باید با یکدیگر وفاق داشته باشیم همچنان که شهید ابوترابی فرد به جای نصیحت ظاهری با اعمال خوبش مردم را متحول می کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اگر انتقاد شرایط را عوض کند خوب است اما اگر بخواهد طرف مقابل را تخریب کند مناسب نیست و دشمنی کردن اشکال دارد، یکی از بعثی ها نقل می کند شهید ابوترابی فرد در اردوگاه شش بار به من سلام کرد تا به او جواب دادم بنابراین باید سخن دیگران را حمل به صحت کنیم و نباید به دوستان و مسلمانان ظن و گمان داشت بلکه باید از نفس خود مراقبت کنیم.
انتهای پیام/
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی