کد خبر : 2089
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم بهره برداری از نیروگاه برق نیروگاه برق CHP معصومیه قم:

رفع کم آبی کشور نیازمند اجرای روش ها و فناوری های جدید است

رفع کم آبی کشور نیازمند اجرای روش ها و فناوری های جدید است

رئیس مجلس با بیان اینکه استفاده از نیروگاه های برق CHP برای تولید همزمان برق و آب بسیار مثبت و مفید است گفت: باید قطعا از تمام روش ها و فناوری ها برای رفع معضل کم آبی در کشور استفاده کرد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح ا مروز (پنجشنبه) در مراسم بهره برداری از نیروگاه برق CHP معصومیه قم با بیان اینکه در شرایط کنونی رونق تولید و توجه به نیروهای داخلی متخصص دارای اهمیت بسیاری است، گفت: رهبر معظم انقلاب سیاست های مختلفی را برای توجه به این حوزه ابلاغ فرموده اند که سیاست های اقتصاد مقاومتی یکی از برجسته ترین آنها است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استفاده از نیروها متخصص داخلی رمز توسعه کشور است افزود: ایران ظرفیت های بسیاری در حوزه رشته مخابرات دارد و زمینه رشد این حوزه در کشور فراهم است.

وی ادامه داد: سال های پیش که من در رادیو و تلویزیون بودم اهمیت توجه به نیروی داخلی و ظرفیت متخصصان در حوزه مخابرات را تجربه کرده ام به طوری که آن موقع تمام تأسیسات رادیو و تلویزیون از خارج از کشور وارد می شد اما در آن زمان با برنامه ریزی توانستیم در گام نخست فرستنده های کم قدرت و سپس فرستنده های پرقدرت مخابراتی را طراحی و ایجاد کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور و اعمال تحریم های غرب علیه ایران اگر سمت گیری مناسبی در حوزه اقتصاد داشته باشیم قطعا می توانیم از ظرفیت ها استفاده کنیم از این رو بخش های دولتی هم باید برای حمایت از شرکت های داخلی برنامه ریزی و اقدام کنند البته در قانون برنامه پنجم توسعه به وضوح به این موارد اشاره شده تا سرمایه گذاران با حضور در شرکت ها و بخش های مادر بتوانند خدمات و مجوزها را دریافت کنند.

وی با اشاره به فواید ساخت نیروگاه های برقCHP گفت: این فناوری بسیار خوب و مفید است زیرا با استفاده از آن می توانیم اقدام به تولید برق و آب مقطر کنیم از طرف دیگر ایجاد چنین نیروگاه هایی بیشتر می تواند به حل مشکل کم آبی کمک کند.

لاریجانی ادامه داد: در شرایط کنونی ایران به منابع آبی جدید نیازمند است زیرا خشکسالی در بیشتر مناطق کشور دیده می شود و گاهی اثرات آن را می توان در مجلس مشاهده کرد بنابراین باید سرمایه گذاری ویژه ای در حوزه تولید آب داشت.

رئیس مجلس بااشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای توسعه آبیاری تحت فشار در عراضی کشاورزی افزود: هم اکنون حدود 99 درصد از آب کشور در حوزه کشاورزی مصرف می شود که باید با برنامه ریزی این مصارف را کاهش داد از طرف دیگر در شرایط  کنونی موضوعاتی مانند خرید آب، مهار آبهای مرزی و تولید آب مطرح است.

وی با اشاره به اقدامات مثبت ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) گفت: سمت گیری های این ستاد برای روانسازی بخش تولید بسیار ارزشمند است البته در گذشته این ستاد به صورت مستقیم برای رفع محرومیت ها کار می کرد اما در شرایط کنونی با تغییر رویکرد اقدام به سرمایه گذاری برای رفع بیکاری و محرومیت ها می کند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی