کد خبر : 2046
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

احتمال حضور رئیس مجلس در اجلاس بین المجالس جهانی

احتمال حضور رئیس مجلس در اجلاس بین المجالس جهانی

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس با اشاره به احتمال حضور رئیس مجلس در اجلاس IPU گفت: حضور دکتر لاریجانی در این برهه که ایران به دنبال توسعه روابط با سایر کشورها است می تواند بسیار سودمند و پرثمر باشد و قطعا سطح و رده هیات ایرانی را افزایش خواهد داد.

موید حسینی صدر در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات اعضای شورای بین المجالس ،گفت: به دنبال انتخاب اعضا امروز منتخبین انتخاباتی را برگزار و سید احمد رضا  دستغیب به عنوان رئیس و بنده (موئد حسینی صدر) به عنوان دبیرکل، ضرغام صادقی و یوناتن بت کلیا به عنوان نواب رئیس ، رحمت الله نوروزی به عنوان خزانه دار، محمد مهدی برومندی و غلامرضا اسداللهی به عنوان منشی انتخاب شدند.

نماینده  مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ،افزود: 22 مهرماه اجلاس بین المجالس یا IPU در ژنو سوئیس برگزار و به احتمال زیاد در این اجلاس دکتر لاریجانی هم به عنوان رئیس هیات حضور خواهند یافت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اهمیت این اجلاس در سطح بین المللی تصریح کرد: در اجلاس بین المجالس 145 کشور عضو هستند و سالانه دو جلسه پائیزه و بهاره برگزار می شود. البته جلسات فرعی هم وجود داشته که به موضوعات مهم در سطح جهانی پرداخته می شود.

وی تصریح کرد: در اجلاس پیش رو در ژنو پیش بینی می شود که بیش از 130 کشور دنیا حضور داشته باشند و حضور دکتر لاریجانی در این برهه که ایران به دنبال توسعه روابط با سایر کشورها است می تواند بسیار سودمند و پرثمر باشد و قطعا سطح و رده هیات ایرانی را افزایش خواهد داد.

وی گفت: 9 نماینده از ایران در این اجلاس حضور خواهند داشت که یک نفر از آنها نماینده خانم و بنده به عنوان عضو کمیته دائمی صلح و امنیت در تمام اجلاس های IPUدر 4 سال آینده حضور خواهم داشت و این موضوع ارتباطی به شورای اجرایی ندارد.

حسینی صدر افزود: همچنین یک نماینده کمتر از 40 سال باید در پارلمان نمایندگان جوان حضور داشته باشد که به این منظور عباس پاپی زاده از بین نمایندگان زیر 40 سال به قید قرعه برگزیده شد.

وی تصریح کرد: همچنین اجلاس دیگری بین کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد که در آن هم حضور خواهیم داشت و در کل فعالیت های فشرده و پرثمری را در پیش رو خواهیم داشت.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس ادامه داد: هیات ایرانی 19 یا 20 مهرماه عازم محل برگزاری بین المجالس شده و این اجلاس تا 27 ادامه خواهد داشت./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی