کد خبر : 2095
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

شهدای موتلفه اهل ریا و تصنع نبودند/شهید رجایی معلمی پاکباخته بود

شهدای موتلفه اهل ریا و تصنع نبودند/شهید رجایی معلمی پاکباخته بود

به گزارش  خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران ؛علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز یکشنبه 2 شهریور ماه در همایش  یادمان آئینه داران آفتاب  و در جمع فعالان سیاسی حزب موتلفه اسلامی و برخی از نمایندگان مجلس گفت: این جلسه به احترام 5 شهید بزرگوار برگزار شده و باید با لباس احرام وارد شد.
وی افزود:کلمات شیوا و دلنشین مرحوم  عسگراولادی  حال شما را دگرگون کرده که در چه جلسه مبارکی حضور دارید و همچنین سخنان آقای رفیق دوست نیز این حال را تشدید کرده است.
رئیس مجلس تصریح کرد: ما با این 5 شهید بزرگوار به نوعی با فراز و فرودهایی در ارتباط بودیم.
وی ادامه داد: سوال این است که این شهدای بزرگواری که امروز در این محفل برای آنان جمع شده ایم در چه مکتبی رشد کرده اند، این شهدا انسان های کوچکی نبودند و کارهای کوچکی نیز نکردند و همین یاران امام (ره)بودند که به انقلاب بزرگی دست پیدا کردند.
لاریجانی گفت: اگر ما رمز و راز این ها را بفهمیم امروز بهتر می توانیم متوجه شویم که در مسیر درست قرار داریم،  آن زمان یک جنس مبارزه بود و امروز نیز یک جنس مبارزه قرار دارد،در آن زمان دشمن پیدا بود و با آن مبارزه می کردیم اما امروز دشمن ناپیداست و گاهی خارج از مرزها بوده و مبارزه با آن مشکل است، گاهی نیز دشمن در یک صحنه بین المللی است.
رئیس مجلس تصریح کرد:همه این 5 شهید خصوصیات ویژه ای داشتند؛ اما چیزی که آنها را متفاوت می کرد اخلاصشان بود، آنها افراد مخلصی بودند و ریا و تصنع نداشته و تکلیف خود را با خدا یکسره کرده بودند و به همین دلیل بود که محبوبیت داشتند و اینکه در بستر از دنیا نرفتند یک توفیق بسیار بزرگ است.
رئیس قوه مقننه ادامه داد:شهید رجایی یک معلم پاکباخته چه قبل و چه بعد از انقلاب بود و نوع سلوکش تغییر نکرده بود، تهمت هایی که بنی صدر به او می زد کم نبود و خیلی نیش هم داشت،.
وی افزود: اخیرا در خارج از کشور در یک کتابی مکاتباتش را با امام خمینی (ره) منتشر کرده اما به نظر بنده این کتاب خواندنی است از آن جهت غرور و بدمستی او را نشان می دهد و همچنین ادب و متانی که دیگران با او داشتند را بیان می کند.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی