کد خبر : 2019
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

امنیت در ایران ناپایدار و موسمی نیست/سخت گیری مالیاتی در شرایط رکود استراتژی غلطی است

امنیت در ایران ناپایدار و موسمی نیست/سخت گیری مالیاتی در شرایط رکود استراتژی غلطی است

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی درنخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری دراستان مازندران افزود:درخواست های سرمایه گذاران و تولید کنندگان باید بررسی و در جهت رفع آن ها گام برداشته شود.
وی ادامه داد:هم درفصل بودجه هستیم و هم دولت لوایحی ارائه کرده که هنوز به صحن نیامده و فرصت هست که به برخی مشکلات تولید توجه کنیم.
وی ادامه داد:لایحه تنظیم مقررات مالی که تبصره های لایحه بودجه را یکجا حل می کنند از جمله یکی از این لوایح است و رویکرد خاصی به تولید دارد.
رییس مجلس شورای اسلامی افزود:همچنین لایحه خروج از رکوددرحال بررسی است و فرصت مناسبی است برای اینکه تولیدکنندگان پیشنهادات خود را برای رفع مشکلات بخش تولید ارائه کنند.
وی خاطرنشان کرد: البته بخش خصوصی و اتاق بازرگانی با مجلس مرتبط است و پیشنهادات خود را به شکل مدون ارائه می کند.
لاریجانی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: امروز آمادگی جدی برای توجه به تولید ملی وجود دارد در ادوار پس از انقلاب از منظر توجه به دولت گاه شرایط اقتضا نمی کرد و گاهی هم به دلیل شرایط به سبک های مدیریتی کمتر به بخش تولید توجه می شدوگاهی هم شاهدنگاه نیمچه سوسیالیستی درکشور بودیم که این نگاه مشکلاتی را برای تولید ایجاد کرد اما امروز شرایط متفاوتی داریم.
لاریجانی افزود:امروز سیاست های کلی کشور در بخش های مختلف تقریبا تدوین و توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است که از جمله این قوانین می توان به تدوین و ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی اشاره کرد.
وی بابیان اینکه متاسفانه سیاستهای اصل44خوب اجرا نشد وبا قانون خصوصی سازی فاصله داشت خاطر نشان کرد: اجرای این سیاست ها از روح قانون تجاوز کرد، خصوصی سازی اصل 44 به این معنا نبود که پالایشگاه و پتروشیمی را از وزارت نفت بگیرند و به وزارت دفاع بدهند.
وی خاطرنشان کرد: اشکالاتی بود که باید اصلاح شود و سمت گیری اقتصاد به سمت اقتصاد مردمی باشد که درحال حاضر هم این نگاه مورد حمایت است.
وی تدوین قانون برای تسهیل فضای کسب و کار و راه اندازی تالارهای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت راازجمله اقدامات انجام شده برای نقش آفرینی بخش خصوصی در عرصه اقتصاد عنوان کرد وگفت: حتی در مجلس آیین نامه را تغییر دادیم تا نماینده بخش خصوصی هم نظر خود را درباره مصوبات ارائه کند.
رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:درحال حاضرتمرکزکشوربه سمت خروج از رکود اقتصاد دولتی و ایجاد رقابت است بدون رقابت نه آبادانی و عدالت خواهیم داشت و عدالت در سایه رقابت محقق می شود و رویکرد و مسیر نیز به این سمت خواهد بود.
لاریجانی وجود نیروی متخصص را ازجمله ظرفیت های پیش روی تولید عنوان کرد که باید برروی آن حساب شود وتصریح کرد:تحقق سیاست های اقتصادمقاومتی مبتنی بر بهره گیری از سرمایه مهم نیروی متخصص است.
وی یادآورشد:زمانی پزشک راازهند و بنگلادش می آوردند اما امروز تعداد زیادی پزشک در کشور داریم که امکان حضور آنها در کشورهای دیگر نیز وجود دارد و یا متخصصین ما در رشته های فنی آماده ورود به میدان هستند اما باید زمینه کار فراهم شود.
نماینده مردم قم درتهران دربخش دیگری ازاظهاراتش به شرایط امنیتی در کشور اشاره کرد وگفت: امروز در ایران امنیت ناپایدار و موسمی نیست در گذشته با مشکلاتی مواجه بودیم و همچنین در منطقه نیز شرایط پرفراز و فرودی داریم اما توانستیم برمشکلات فائق آییم. زمانی موجودات بدخیم تروریسم درایران منتشر شدند که دنبال براندازی بودند اما توانستیم آنها را جمع کنیم و یا بساط تجزیه طلبی درکشور جمع شدکه درهمه اینهادول خارجی نقش داشتند و یا توانستیم در جنگ فائق آییم.
لاریجانی افزود:امروز بحران دست سازی که درمنطقه ایجادکرده اند آتشفشانی است که عده ای به بهانه های مختلف بر روی آن بنزین می ریزند اما شرایط ایران پایدار است و متخصصین امنیتی غرب هم به آن اذعان دارند که ایران تنها کشور مهم است که ثبات امنیتی دارد ومی تواند در ایجاد امنیت تاثیرگذار باشد.
وی تصریح کرد:البته ما احتیاج به گفته های آنها نداریم و از روی نسخه های آنها عمل نمی کنیم امروز برداشتی که ائتلاف برای مبارزه با داعش ایجاد کرد شباهت به یک شوی امنیتی دارد تا مبارزه جدی با تروریسم.
لاریجانی تصریح کرد: به جای آنکه با گروهی که کار پارتیزانی می کنند به صورت حرفه ای برخورد شود می گویند ائتلاف کنیم در حالی که صرفا بمباران کسانی که به شکل چریکی فعالیت می کنند هیچ تاثیری ندارد.
لاریجانی با تاکید براینکه با بمباران نمی توان مبارزه چریکی را از بین برد تصریح کرد: اقداماتی که آنها انجام می دهند به شوی امنیتی شبیه است در حالی که ما در مبارزه با تروریسم طرح داریم و براساس آن عمل خواهیم کرد و عمل هم کرده ایم.
وی بااشاره به نقش مثبت ایران درمبارزه با تروریست های داعش درعراق تصریح کرد: ایران امروز پایداری امنیتی دارد و این یک سرمایه جدی است.
رییس مجلس شورای اسلامی همگرایی و همفکری به منظور نیل به آبادانی را از دیگر مسائل پیش رو در کشور عنوان کرد و گفت: این همفکری هم در سطح قوای سه گانه و هم دربین نخبگان وجود دارد و توصیه من است که تولیدکنندگان به شکل جدی از فضای موجود استفاده کنند البته در این زمینه مشکلاتی هم داریم.
ادامه دارد..
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی