کد خبر : 2099
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در نطق پیش از دستور:

جنگ طلبی مجدد رژیم صهیونیستی نتیجه اقدام نکردن کشورهای منطقه است

جنگ طلبی مجدد رژیم صهیونیستی نتیجه اقدام نکردن کشورهای منطقه است

،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور امروز(یکشنبه) مجلس با تبریک هفته دولت به رئیس جمهوری و اعضا هیات دولت گفت: شهید رجایی و شهید باهنر اسوه های مدیریت در سطح بالای جمهوری اسلامی بودند. بر ارواح مطهر آنان درود می فرستیم. این بزرگواران حکمت مدیریت را در مدرسه انقلاب اسلامی و مکتب امام(ره) آموختند که اخلاص و مسلکی زیستن و ایثارگری و مدیریت اخلاقی، اصول این مکتب مدیریتی است.

دکترلاریجانی گفت: سبک زندگی شهید باهنر و شهید رجایی چه قبل از پیروزی انقلاب و چه پس از آن، نشان گر اخلاص آنان در صحنه های مختلف بود.  متانت و تواضع و گذشت باعث محبوبیت آنان نزد خدا و خلق گردید.

وی افزود: رفتار آنان یادآور سخن امام صادق (ع) است که دو روز گذشته سالگرد شهادت آن ولی خدا بود. در این روایت امام صادق می فرمایند: "ما شیعیانی را دوست می داریم که عاقل، فهیم ، دانشمند، فقیه و صبور و اهل مدارا و صادق وفادار باشند. صبر و صدق  و مدارا در این دو بزرگوار همیشه افراد منتقد و مخالف را تحت  تاثیر قرار می داد.

رئیس مجلس گفت: با همه مسئله سازی های بنی صدری با حکمت و حلم برخورد می نمودند. با همین ویژگی ها وقتی پای مسلک و اصول پیش می آمد ایستادگی داشتند چرا که همه تلاش های برای تحقق اسلام بود و ایستادگی در هدف جان مایه یک انسان صادق و باوفا است که در کلام امام صادق (ع) آمده است.

وی افزود: گاه در مسائل گوناگونی که در انقلاب اسلامی رخ می داد عده ای این گونه به اظهار نظر می پرداختند که باید واقعیات را دید نه اینکه ایدئولوژیک اندیشید. این خلط مبحث مشهور از آنجا ناشی می شود که بین مبدا و طریق و مقصد خلط نمودند.

وی گفت: بی مقصد زیستن چه در زندگی فرد و چه اجتماعی، به هرهری  مسلکی منجر می شود و مقصد را نمی توان مرتب تغییر داد آنچه تغییر می کند مبدا و طریق است. مبدا متاثر از واقعیات می تواند و باید تغییر کند و به تبع آن راه قصور به مقصد هم تغییر می کند، نه این که برحسب تغییر واقعیت ها، مقصد را فراموش نماییم.

دکتر لاریجانی گفت: علت استواری این دو شهید در این گونه مباحث ریشه در فهیم بودن و فضل و تفقد آنان در دین داشت  که امام صادق (ع) در کلام نورانی خود اینگونه افراد را جزء شیعیان مطلوب یاد نمودند.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: این دو شهید در کارزار انقلاب همیشه در صحنه بودند و در این راه با ایثار و مجاهدت طی طریق نمودند. خصوصا باید یاد کنیم از شهید والا مقام سید علی اندرزگو که از جهت ایثارگری شخصیت فوق العاده ای بود. او با ایثارگری هر مانعی را از پیش راه خود بر می داشت و این سنت الهی است که به اندازه و مقدار ایثارگری که افراد در صراط مستقیم داشته باشند درجات متعالی نزد خدا پیدا می کنند و به تعبیری حس وجودی هر فرد به همت و ایثارگر او در راه حق بستگی دارد  و عزت مندی به میزان فداکاری مرتبط است.

رئیس مجلس گفت: به همین جهت عزت ملی با همت شهدای ما رشد نمود. مدیریت جهادی که رهبری معظم بر آن تاکید نمودند بر عنصر ایثارگری استوار است که در این شهدای والامقام مشاهده می گردید.

وی افزود:  توام شدن این ویژگی ها یعنی معنویت و همت و ایثار و حکمت در مدیریت شهدای عزیز هفته دولت یک سمت گیری پایه ای در حرکت تربیت مدیریتی انقلاب اسلامی است که باید آن را حفظ  و تقویت کرد.

دکتر لاریجانی گفت: جنگ طلبی مجدد رژیم صهیونیستی با اقدامات جنایتکارانه اخیر این رژیم در غزه نمونه روشن جنایات جنگی علیه بشریت است این گستاخی نتیجه بی اقدامی و بلکه همراهی برخی کشورهای منطقه و عرب است که با چراغ سبز غرب چنین جنایاتی که ملاحظه می کنند و به فریاد ملت مسلمان فلسطین نمی رسند.

رئیس مجلس تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی بار دیگر این اقدامات جنایتکارانه را محکوم می کند و از ملت مسلمان فلسطین در همه جهات حمایت می نماید./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی