کد خبر : 2095
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

شهدای موتلفه اهل ریا و تصنع نبودند/شهید رجایی معلمی پاکباخته بود

شهدای موتلفه اهل ریا و تصنع نبودند/شهید رجایی معلمی پاکباخته بود

به گزارش  خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران ؛علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز یکشنبه 2 شهریور ماه در همایش  یادمان آئینه داران آفتاب  و در جمع فعالان سیاسی حزب موتلفه اسلامی و برخی از نمایندگان مجلس گفت: این جلسه به احترام 5 شهید بزرگوار برگزار شده و باید با لباس احرام وارد شد.
وی افزود:کلمات شیوا و دلنشین مرحوم  عسگراولادی  حال شما را دگرگون کرده که در چه جلسه مبارکی حضور دارید و همچنین سخنان آقای رفیق دوست نیز این حال را تشدید کرده است.
رئیس مجلس تصریح کرد: ما با این 5 شهید بزرگوار به نوعی با فراز و فرودهایی در ارتباط بودیم.
وی ادامه داد: سوال این است که این شهدای بزرگواری که امروز در این محفل برای آنان جمع شده ایم در چه مکتبی رشد کرده اند، این شهدا انسان های کوچکی نبودند و کارهای کوچکی نیز نکردند و همین یاران امام (ره)بودند که به انقلاب بزرگی دست پیدا کردند.
لاریجانی گفت: اگر ما رمز و راز این ها را بفهمیم امروز بهتر می توانیم متوجه شویم که در مسیر درست قرار داریم،  آن زمان یک جنس مبارزه بود و امروز نیز یک جنس مبارزه قرار دارد،در آن زمان دشمن پیدا بود و با آن مبارزه می کردیم اما امروز دشمن ناپیداست و گاهی خارج از مرزها بوده و مبارزه با آن مشکل است، گاهی نیز دشمن در یک صحنه بین المللی است.
رئیس مجلس تصریح کرد:همه این 5 شهید خصوصیات ویژه ای داشتند؛ اما چیزی که آنها را متفاوت می کرد اخلاصشان بود، آنها افراد مخلصی بودند و ریا و تصنع نداشته و تکلیف خود را با خدا یکسره کرده بودند و به همین دلیل بود که محبوبیت داشتند و اینکه در بستر از دنیا نرفتند یک توفیق بسیار بزرگ است.
رئیس قوه مقننه ادامه داد:شهید رجایی یک معلم پاکباخته چه قبل و چه بعد از انقلاب بود و نوع سلوکش تغییر نکرده بود، تهمت هایی که بنی صدر به او می زد کم نبود و خیلی نیش هم داشت،.
وی افزود: اخیرا در خارج از کشور در یک کتابی مکاتباتش را با امام خمینی (ره) منتشر کرده اما به نظر بنده این کتاب خواندنی است از آن جهت غرور و بدمستی او را نشان می دهد و همچنین ادب و متانی که دیگران با او داشتند را بیان می کند.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی