کد خبر : 2039
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نشست خبری با رئیس مجلس ایرلند؛

نگاه ایرلند در مساله صلح طلبی در منطقه به واقعیت نزدیک است

نگاه ایرلند در مساله صلح طلبی در منطقه به واقعیت نزدیک است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات خود با رئیس پارلمان ایرلند گفت:از آنجا که ایرلند جزو اتحادیه اروپا بوده و نگاه وی را در مسائل صلح طلبی در منطقه به واقعیت نزدیک تر میدانیم لذا مذاکرات هسته ای برای رئیس پارلمان این کشور تشریح شد.

  دکتر لاریجانی در نشست خبری خود با شان بارت رئیس مجلس نمایندگان ایرلند که امروز در تالار آینه مجلس شورای اسلامی برگزار شد ضمن ابراز خوشحالی از حضور وی در ایران گفت: مذاکرات بسیار خوبی با رئیس مجلس ایرلند در زمینه همکاری پارلمانی در خصوص توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور که از گذشته تا حدی وجود داشت صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در دیدار امروز  بحث هایی در حضوص مذاکرات هسته ای انجام شد افزود:از آنجا که ایرلند جزو اتحادیه اروپا بوده و نگاه آنها را در مسائل صلح طلبی در منطقه به واقعیت نزدیک تر میدانیم لذا مذاکرات هسته ای برای رئیس پارلمان این کشور تشریح شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار امروز  درخصوص مسائل مهم منطقه ای به خصوص نوع مبارزه با تروریسم گفتگو شد. منطقه امروز در شرایط حساسی قرار دارد  که نیازمند بررسی دقیق تر و عاقلانه تر است.

وی ابراز امیدواری کرد سفر رئیس مجلس ایرلند به جمهوری اسلامی ایران ودیدار وی با مقامات کشورمان همراه با دستاوردهای قوی در جهت گسترش روابط دو کشور باشد.

شان بارت نیز در ادامه این نشست ضمن اظهار خوشحالی از حضور هیأت پارلمانی ایرلند در ایران گفت: امیدوارم در نتیجه این تماس ها روابط بین دو کشور بهتر شود.

وی با اشاره به سفر اخیر گروه دوستی ایران به ایرلند با بیان اینکه در این سفر مذاکرات خوبی صورت گرفته بود افزود: امروز مذاکرات بسیار خوبی با دکتر لاریجانی در مورد مسائل هسته ای داشتیم.

رئیس مجلس نمایندگان ایرلند با بیان اینکه بهتر است مسائل هسته ای هر چه زودتر حل شود تا ایران به پتانسیل واقعی خود دست یابد تصریح کرد: ایرلند به عنوان کشوری بی طرف و مستقل سعی می کند روابط خاص خود را در جهان داشته باشد.

وی با اشاره به تمرکز کشور ایرلند بر صلح و حفظ آن توضیح داد: ایرلند در زمینه حفظ صلح تجربه بسیاری دارد و حضور نیروهای این کشور در لبنان در این زمینه از جمله فعالیت های این کشور است.

 وزیر دفاع سابق ایرلند  با بیان اینکه کاملا از فعالیت های این کشور در زمینه صلح در جهان باخبر هستم توضیح داد: ایرلند در زمینه صلح و حفظ آن مهارت خاصی دارد تاجایی که یک روز وابسته نظامی آمریکا  خواستار حضور افرادی در کالج حفظ صلح ایرلند برای بهره مند شدن از تجربیات این کشور در زمینه حفظ صلح داشت و من نیز از آنجا که میدانستم آمریکایی ها از حفظ صلح واقعی آگاه نیستند با این موضوع موافقت کردم.

وی با بیان اینکه فکر می کنم جمهوری اسلامی ایران بتواند به زودی مسائل هسته ای خود را حل کند تأکید کرد: من فردی هستم که با نگاه مستقیم به چشمان فردی اگر احساس کنم که وی صادقانه می گوید که به دنبال سلاح هسته ای نیست حرف وی را باور می کنم.

رئیس مجلس نمایندگان ایرلند با بیان اینکه از نظر من مسئله هسته ای ایران حل شده است تصریح کرد: امیدوارم مسئله هسته ای ایران نیز برای دیگران حل شود تا این کشور بتواند بااستفاده از منابع قوی و پتانسیل خود نقش واقعی خود را ایفا کند./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی