کد خبر : 2007
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

برنامه کاری رئیس مجلس در اولین روز برگزاری مجمع عمومی بین المجالس جهانی

برنامه کاری رئیس مجلس در اولین روز برگزاری مجمع عمومی بین المجالس جهانی

رئیس مجلس شورای اسلامی که به برای شرکت در اجلاس پاییزه مجمع عمومی بین المجالس جهانی روز گذشته عازم سوئیس شد، امروز در حاشیه برگزاری این اجلاس با روسای کشورهای شرکت کننده دیدار و گفت و گو خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به ژنو، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه در حاشیه یکصد و سی و یکمین نشست مجمع عمومیipu ، با سه تن از روسای کشورهای حاضر در این اجلاس دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

بر اساس این گزارش رییس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز با روسای مجالس کشورهای سوریه و بنگلادش و لبنان و همچنین عصر امروز با رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ و رییس مجلس عراق و رئیس مجلس صربستان گفت وگو خواهد کرد.

اجلاس پاییزه اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) امروز دوشنبه با حضور نمایندگان 141 کشور جهان در شهر ژنو برگزار شد.

اتحادیه بین المجالس جهانی با قدمتی 125 ساله پیشبرد صلح و امنیت جهانی از طریق گفت و گوهای سیاسی، ارتقای مردم سالاری، احترام و رعایت حقوق بشر و همچنین مشارکت در توسعه نهادهای موثر نمایندگی و قانونگذاری را در دستور کار خود قرار داده است.

براساس برنامه این اجلاس، رئیس مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در این اجلاس سخنرانی خواهد داشت./

پایان پیام

کلید واژه :

علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی