کد خبر : 2046
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

احتمال حضور رئیس مجلس در اجلاس بین المجالس جهانی

احتمال حضور رئیس مجلس در اجلاس بین المجالس جهانی

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس با اشاره به احتمال حضور رئیس مجلس در اجلاس IPU گفت: حضور دکتر لاریجانی در این برهه که ایران به دنبال توسعه روابط با سایر کشورها است می تواند بسیار سودمند و پرثمر باشد و قطعا سطح و رده هیات ایرانی را افزایش خواهد داد.

موید حسینی صدر در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات اعضای شورای بین المجالس ،گفت: به دنبال انتخاب اعضا امروز منتخبین انتخاباتی را برگزار و سید احمد رضا  دستغیب به عنوان رئیس و بنده (موئد حسینی صدر) به عنوان دبیرکل، ضرغام صادقی و یوناتن بت کلیا به عنوان نواب رئیس ، رحمت الله نوروزی به عنوان خزانه دار، محمد مهدی برومندی و غلامرضا اسداللهی به عنوان منشی انتخاب شدند.

نماینده  مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ،افزود: 22 مهرماه اجلاس بین المجالس یا IPU در ژنو سوئیس برگزار و به احتمال زیاد در این اجلاس دکتر لاریجانی هم به عنوان رئیس هیات حضور خواهند یافت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اهمیت این اجلاس در سطح بین المللی تصریح کرد: در اجلاس بین المجالس 145 کشور عضو هستند و سالانه دو جلسه پائیزه و بهاره برگزار می شود. البته جلسات فرعی هم وجود داشته که به موضوعات مهم در سطح جهانی پرداخته می شود.

وی تصریح کرد: در اجلاس پیش رو در ژنو پیش بینی می شود که بیش از 130 کشور دنیا حضور داشته باشند و حضور دکتر لاریجانی در این برهه که ایران به دنبال توسعه روابط با سایر کشورها است می تواند بسیار سودمند و پرثمر باشد و قطعا سطح و رده هیات ایرانی را افزایش خواهد داد.

وی گفت: 9 نماینده از ایران در این اجلاس حضور خواهند داشت که یک نفر از آنها نماینده خانم و بنده به عنوان عضو کمیته دائمی صلح و امنیت در تمام اجلاس های IPUدر 4 سال آینده حضور خواهم داشت و این موضوع ارتباطی به شورای اجرایی ندارد.

حسینی صدر افزود: همچنین یک نماینده کمتر از 40 سال باید در پارلمان نمایندگان جوان حضور داشته باشد که به این منظور عباس پاپی زاده از بین نمایندگان زیر 40 سال به قید قرعه برگزیده شد.

وی تصریح کرد: همچنین اجلاس دیگری بین کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد که در آن هم حضور خواهیم داشت و در کل فعالیت های فشرده و پرثمری را در پیش رو خواهیم داشت.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس ادامه داد: هیات ایرانی 19 یا 20 مهرماه عازم محل برگزاری بین المجالس شده و این اجلاس تا 27 ادامه خواهد داشت./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی