کد خبر : 2089
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم بهره برداری از نیروگاه برق نیروگاه برق CHP معصومیه قم:

رفع کم آبی کشور نیازمند اجرای روش ها و فناوری های جدید است

رفع کم آبی کشور نیازمند اجرای روش ها و فناوری های جدید است

رئیس مجلس با بیان اینکه استفاده از نیروگاه های برق CHP برای تولید همزمان برق و آب بسیار مثبت و مفید است گفت: باید قطعا از تمام روش ها و فناوری ها برای رفع معضل کم آبی در کشور استفاده کرد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح ا مروز (پنجشنبه) در مراسم بهره برداری از نیروگاه برق CHP معصومیه قم با بیان اینکه در شرایط کنونی رونق تولید و توجه به نیروهای داخلی متخصص دارای اهمیت بسیاری است، گفت: رهبر معظم انقلاب سیاست های مختلفی را برای توجه به این حوزه ابلاغ فرموده اند که سیاست های اقتصاد مقاومتی یکی از برجسته ترین آنها است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استفاده از نیروها متخصص داخلی رمز توسعه کشور است افزود: ایران ظرفیت های بسیاری در حوزه رشته مخابرات دارد و زمینه رشد این حوزه در کشور فراهم است.

وی ادامه داد: سال های پیش که من در رادیو و تلویزیون بودم اهمیت توجه به نیروی داخلی و ظرفیت متخصصان در حوزه مخابرات را تجربه کرده ام به طوری که آن موقع تمام تأسیسات رادیو و تلویزیون از خارج از کشور وارد می شد اما در آن زمان با برنامه ریزی توانستیم در گام نخست فرستنده های کم قدرت و سپس فرستنده های پرقدرت مخابراتی را طراحی و ایجاد کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور و اعمال تحریم های غرب علیه ایران اگر سمت گیری مناسبی در حوزه اقتصاد داشته باشیم قطعا می توانیم از ظرفیت ها استفاده کنیم از این رو بخش های دولتی هم باید برای حمایت از شرکت های داخلی برنامه ریزی و اقدام کنند البته در قانون برنامه پنجم توسعه به وضوح به این موارد اشاره شده تا سرمایه گذاران با حضور در شرکت ها و بخش های مادر بتوانند خدمات و مجوزها را دریافت کنند.

وی با اشاره به فواید ساخت نیروگاه های برقCHP گفت: این فناوری بسیار خوب و مفید است زیرا با استفاده از آن می توانیم اقدام به تولید برق و آب مقطر کنیم از طرف دیگر ایجاد چنین نیروگاه هایی بیشتر می تواند به حل مشکل کم آبی کمک کند.

لاریجانی ادامه داد: در شرایط کنونی ایران به منابع آبی جدید نیازمند است زیرا خشکسالی در بیشتر مناطق کشور دیده می شود و گاهی اثرات آن را می توان در مجلس مشاهده کرد بنابراین باید سرمایه گذاری ویژه ای در حوزه تولید آب داشت.

رئیس مجلس بااشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای توسعه آبیاری تحت فشار در عراضی کشاورزی افزود: هم اکنون حدود 99 درصد از آب کشور در حوزه کشاورزی مصرف می شود که باید با برنامه ریزی این مصارف را کاهش داد از طرف دیگر در شرایط  کنونی موضوعاتی مانند خرید آب، مهار آبهای مرزی و تولید آب مطرح است.

وی با اشاره به اقدامات مثبت ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) گفت: سمت گیری های این ستاد برای روانسازی بخش تولید بسیار ارزشمند است البته در گذشته این ستاد به صورت مستقیم برای رفع محرومیت ها کار می کرد اما در شرایط کنونی با تغییر رویکرد اقدام به سرمایه گذاری برای رفع بیکاری و محرومیت ها می کند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی