کد خبر : 1941
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در جمع خبرنگاران:

نتیجه انتخابات کنگره را در مذاکرات هسته‌ای موثر نمی‌دانم

نتیجه انتخابات کنگره را در مذاکرات هسته‌ای موثر نمی‌دانم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها باعث می‌شود رسانه‌ها از تجربیات هم استفاده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند، گفت: این نمایشگاه باعث می‌شود مردم با رسانه‌ها ارتباط پیدا کرده و نظرات خود را بیان کنند.

دکتر علی لاریجانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه خبرگزاری خانه ملت، در جمع خبرنگاران درباره بازدیدش از نمایشگاه گفت: توفیق نداشتم از همه نمایشگاه بازدید کنم اما در بازدیدی که از بخشی از آن انجام دادم، می‌توان گفت روی هم رفته این نمایشگاه حکایت از نشاط رسانه‌ای می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نمایشگاه رسانه‌ها حضور چشمگیری داشتند و غرفه‌هایی که در آن دایر شده است، حکایت از سرزندگی داشت، از جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر می‌کنم که در برگزاری این نمایشگاه زحمت کشیده‌اند.

وی افزود: نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها باعث می‌شود رسانه‌ها از تجربیات هم استفاده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند، این نمایشگاه باعث می‌شود مردم با رسانه‌ها ارتباط پیدا کرده و نظرات خود را بیان کنند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه نمایشگاه محل تعامل خوبی بین رسانه‌ها و مردم است، تصریح کرد: رسانه‌ها با تعامل با مردم می‌توانند وضعیت خود را بهبود ببخشند.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: به طور طبیعی وقتی رسانه‌ها در معرض قضاوت مردم قرار می‌گیرند و مردم به غرفه‌ها رجوع می‌کنند، نظرات خود را می‌گویند، که این موضوع خودبخود رسانه‌ها را به فکر وا می‌دارد که نقایص کار خود را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها نشان‌دهنده تعامل مثبت رسانه‌ها با مردم است، گفت: گفت‌وگوی رسانه‌ای بین رسانه‌ها می‌تواند مفید باشد چون رسانه‌ها در این زمینه تجربیات بسیار مفیدی داشته‌اند که می‌توانند تجربیات را به دوستان رسانه‌ای خود منتقل کنند که نتیجه انجام این مهم ارتقای سطح رسانه‌ای کشور است.

دکتر لاریجانی درباره مذاکرات ایران و 1+5 گفت: البته ممکن است نتیجه انتخابات کنگره آمریکا تاثیراتی در بخش سنا داشته باشد،‌ اما مهم این است دولت آمریکا چه نقشی در بخش مجلس ایفا کند و به چه نحوی در جهت منافع خود عمل کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حل مسئله هسته‌ای از طریق سیاسی می‌تواند یک دستاورد مهمی برای کشورهای مختلف باشد.

وی تصریح کرد: همانطور که ما به دنبال حفظ منافع خود هستیم، آنها نیز به دنبال منافع خود هستند، من خیلی انتخابات کنگره آمریکا را در مذاکرات هسته‌ای موثر نمی‌دانم، چون وقتی یک مسئله‌ای در حیطه امنیت و منافع ملی کشوری باشد، ‌احزاب در این مورد اشتراکاتی دارند، بنابراین فکر می‌کنم مسیر مذاکرات دنبال خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی