کد خبر : 2113
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در مراسم تجلیل از نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس:

آزادگان با مقاومت در اردوگاه‌ها صلابت ایران را نشان دادند

آزادگان با مقاومت در اردوگاه‌ها صلابت ایران را نشان دادند

 در مراسمی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی از نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس تجلیل شد.

دکتر علی لاریجانی امروز ( یکشنبه 26 مرداد) در مراسم تجلیل از نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس با تبریک سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت: این روز در تاریخ ایران روز بسیار شورانگیزی بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آزادگان به نوعی مجاهدت مضاعف داشتند چرا که این عزیزان از یک سو در میدان رزم مجاهدت کردند و از سویی دیگر با مقاومت در اردوگاهها صلابت ایران اسلامی و مفهوم انسان برگزیده را نشان دادند.
 
وی با یادآوری جمع آوری و چاپ مجموعه هایی از خاطرات و زندگی آزادگان در دوران اسارت ادامه داد: خاطرات این عزیزان در قالب کتاب قطوری با عنوان خاطرات فرماندهان سپاه چاپ شده و این کتاب یک کتاب درس آموزی است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجموعه کتاب خاطرات آزادگان و فرماندهان سپاه نکات بسیار زیبا و هنرمندانه ای از فعالیت ها و نقش آفرینی این عزیزان وجود دارد تصریح کرد: نقشی که آزادگان در حوزه های مختلف ایفا می کردند توانسته صلابت یک سرباز واقعی اسلام را نشان دهد که این کار بسیار ارزشمندی است.
 
لاریجانی گفت: خوشبختانه صلابت آزادگان در دوران اسارت روحیه دشمن در اردوگاههای مختلف را شکست و در این بین نقش آقای ابوترابی در ایجاد هماهنگی های لازم  و روحیه دادن به اسرا بسیار حائز اهمیت است.
 
رئیس مجلس با یادآوری اینکه ویژگی بالا بردن غیرت دینی و چنین استعدادهایی در همه انسان ها وجود دارد و فقط مجال می خواهد این را باور کنیم گفت: آقای ابوترابی با این باور توانستند اردوگاهها را به مدرسه ای برای آموزش و تقویت ویژگی های انسانی تبدیل کنند و اقدامات هوشمندانه وی به خوبی مسیر اردوگاهها را به سمت یک مدرسه تقویتی تغییر داد.
 
لاریجانی ادامه داد: از مطالب و خاطرات آقای ابوترابی این احساس را دارم که به تصور ایشان زندگی انسان هم به نوعی یک اردوگاه است و انسان در این دنیا اسیر شده است و این آزاده سرافراز به شکلی رزمندگان را تربیت می کردند که از دوران اسارت لذت ببرند و ترجیح دهند در همان اردوگاهها بمانند.
 
لاریجانی افزود: براساس آموزش های ارائه شده در اردوگاهها رزمندگان در مواقعی که با مشکلی مواجه می شدند احساس می کردند در حال انجام یک وظیفه که از طرف خداوند به آنها محول شده است می باشند و با چنین تفکری آن دوران را پشت سر گذاشتند.
 
رئیس مجلس تصریح کرد: داشتن چنین نگاهی به دنیا حال بسیار مهمی است که باعث دقت انسان در رفتار ، گفتار ، کردار و توجه به کمک به همنوعان می شود و از این طریق می توان شاهد حرکت و پیشرفت تفکر اسلامی بود.
 
وی به سفر خود به یکی از کشورهای اروپایی و دیدار با رئیس مجلس آن کشور اشاره کرد و گفت: در این دیدار رئیس مجلس آن کشور اروپایی موارد و نکاتی را در مورد حقوق بشر بیان کرد که بنده به ایشان گفتم به طور کلی دو مدل و سبک زندگی وجود دارد که یک مدل آن پیشرفت های مادی را مدنظر دارد و بقیه زندگی را براساس این خط اصلی کوک می کنیم و مدل دیگر برپایه سعادت انسان طراحی شده و این سعادت فقط بعد پیشرفت های مادی نیست و به وجوه مختلف توجه دارد.
 
لاریجانی گفت: یکی از مشکلات ما  همین موضوع سعادت است چرا که نگاه یک بعدی ما به این مقوله مشکلات اجتماعی بسیاری را ایجاد کرده است. البته هستند تعدادی از رجال سیاسی که به این مفاهیم توجه لازم را دارند.
 
رئیس مجلس با تاکید بر اینکه این طرز فکر که انسان در زندگی خود احساس کند یک ماموریت چند وجهی دارد و در هر موقعیتی باید با استفاده از استعدادهای خود موثر باشد بسیار مهم است گفت: خاطرات آزادگان سرافراز این نکته را به ما متذکر می شود که مسلک اسلامی به خوبی انسان ها را در مسیر درست که به همه وجوه و ساحت های بشری توجه دارد قرار داده است.
 
وی ادامه داد: یکی از توفیقات ما این است که در زمانی زندگی می کنیم که این تجربیات و مجاهدت ها چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب که سعادت انسان را دنبال می کند اتفاق افتاده است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از خداوند متعال می خواهم به شما آزادگان سرافراز توفیق دهد، شما آزادگان و کارکنان مجلس افتخار مجلس شورای اسلامی هستید و مجلس توفیق دارد که از وجود شما آزادگان برخوردار است. امیدواریم در طول زندگی خود باعث خیر و پیشرفت و برکت کشور باشید.
 
گفتنی است در این مراسم از هجده نفر از نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس شورای اسلامی توسط رئیس مجلس تجلیل شد که اسامی این آزادگان سرافراز به شرح زیر است:
 
آقایان امیر خجسته، سید عیسی دارایی، محمد دهقانی نقندر، ضرغام صادقی، قاسم جعفری، احمد توکلی، علی علیلو، حسین آذین و محمد مهدی رهبری از نمایندگان مجلس و آقایان علی هاشمی، مجید ضیغمی کاشان، مسعود پرویز حمیدی، ابوالفضل کرمی، مرتضی رضویانی، احمد هاشم زاده ، حسین یوسفی ، اصغر گرانمایه پور و مجید فریدات/

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی