کد خبر : 2052
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس:

آمریکایی‌ها نباید به دنبال نگاه کاسبکارانه در مذاکرات باشند

آمریکایی‌ها نباید به دنبال نگاه کاسبکارانه در مذاکرات باشند

رئیس مجلس با بیان اینکه ایران حاضر است مذاکرات هسته ای را براساس مقررات NPTبه صورت جدی به جلو پیش ببرد ،گفت: 1+5 باید از فرصت به دست آمده در مذاکرات استفاده کند تا شرایط منطقه به سمت ثبات بیشتر سوق داده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس در پاسخ به این سوال که آمریکایی ها در آستانه مذاکرات حرف های متفاوتی می زنند ارزیابی شما چیست؟ گفت: آمریکایی ها حرف های متفاوتی می زنند اما ایرانی ها و متخصصان ایران و مذاکره کنندگان یک ارزیابی روشنی از این فراز و فرودها دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها نباید سعی کنند که با این گونه مسائل و گوشه پرانی ها ذهنیت مخاطبان را تشویش کنند و نباید دنبال نگاه کاسب کارانه بر مذاکرات هسته ای باشند.

وی تصریح کرد: یک نگاه منطقی به مذاکرات می تواند صلح و امنیت را در منطقه ایجاد کند و مسئله هسته ای ایران شفاف است و جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات گشاده دستی کرده تا نظارت های سازمان انرژی اتمی کامل شود.
دکتر لاریجانی افزود: آمریکایی ها در مذاکرات نباید دنبال چانه زنی هایی باشند که سطح مذاکرات را نازل می کند و نباید تصور کنند که برای مسائل هسته ای ایران یک نظامات بین المللی ویژه باید خلق شود چرا که نظامات بین المللی برای همه کشورهاست بنابراین این نظامات باید مبنای مذاکرات باشد.

رئیس مجلس گفت: من فکر میکنم اگر صادقانه به موضوع نگاه کنیم باید گفت که تیم مذاکره کننده تلاش می کنند که مذاکرات با موفقیت انجام شود و این موضوع 50 درصد مسئله است و دیگران در 1+5 نیز باید از این زمان استفاده کنند.

وی ادامه داد: در مسئله هسته ای مجالی فراهم شده که بشود از آن استفاده کرد و شرایط منطقه را به سمت ثبات بیشتر سوق داد و این زمان را نباید از دست داد.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: نباید تصور کرد که مسدود کردن و این جنجال های خبری باعث می شود که اراده مذاکره کنندگان به سمتی رود که با دست خودشان این طناب مسدود سازی را گردن خودشان بیاندازند و ما براساس مقررات NPTحاضریم گفتگوها را به صورت جدی به جلو پیش ببریم تا به یک توافق جامع دست پیدا کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از صحبت هایش گفت: دفاع مقدس یک حادثه مهم در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است و باید ابعاد آن را برای جوانانی که نتوانستند آن دوران را درک کنند بازگو کنیم.

وی تصریح کرد: در طول 200 سال اخیر این حادثه یک حادثه منحصر به فرد بوده و با اینکه کشورهای بزرگ و قطب های سرمایه داری و کمونیستی در این جنگ عراق را حمایت کردند اما جمهوری اسلامی ایران با دفاع توانست از خاک میهن پشتیبانی کند و این جزو موارد استثنایی است که ملتی با نیروی مسلح خود بتواند از کشور دفاع کند.

وی افزود: آثار مطبوعاتی دفاع مقدس در این نمایشگاه بسیار خوب است و این ایده جوانان این کشور می باشد. از این رو باید به مسئله دفاع مقدس به عنوان موضوعی که اراده ملت می باشد توجه کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله دفاع مقدس مربوط به یک تاریخ خاص نیست بلکه یک سرمایه برای کشور است.

دکتر لاریجانی در بخش دیگر صحبت هایش گفت: نوشت افزارهای این نمایشگاه که می تواند یک فرهنگ را منتقل کند کار پسندیده ای است و باید از این مسئله استفاده کنیم و تولید کنندگان نوشت افزارها باید تلاش کنند تا فرهنگ بومی، اسلامی و انقلابی را نشان دهند.

رئیس مجلس تولید این نوشت افزارها ایده جوانان مبتکر دانست و گفت: این افراد این کار را انجام دادند چرا که از نمادهای انقلابی استفاده کردند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی