کد خبر : 1928
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایران در مذاکرات هسته ای مشی عاقلانه ای را دنبال کرد

ایران در مذاکرات هسته ای مشی عاقلانه ای را دنبال کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته ای با 1+5 گفت: جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای یک مشی عاقلانه ای را دنبال کرده و فضا را برای حل مسئله هسته ای ایجاد کرده است ولی طرف های غربی بازی در می آورند.

 دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به ارسال نامه از سوی اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای مقامات جمهوری اسلامی ایران افزود: طرف های غربی می خواهند این گونه القا کنند که ایران در حل مسئله هسته ای مشکل آفرینی می کند و اوباما نیز حرف های قلدر مابانه می زند اما کسی که آنقدر قلدر است، نامه فدایت شوم نمی نویسد.

دکتر لاریجانی گفت: نباید فکر کنیم که این حرف ها درست است، غربی ها مذاکرات یک چیزی می گویند و در تبلیغات چیز دیگری. صدا و سیما باید تدبیر داشته باشد که آنها را از هم جدا کند و واقعیت را در دسترس مردم قرار دهد.

وی ادامه داد: در مسئله منطقه ای هم ایران در مقابل تروریستها چه در سوریه و چه در عراق و ایستاد و تبیین این موضوعات برای مردم وظیفه صدا و سیما است.
 
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی در کشور ادامه داد: شرایط کشور از لحاظ اقتصادی، شرایط مطلوبی نیست و جز با تولید بیشتر و کارآفرینی، راه برون رفتی از این شرایط وجود ندارد. متاسفانه در زمان هایی هم توجه را از این موضوع منحرف کردند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: با استخدام زیاد در بخش های اجرایی نمی توانیم کار کشور را از نظر بودجه ای سامان بدهیم و تا چرخ تولید نچرخد و کار آفرینی در کشور رونق پیدا نکند امکان یک پرش اقتصادی نیست و این موضوع یک گفتگوی جدی نیاز دارد و رسیدن به این فهم مشترک میتواند توسط رادیو و تلویزیون انجام  گیرد.

 رییس مجلس شورای اسلامی گفت: باید سخنان ما پایه عقلانی داشته باشد و هر فعل سیاسی و اقتصادی باید در درون خود عقلانیت داشته باشد تا مورد پذیرش قرار گیرد. اگر رسانه ملی برنامه هایش از عقبه عقلانی برخوردار باشد همه آن را باور دارند.

وی با اشاره به لزوم برنامه های مفرح برای جامعه گفت: برنامه های مفرح به پیشرفت جامعه کمک می کنند و ریاست جدید صدا و سیما از جهات مختلف توانمندی تحول در صدا وسیما و ترویج شادابی در جامعه را دارند. آقای سرافراز دید استراتژیک خوبی نسبت به مسائل سیاسی دارد و در مسائل فرهنگی از درک و فهم بسیار بالایی برخوردار هستند.

دکتر لاریجانی افزود: همه می‌دانید که کار رادیو و تلویزیون  کار بسیار پیچیده و هنرمندانه است. وضع کار رادیو تلوزیون در مجموعه مسائل سیاسی، فرهنگی و هنری کار بسیار پیچیده ای است و زحمت زیادی دارد و ضرغامی دراین دوره خیلی تلاش کرد و از آنجا که خیلی خوش‌خلق است بسیاری از مشکلات را تحمل کرد. وقتی تصویر ها ی ضرغامی را می‌دیدم روند پیر شدن در سیمای او هویدا بود. شما با این بچه مردم چه کرده اید؟ این نشان‌دهنده همت بسیار و وکار زیاد در تلویزیون است.

وی ادامه داد: در توسعه کمی رادیو تلویزیون و توجه به مسائل مختلفی که  در فراز و فرود ها باید به آنها توجه می‌شد، هم رئیس صدا و سیما و هم معاونین و مدیران و کارکنان زحمتکش این سازمان باید 24 ساعته درگیر باشند

دکتر لاریجانی ضمن قدر دانی از خدمات مهندس ضرغامی، ریاست پیشین صدا و سیما گفت: کار رادیو تلویزیون بسیار پیچیده است و زحمت زیادی دارد و باید از توسعه کمی رادیو و تلویزیون و توجه به نکات که در فراز و فرودها باید به آن ها توجه می شد در زمان ریاست ایشان از وی تشکر کرد.

رئیس قوه مقننه پایان گفت: باید از مقام معظم رهبری تشکر کرد که از درون خانواده رادیو و تلویزیون فردی را برای ریاست این سازمان معرفی کردند و این اهمیت دادن به کار رادیو و تلویزیون را نشان می دهد./

پایان پیام 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی