کد خبر : 1941
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در جمع خبرنگاران:

نتیجه انتخابات کنگره را در مذاکرات هسته‌ای موثر نمی‌دانم

نتیجه انتخابات کنگره را در مذاکرات هسته‌ای موثر نمی‌دانم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها باعث می‌شود رسانه‌ها از تجربیات هم استفاده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند، گفت: این نمایشگاه باعث می‌شود مردم با رسانه‌ها ارتباط پیدا کرده و نظرات خود را بیان کنند.

دکتر علی لاریجانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه خبرگزاری خانه ملت، در جمع خبرنگاران درباره بازدیدش از نمایشگاه گفت: توفیق نداشتم از همه نمایشگاه بازدید کنم اما در بازدیدی که از بخشی از آن انجام دادم، می‌توان گفت روی هم رفته این نمایشگاه حکایت از نشاط رسانه‌ای می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نمایشگاه رسانه‌ها حضور چشمگیری داشتند و غرفه‌هایی که در آن دایر شده است، حکایت از سرزندگی داشت، از جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر می‌کنم که در برگزاری این نمایشگاه زحمت کشیده‌اند.

وی افزود: نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها باعث می‌شود رسانه‌ها از تجربیات هم استفاده و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند، این نمایشگاه باعث می‌شود مردم با رسانه‌ها ارتباط پیدا کرده و نظرات خود را بیان کنند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه نمایشگاه محل تعامل خوبی بین رسانه‌ها و مردم است، تصریح کرد: رسانه‌ها با تعامل با مردم می‌توانند وضعیت خود را بهبود ببخشند.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: به طور طبیعی وقتی رسانه‌ها در معرض قضاوت مردم قرار می‌گیرند و مردم به غرفه‌ها رجوع می‌کنند، نظرات خود را می‌گویند، که این موضوع خودبخود رسانه‌ها را به فکر وا می‌دارد که نقایص کار خود را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها نشان‌دهنده تعامل مثبت رسانه‌ها با مردم است، گفت: گفت‌وگوی رسانه‌ای بین رسانه‌ها می‌تواند مفید باشد چون رسانه‌ها در این زمینه تجربیات بسیار مفیدی داشته‌اند که می‌توانند تجربیات را به دوستان رسانه‌ای خود منتقل کنند که نتیجه انجام این مهم ارتقای سطح رسانه‌ای کشور است.

دکتر لاریجانی درباره مذاکرات ایران و 1+5 گفت: البته ممکن است نتیجه انتخابات کنگره آمریکا تاثیراتی در بخش سنا داشته باشد،‌ اما مهم این است دولت آمریکا چه نقشی در بخش مجلس ایفا کند و به چه نحوی در جهت منافع خود عمل کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حل مسئله هسته‌ای از طریق سیاسی می‌تواند یک دستاورد مهمی برای کشورهای مختلف باشد.

وی تصریح کرد: همانطور که ما به دنبال حفظ منافع خود هستیم، آنها نیز به دنبال منافع خود هستند، من خیلی انتخابات کنگره آمریکا را در مذاکرات هسته‌ای موثر نمی‌دانم، چون وقتی یک مسئله‌ای در حیطه امنیت و منافع ملی کشوری باشد، ‌احزاب در این مورد اشتراکاتی دارند، بنابراین فکر می‌کنم مسیر مذاکرات دنبال خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی