کد خبر : 1920
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس پیش از عزیمت به جیبوتی در جمع خبرنگاران:

زمینه‌ تفاهم در کلیت مذاکرات هسته‌ای وجود دارد/تاکید بر گسترش روابط پارلمانی ایران و جیبوتی

زمینه‌ تفاهم در کلیت مذاکرات هسته‌ای وجود دارد/تاکید بر گسترش روابط پارلمانی ایران و جیبوتی

 رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای با بیان اینکه در زمینه مسائل کلی امکان تفاهم وجود دارد، درخصوص دور نهایی مذاکرات گفت: در شرایط فعلی مجال خوبی برای تفاهم وجود دارد، به شرط این که نگاه‌های عادلانه و عاقلانه وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی عصر امروز جمعه 30 آبان‌ماه در حاشیه سفر به کشور جیبوتی، در جمع خبرنگاران گفت: سفر کوتاهی به جیبوتی کشور دوست که در نزدیکی شاخ آفریقا قرار دارد، خواهیم داشت و قرار است با این کشور رایزنی‌هایی درخصوص مسائل منطقه‌ای داشته باشیم .

دکتر لاریجانی ادامه داد: روابط پارلمانی ما با کشور جیبوتی بسیار خوب است و رئیس مجلس این کشور به ایران آمده و قطعا از این جهت یکی از اهداف ما گسترش روابط پارلمانی با این کشور است.

رئیس مجلس همچنین به دیدارش با برخی از روسای پارلمان‌های کشورهای آفریقایی در این کشور اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با روسای پارلمان‌های کشورهای آفریقایی زمینه همکاری دوجانبه را فراهم کنیم.

 رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص دور نهایی مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: در زمینه مسائل کلی امکان تفاهم وجود دارد و تا جایی که به ما اطلاع دادند، مذاکرات جدی بوده و در شرایط فعلی مجال خوبی برای تفاهم وجود دارد، به شرط اینکه نگاه‌های عادلانه و عاقلانه وجود داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرفین اگر در چارچوب کلی زمینه‌های را مرور کنند، جای رسیدن به تفاهم وجود دارد البته در برخی زمینه‌ها اختلاف‌نظرها حل شده و برخی اختلافات برای حل شدن نیاز به زمان دارد.

لازم به ذکر است که دکتر لاریجانی در حاشیه سفر خود به جیبوتی در مراسم افتتاح ساختمان جدید پارلمان این کشور که با همکاری مهندسان ایرانی احداث شده است، شرکت خواهد کرد.

همچنین حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، مهدی کیایی مدیر کل فرهنگی و مدیر روابط عمومی قوه مقننه و چند تن از نمایندگان مجلس، رئیس مجلس را در فرودگاه مهرآباد بدرقه کردند./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی