کد خبر : 1953
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ساختار بودجه کشور از گذشته مشکل داشته است / قوانین سرمایه گذاری باید تسهیل شود

ساختار بودجه کشور از گذشته مشکل داشته است / قوانین سرمایه گذاری باید تسهیل شود

به گزارش  خبرگزاری فارس  از زنجان، علی لاریجانی در جمع مسئولان استان زنجان اظهار داشت: در سطح استان زنجان بین مسئولان استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان قوه قضائیه و دیگر مسئولان همگرایی و همسویی خاصی وجود دارد و این امر زمینه پیشرفت را برای استان فراهم می کند.
وی نخستین ویژگی یک حکومت خوب را همگرایی بخش های مختلف آن دانست و یادآور شد: باید این همبستگی و همسویی در جامعه تداوم داشته باشد.
رئیس مجلس با اشاره به اینکه گاهی اوقات تفاوت نظر در میان مردم و مسئولان وجود دارد، گفت: تفاوت نظرها باعث تکامل جامعه می شود.
این مسئول با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته از این امر مهم به درستی استفاده کرده اند، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از فرهنگی غنی برخوردار است که عقلانیت، معنویت و عدالت را توام با هم دارد و این امر ظرفیت بزرگی برای کشورمان محسوب می شود.
لاریجانی با اشاره به اینکه ایران اسلامی از عقلانیت و رفتار دورنگرانه خوبی برخوردار است و این امر به ریشه اسلامی برمی گردد، گفت: از ظرفیت های موجود در کشورمان باید به درستی استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه نیروی متخصص خوبی در کشورمان وجود دارد، یادآور شد: باید از ظرفیت های ایجاد شده در کشورمان به خوبی استفاده شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورمان در مسائل اقتصادی نقض هایی دارد، افزود: در برخی از دوره ها این اشکالات مورد قبول واقع نمی شد و به این دلیل مشکلات موجود در این زمینه نیز حل نمی شد.
این مسئول با اشاره به اینکه دولت های مختلف کشورمان در مسئله اقتصادی اشکالات مزمنی داشته اند، یادآور شد: این اشکالات در دولت های گذشته عمیق تر شده است.
لاریجانی با اشاره به اینکه ساختار بودجه کشور از گذشته اشکال داشته و در دولت های گذشته نیز به این امر بی توجهی شده است، افزود: باید همه مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی تلاش کنند.
وی بر لزوم افزایش فعالیت های تولیدی در کشور تاکید کرد و افزود: اگر بخش خصوصی فعال نشود، مشکل اقتصاد کشور نیز حل نخواهد شد.
رئیس مجلس با اشاره به اینکه باید به بخش مدیریت اقتصادی درونی کشورمان توجه شود، اظهار داشت: تولید کشور باید رونق یابد و اصل 44 نیز باید در کشور اجرا شود.
این مسئول با اشاره به اینکه قوانین و مقررات مربوط به سرمایه گذاری باید در کشورمان کاهش یافته و قوانین در این حوزه تسهیل شود، متذکر شد: باید بسترهای سرمایه گذاری در کشورمان فراهم شود.
لاریجانی با اشاره به اینکه باید طرح ها و پروژه ها به بخش غیردولتی واگذار شود، افزود: بسیاری از پروژه ها را می توان به بخش خصوصی واگذار کرد تا جهشی خوبی در این زمینه ایجاد شود.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی