کد خبر : 211
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در صحن علنی مجلس

فارس: جنگ ۳۳ روزه حادثه‌ای ناخواسته برای مسلمانان و جنگی ظالمانه و نابرابر بود

فارس: جنگ ۳۳ روزه حادثه‌ای ناخواسته برای مسلمانان و جنگی ظالمانه و نابرابر بود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جنگ ۳۳ روزه جنگ نابرابر و ظالمانه‌ و حادثه‌ای ناخواسته برای مسلمانان مقاومت و لبنان بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس 24 مرداد 95 با اشاره به سالروز جنگ 33 روزه گفت: بی تردید این جنگ حادثه‌ای ناخواسته برای مسلمانان و مقاومت لبنان بود و جنگ نابرابر و ظالمانه‌ای بود.

وی افزود: در آن آتش بیداد صهیونیستی آمریکایی ملت شجاع لبنان شکیبایی و مقاومت کردند و از آن حادثه فجیع صحنه افتخار آمیز خلق کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در هفته نخست جنگ آمریکا و صهیونیست‌ها با هرگونه تقاضای آتش بس از جانب کشورها مخالفت می‌کردند کنفرانسی در رم تشکیل شد و وزیر وقت آمریکا با بی اعتنایی به  اجلاسی که اروپایی‌ها تشکیل داده بودند آتش بس را لغو کرد.

همچنین رئیس جمهور آن کشور در اجلاسی در مسکو با سخنان رکیک نسبت به حزب الله در گوشی با نخست وزیر وقت انگلیس مطالبی را بیان کرد که نشان از توهمات شیطانی آنان داشت. اما درست بعد از هفته نخست جنگ و با تغییر شرایط رفتار آنان عوض شد و واسطه پشت واسطه می‌فرستادند که به جنگ خاتمه دهند.

وی افزود: مخصوصا در هفته سوم که شکست صهیونیست ها قطعی شد با دست پاچگی شورای امنیت را تشکیل دادند تا بی آبرویی هفته‌های قبل را در جنگ سرپوش بگذارند و محترمانه میدان را ترک کنند اما پاسخ ما پاسخ پایداری و شکیبایی ملت لبنان را خداوند در عزت آنان قرار داد که با سرافرازی کمر رژیم صهیونیستی را شکستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این افتخار نصیب مقاومت و به ویژه حزب الله قهرمان و رهبر پارسا و مجاهد آن یعنی سید حسن نصرالله شد که لبنان کشور کوچک خود را به دژی مستحکم در مقابل قلدرهای صهیونیستی آمریکایی بدل کردند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی یاد مجاهدان مقاومت لبنان را در جنگ 33 روزه گرامی می‌دارد و این پیروزی را به حزب الله و مقاومت لبنان تبریک می‌گوید و مطمئن است که در شرایط جدید منطقه و نقش آفرینی تروریست‌های خائن داعش و جبهه النصره که به نیابت از صهیونیست‌ها به جنگ مسلمانان آمدند باز هم پیروزی از آن مقاومت بود.

وی با تبریک سالروز میلاد امام رضا (ع) گفت: امام صادق (ع) در مورد امام رضا فرمود او فریادرس امت و یاور و علم و نور و فضیلت و حکمت امت است و خداوند به واسطه او از خونریزی‌ها جلوگیری می‌کند. دعواها را به‌ آشتی بدل می‌سازد و تفرقه را از بین می‌برد، برهنگان را می‌پوشاند گرسنگان را سیر می‌کند و بیمناکان را ایمن می سازد. سخنش حکمت است و سکوتش دانش.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امام رضا (ع) فرمود آدمیان چنانچه 7 چیز را بدون 7 چیز دیگر پیگیری کنند خود را به سخره گرفته اند، یک آن کس که به زبان از خدا آمرزش می‌طلبد اما در دل از گناه خویش پشیمان نیست، دوم  آن کس که از خدا طلب توفیق می‌کند اما در راه کسب توفیق تلاشی نمی‌کند، سوم آن کس که هوشیاری و احتیاط بجوید اما پروا و پرهیز نکند، چهارم آن کس که از خدا بهشت طلب کند اما بر شداید و سختی‌ها شکیبا نباشد، پنجم آن کس که از آتش دوزخ به خدا پناه جوید اما شهوات دنیا را ترک نکند. ششم آن کس که به یاد مرگ افتد اما خود را مهیای آن نسازد و هفتم آن کس که خدا را یاد کند اما به دیدار او شائق نباشد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: از خداوند می‌خواهیم راهنمایی‌های آن ولی خدا در زندگی مسلمانان تجسم یابد و مخصوصا محبان اهل بیت و ایرانیان که سعادت میزبانی آن حضرت را دارند به مقام مومنان حقیقی راه یابند.

وی با اشاره به توفیق وزنه برداران کشورمان در مسابقات المپیک برزیل افزود: لازم می‌دانم پیروزی وزنه برداران ایران (سهراب و رستم عزیز) را نیز به مردم و آن قهرمانان تبریک عرض کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به روز محیط بان این روز را به محیط بانان تبریک گفت و اظهار داشت: امیدواریم دولت لایحه ای که در زمینه حمایت از محیط بانان تدارک دیده هرچه زودتر به مجلس ارائه کند تا حمایت کاملی از این قشر صورت پذیرد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی