کد خبر : 2062
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در جمع فرماندهان و پرسنل نیروی دریایی ارتش؛

نیروهای مسلح ایران موجب امنیت برای کشور و منطقه هستند

نیروهای مسلح ایران موجب امنیت برای کشور و منطقه هستند

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع فرماندهان و نیروهای نظامی منطقه دوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تبریک میلاد امام رضا(ع) گفت: افتخار می کنم در جمع مردم بوشهر حضور دارم، بوشهر همیشه از نقاط حساس کشور بوده و در دو قرن اخیر مورد توجه دیگران بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از مجاهدت ها که برای صیانت از ایران صورت گرفته در بوشهر بوده و مجاهدان این منطقه توانستند در برابر انگلیسی ها دفاع کنند.

دکتر لاریجانی گفت: امروز تمام نیروهای نظامی کشور می خواهند نقش بازدارنده در منطقه داشته باشند و اینکه نیروهای نظامی منطقه بوشهر در این شرایط سخت آب و هوایی مجاهدانه از حریم کشور دفاع می کنند، قابل افتخار است.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه کار نیروهای نظامی منطقه بوشهر به دلیل شرایط سخت آب و هوایی از منزلت بالایی برخوردار است، گفت: منطقه و کشورهایی مانند مصر، لیبی و عراق از وضع پایداری برخوردار نیستند و این در حالی است که به دلیل مجاهدت ها و پایداری های شما نیروهای نظامی وضعیت ایران با ثبات است که حتی گاهی غربی ها می گویند نقطه اتکای ایجاد ثبات در منطقه ایران است که این موضوع ثمره پایداری و مجاهدت های نیروهای مسلح کشور است.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: با وجود قرار گرفتن در اوایل قرن 21 همچنان درگیری های بین المللی به خاطر مسابقه قدرت های بزرگ وجود دارد که این موضوع به بحران های بین المللی بدل شده است.

وی ادامه داد: شواهدی که در رفتار قدرت های بین المللی قابل مشاهده است، نشان می دهد که آنها به دنبال درگیری هستند البته عناصر درگیر می تواند تغییر کند اما روش قدرت های بزرگ در این زمینه تغییر نمی کند به همین جهت نقش نیروهای مسلح بسیار مهم است.

رئیس نهاد قانونگذاری گفت: بسیاری از کشورها با وجود ثروتمند بودن تسلیم قدرت های بزرگ هستند به دلیل اینکه از نیروی نظامی قوی برخوردار نیستند.

دکتر لاریجانی گفت: درشرایط فعلی بین المللی ثبات در ایران یک استراتژی صحیحی است که برای نیروهای مسلح طراحی شده و در این زمینه رهبر معظم انقلاب نیز فرموده اند که نیروی دریایی یکی از نیروهای راهبردی برای کشور است که این فرمایش بسیار دقیق است، به دلیل اینکه امروز در دنیا بسیاری از کشورها نیروهای دریایی خود را تقویت می کنند و نیروی دریایی در رویارویی های بین المللی به متن تبدیل شده است.

وی ادامه داد: برای حضور قدرتمند در صحنه های بین المللی باید نیروی دریایی همیشه آماده باشد و برای انجام این مهم باید دولت، مجلس و ستاد نیروهای مسلح در زمینه های پشتیبانی و بودجه ای شرایط را فراهم کند.

وی تصریح کرد: برای صیانت از کشور نقش آفرینی نیروهای دریایی در خلیج فارس و دریای عمان یک ضرورت است که برای انجام این کار باید برنامه عملیاتی زمان دار داشت  و این موضوع افزایش سرمایه گذاری را نیز در پی خواهد داشت.

دکتر لاریجانی گفت: کشور نیاز به خیزش اقتصادی دارد و در این زمینه رهبر معظم انقلاب سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرده که برای نیل به این سیاست ها باید اقتصاد کشور مبتنی بر تولید داخلی باشد.

وی افزود: سیاست های دولت و مجلس باید همگام با موضوع اقتصاد مقاومتی باشد که برای انجام این مهم باید در کشور امنیت وجود داشته باشد ،امنیت ابعاد مختلفی مانند روانی و دفاعی دارد و در موضوع امنیت روانی باید رسانه ها و رجال سیاسی نقش خود را به درستی ایفا کند.

رئیس نهاد قانونگذاری ادامه داد: باید مسائل کشور به سمت همگرایی پیش برود و موضوع مهم دیگر حفظ امنیت دفاعی برای کشور است به دلیل اینکه لازمه رونق اقتصادی کشور وجود امنیت دفاعی است.

دکتر لاریجانی گفت: با وجود اینکه در کشورهای فلسطین، سوریه و عراق و منطقه شرایط مناسب نیست ایران امنیت استواری دارد که البته کشورهای بزرگ در منطقه می دانند درگیری با ایران برای آنها هزینه های زیادی خواهد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: قدرتمند بودن نیروهای مسلح کشور نقش بازدارندگی دارد و تمامی کشورها می دانند ایران خطوط قرمزی در منطقه دارد بنابراین باید تلاش کرد نیروهای مسلح همیشه تقویت شوند.

وی یادآور شد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امنیت ساز برای کشور و منطقه هستند و نباید فراموش کرد که نیروهای نظامی ایران در دفاع مقدس رشد کردند نه در مانورهای نظامی، بنابراین می توانند ثبات و پایداری در منطقه ایجاد کنند./

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی