کد خبر : 2095
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

شهدای موتلفه اهل ریا و تصنع نبودند/شهید رجایی معلمی پاکباخته بود

شهدای موتلفه اهل ریا و تصنع نبودند/شهید رجایی معلمی پاکباخته بود

به گزارش  خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران ؛علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز یکشنبه 2 شهریور ماه در همایش  یادمان آئینه داران آفتاب  و در جمع فعالان سیاسی حزب موتلفه اسلامی و برخی از نمایندگان مجلس گفت: این جلسه به احترام 5 شهید بزرگوار برگزار شده و باید با لباس احرام وارد شد.
وی افزود:کلمات شیوا و دلنشین مرحوم  عسگراولادی  حال شما را دگرگون کرده که در چه جلسه مبارکی حضور دارید و همچنین سخنان آقای رفیق دوست نیز این حال را تشدید کرده است.
رئیس مجلس تصریح کرد: ما با این 5 شهید بزرگوار به نوعی با فراز و فرودهایی در ارتباط بودیم.
وی ادامه داد: سوال این است که این شهدای بزرگواری که امروز در این محفل برای آنان جمع شده ایم در چه مکتبی رشد کرده اند، این شهدا انسان های کوچکی نبودند و کارهای کوچکی نیز نکردند و همین یاران امام (ره)بودند که به انقلاب بزرگی دست پیدا کردند.
لاریجانی گفت: اگر ما رمز و راز این ها را بفهمیم امروز بهتر می توانیم متوجه شویم که در مسیر درست قرار داریم،  آن زمان یک جنس مبارزه بود و امروز نیز یک جنس مبارزه قرار دارد،در آن زمان دشمن پیدا بود و با آن مبارزه می کردیم اما امروز دشمن ناپیداست و گاهی خارج از مرزها بوده و مبارزه با آن مشکل است، گاهی نیز دشمن در یک صحنه بین المللی است.
رئیس مجلس تصریح کرد:همه این 5 شهید خصوصیات ویژه ای داشتند؛ اما چیزی که آنها را متفاوت می کرد اخلاصشان بود، آنها افراد مخلصی بودند و ریا و تصنع نداشته و تکلیف خود را با خدا یکسره کرده بودند و به همین دلیل بود که محبوبیت داشتند و اینکه در بستر از دنیا نرفتند یک توفیق بسیار بزرگ است.
رئیس قوه مقننه ادامه داد:شهید رجایی یک معلم پاکباخته چه قبل و چه بعد از انقلاب بود و نوع سلوکش تغییر نکرده بود، تهمت هایی که بنی صدر به او می زد کم نبود و خیلی نیش هم داشت،.
وی افزود: اخیرا در خارج از کشور در یک کتابی مکاتباتش را با امام خمینی (ره) منتشر کرده اما به نظر بنده این کتاب خواندنی است از آن جهت غرور و بدمستی او را نشان می دهد و همچنین ادب و متانی که دیگران با او داشتند را بیان می کند.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی