کد خبر : 2070
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تأکید مراجع عظام بر واگذاری امور اقتصادی به مردم/ لزوم همگرایی در مصاف با بحران های منطقه ای

تأکید مراجع عظام بر واگذاری امور اقتصادی به مردم/ لزوم همگرایی در مصاف با بحران های منطقه ای

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مراجع عظام بر واگذاری امور اقتصادی به مردم تأکید داشتند گفت: همچنین مراجع ایجاد فضای آرام در کشور و همگرایی بیشتر مسئولان را ضروری دانستند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (یکشنبه) پس از دیدارهای چهار روزه با مراجع، دانشمندان و علمای شهر قم در جمع خبرنگاران در تشریح این دیدارها گفت: فرصتی بود که بعد از مدت ها که خدمت آقایان مراجع نرسیده بودیم دراین دیدارها گزارشی از شرایط اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و موضوعات منطقه ای و بین المللی ارائه کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این دیدارها همچنین اقدامات و برنامه ریزی های مجلس شورای اسلامی به ویژه در موضوع اقتصادی و بودجه سال 93 و مصوبه های قوه مقننه و مسائل و موضوعات رخ داده در عرصه بین الملل به ویژه موضوع مذاکرات هسته ای خدمت مراجع گزارش شد.

وی با اشاره به توصیه های مراجع عظام گفت: خوشبختانه بیشتر راهنمایی های آقایان مراجع در رابطه با این بود که کارها و امور باید به دست مردم ساماندهی شود به ویژه در حوزه اقتصادی مراجع عظام تأکیدات زیادی داشتند که باید مسیری برای واگذاری امور به مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی برای حمایت از تولید فراهم شود همچنین در این دیدارها بر ایجاد فضایی آرام و لزوم همگرایی بیشتر در میان مسئولان تأکید شد زیرا هم اکنون ما در یک مصاف بین المللی و منطقه ای قرار داریم بنابراین در این شرایط به همگرایی بیشتر احتیاج داریم و برخی اشکالات را باید نادیده گرفت از طرفی دیگر برای رونق تولید نیز نیازمند به همگرایی هستیم.

لاریجانی افزود: قطعا کشوری که شرایطش پر تنش باشد، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران شوقی برای سرمایه گذاری ندارند بنابراین نصایح آقایان مراجع بسیار درست و سودمند بود و از نظراتشان استفاده کردیم به طور حتم هم در دولت و هم در مجلس این نظرات را پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره تغییر رویکرد کشورهای غربی نسبت به گروه های افراطی منطقه به ویژه داعش افزود: معلوم نیست که غربی ها به چه میزان در مبارزه با این گروه ها مصمم هستند اما در شرایط کنونی به این موضوع اقرار می کنند این در حالی است که در گذشته همین قدر هم اذعان نمی کردند  و تصور می کردند که از این ظرفیت می توانند علیه برخی کشورها در منطقه استفاده کنند اما هم اکنون حرف ها و مطالبشان نشان دهنده این است که خطر گروه ها را حس کرده اند.

لاریجانی ادامه داد: قطعا گروه های تندرو و افراطی منطقه که مورد حمایت برخی کشورهای غربی و تعدادی از کشورهای منطقه هستند اقدامات بسیاری را در کشورهایی مانند سوریه و عراق انجام دادند و حامیان آنها فکر می کردند که از این طریق می توانند به این کشورها ضربه بزنند اما هم اکنون متوجه شدند که این گروه ها جریانی هستند که علیه حامیان خودشان هم عمل می کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: یکی از مشکلات منطقه این است که قدرت های بزرگ شناخت درستی از مسائل منطقه ندارند و یا با مسئله تروریست برخورد تاکتیکی می کنند در این رابطه حرف های زیادی می زنند اما در مقام عمل کار طور دیگری پیش می رود.

وی درباره وضعیت اقدامات مجلس در حوزه تنقیح قوانین گفت: هم اکنون 50 گروه در این زمینه طراحی و قوانین کدبندی شدند به طور مثال قوانین مربوط به حوزه محیط زیست همه مدون شده تا پس از بررسی مشخص شود که کدام نقاط نقص و کدام نقاط تکراری هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه تنقیح قوانین بسیار با اهمیت و وقت گیر است افزود: این موضوع به این علت است چون موضوعات تقنینی در یکصد سال گذشته دارای تنوع بسیاری است./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی