کد خبر : 1974
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در جمع خبرنگاران:

آیت‌الله مهدوی‌کنی الگوی «مرد سیاسی» در نظام جمهوری اسلامی بود

آیت‌الله مهدوی‌کنی الگوی «مرد سیاسی» در نظام جمهوری اسلامی بود

رئیس مجلس، با بیان اینکه مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی الگوی «مرد سیاسی» در نظام جمهوری اسلامی بود، گفت: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی حق بزرگی به گردن ملت ایران دارد چراکه ایشان قبل از انقلاب یکی از ارکان مبارزه بودند و بعد از انقلاب در همه صحنه‌ها نقش بسزایی داشتند.

دکتر علی لاریجانی در حاشیه مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر پاک آیت‌الله مهدوی‌کنی در جمع خبرنگاران گفت: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی حق بزرگی به گردن ملت ایران دارد چراکه ایشان قبل از انقلاب یکی از ارکان مبارزه بودند و  بعد از انقلاب در همه صحنه‌ها نقش بسزایی داشتند.

 رئیس مجلس  شورای اسلامی گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی یک الگوی مرد سیاسی در جمهوری اسلامی بودند؛ ایشان هم از نظر رعایت اخلاق سیاسی فردی برگزیده بود و هم از نظر سلوک و رفتار سیاسی یک پیشوا و راهبر بود.

 وی افزود: از این جهت همیشه به ایشان ارادت خاصی داشتیم و لازم بود امروز همراه دوستداران ایشان تا شهرری بیاییم و با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام در آیین تدفین ایشان حضور پیدا کنیم و عرض ارادت به خانواده ایشان داشته باشیم.

پیکر مطهر آیت‌الله مهدوی‌کنی ظهر امروز در حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در منزل ابدی‌ا‌ش آرام گرفت./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی