کد خبر : 1950
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: روند موجود در اجرای اصل 44 قابل قبول نیست

لاریجانی: روند موجود در اجرای اصل 44 قابل قبول نیست

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به توسعه کشور در بخش های مختلف گفت: باید آرای مختلف را به رسمیت بشناسیم و اختلاف نظرها را در قالب فرآیند توسعه کشور استفاده و برای آنها برنامه ریزی کنیم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان،  علی لاریجانی  شب گذشته در نشست با مدیران و نمایندگان استان زنجان، با بیان اینکه کشور نیازمند توسعه و پیشرفت با استفاده از ظرفیت های مختلف است، افزود: اختلاف نظرها منتج به تحقق دستاوردهای مهم و تاثیرگذار می شود.
وی با بیان اینکه اگر اختلاف نظرها در یک مسیر مشخص باشد و مانع پیشرفت نشود موجب موفقیت خواهد بود، ادامه داد: وجود اختلاف نظرها در یک بستر مناسب موجب توسعه و پیشرفت کشور می شود.
رییس مجلس شورای اسلامی، لزوم احترام به آراء مختلف را مورد تاکید قرار داد و گفت: در حکومتی که دموکراسی در آن حاکم است، اختلاف نظر میان افراد متفاوت ممکن است در امور کارشناسی وجود داشته باشد.
لاریجانی با اشاره به توسعه و پیشرفت برخی کشورها با استفاده و احترام به سلایق مختلف، اظهار کرد: در چنین زمانی اختلاف نظرها شیرین می شود و باید قبول کرد کشورهای که پیشرفت کرده اند از این آموزه بهتر استفاده کرده اند و برخی کشورها نیز به آن توجه نکرده اند و اختلاف نظر ها تبدیل به کشمکش های داخلی شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی، وجود مولفه های مطلوب توسعه ای در کشور را به عنوان یک فرآیند مهم مورد تاکید قرار داد و با تاکید بر اینکه باید از این مولفه اساسی و ارزشمند استفاه مطلوب صورت گیرد، افزود: به این نکته باید توجه کرد که در ایران در یک شرایط مهمی قرار داریم که خیلی از مولفه های آن به نفع توسعه کشور است.
لاریجانی با بیان اینکه در زمینه تقویت بخش خصوصی در کشور باید گام های اساسی برداشته شود، روند موجود در اجرای اصل 44 را قابل قبول ندانست و افزود: باید تولید کشور راه بیفتد و پذیرفت که بخش خصوصی و بخش های غیردولتی تا زمانی که به نحو مطلوب فعال نشوند این مشکل حل نخواهد شد و حتی در مسایل بین المللی نیز تاثیر می گذارد.
رئیس قوه مقننه با بیان اینکه امروز دنیا به نقش ایران در زمینه های مختلف اذعان دارد و تاثیرگذاری این نقش را همواره مورد تاکید قرار داده است، افزود: ایران هم ظرفیت ثبات در منطقه را داشته و هم ظرفیت ثبات سازی در منطقه را دارد.
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی