کد خبر : 1953
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ساختار بودجه کشور از گذشته مشکل داشته است / قوانین سرمایه گذاری باید تسهیل شود

ساختار بودجه کشور از گذشته مشکل داشته است / قوانین سرمایه گذاری باید تسهیل شود

به گزارش  خبرگزاری فارس  از زنجان، علی لاریجانی در جمع مسئولان استان زنجان اظهار داشت: در سطح استان زنجان بین مسئولان استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان قوه قضائیه و دیگر مسئولان همگرایی و همسویی خاصی وجود دارد و این امر زمینه پیشرفت را برای استان فراهم می کند.
وی نخستین ویژگی یک حکومت خوب را همگرایی بخش های مختلف آن دانست و یادآور شد: باید این همبستگی و همسویی در جامعه تداوم داشته باشد.
رئیس مجلس با اشاره به اینکه گاهی اوقات تفاوت نظر در میان مردم و مسئولان وجود دارد، گفت: تفاوت نظرها باعث تکامل جامعه می شود.
این مسئول با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته از این امر مهم به درستی استفاده کرده اند، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از فرهنگی غنی برخوردار است که عقلانیت، معنویت و عدالت را توام با هم دارد و این امر ظرفیت بزرگی برای کشورمان محسوب می شود.
لاریجانی با اشاره به اینکه ایران اسلامی از عقلانیت و رفتار دورنگرانه خوبی برخوردار است و این امر به ریشه اسلامی برمی گردد، گفت: از ظرفیت های موجود در کشورمان باید به درستی استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه نیروی متخصص خوبی در کشورمان وجود دارد، یادآور شد: باید از ظرفیت های ایجاد شده در کشورمان به خوبی استفاده شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورمان در مسائل اقتصادی نقض هایی دارد، افزود: در برخی از دوره ها این اشکالات مورد قبول واقع نمی شد و به این دلیل مشکلات موجود در این زمینه نیز حل نمی شد.
این مسئول با اشاره به اینکه دولت های مختلف کشورمان در مسئله اقتصادی اشکالات مزمنی داشته اند، یادآور شد: این اشکالات در دولت های گذشته عمیق تر شده است.
لاریجانی با اشاره به اینکه ساختار بودجه کشور از گذشته اشکال داشته و در دولت های گذشته نیز به این امر بی توجهی شده است، افزود: باید همه مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی تلاش کنند.
وی بر لزوم افزایش فعالیت های تولیدی در کشور تاکید کرد و افزود: اگر بخش خصوصی فعال نشود، مشکل اقتصاد کشور نیز حل نخواهد شد.
رئیس مجلس با اشاره به اینکه باید به بخش مدیریت اقتصادی درونی کشورمان توجه شود، اظهار داشت: تولید کشور باید رونق یابد و اصل 44 نیز باید در کشور اجرا شود.
این مسئول با اشاره به اینکه قوانین و مقررات مربوط به سرمایه گذاری باید در کشورمان کاهش یافته و قوانین در این حوزه تسهیل شود، متذکر شد: باید بسترهای سرمایه گذاری در کشورمان فراهم شود.
لاریجانی با اشاره به اینکه باید طرح ها و پروژه ها به بخش غیردولتی واگذار شود، افزود: بسیاری از پروژه ها را می توان به بخش خصوصی واگذار کرد تا جهشی خوبی در این زمینه ایجاد شود.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی