کد خبر : 1912
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار انجمن دوستی کویت و ایران:

گروه های تکفیری در صدد ایجاد تفرقه میان کشورها هستند

گروه های تکفیری در صدد ایجاد تفرقه میان کشورها هستند

 عبدالرحمن العوضی، رئیس انجمن دوستی کویت و ایران و هیات همراه عصر امروز (دوشنبه، 3 آذرماه) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب روابط دو کشور گفت: حسن همجواری و ارزش‌های فرهنگی و تاریخی مشترک میان ایران و کویت عامل مهمی برای توسعه روابط دو کشور در عرصه‌های گوناگون است.

وی افزود: انجمن‌های دوستی و گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور ظرفیت‌های عظیمی در راستای ارتقای روابط دوستانه ایران و کویت هستند که باید از آنها در جهت منافع دو ملت استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خطر گروه‌های افراطی و تکفیری برای امنیت منطقه گفت:‌ گروه‌های تکفیری که توسط قدرت‌های جهانی ایجاد و حمایت شدند؛ اکنون درصدد ایجاد تفرقه و القای فرقه‌گرایی در میان کشورهای مختلف هستند که باید با هوشیاری و تقویت وحدت میان همه مسلمین،‌ در مقابل آنها ایستاد.

دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با 1+5 گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران در این راستا همواره از گفت‌وگوها استقبال کرده و با نهادها و سازمان‌های بین المللی مسئول همکاری شفاف و سازنده‌ای داشته است.

وی گفت: در صورت پرهیز طرف‌های مقابل از زیاده‌خواهی و سیاسی کاری و احترام به حقوق هسته‌ای شناخته شده جمهوری اسلامی ایران توافق هسته‌ای دور از دسترس نخواهد بود.

عبدالرحمن العوضی رئیس انجمن دوستی کویت و ایران در این دیدار گفت:‌ انجمن دوستی کویت و ایران درصدد تقویت دوستی و افزایش روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی،‌ تجاری و اقتصادی و فرهنگی است و در این راستا از ترتیباتی که تسهیل کننده روابط دو کشور باشد استقبال خواهد کرد.

رئیس انجمن دوستی و پارلمانی کویت و ایران در ادامه با اشاره به لزوم تقویت مناسبات دوستانه بین دو کشور مسلمان و همسایه کویت و جمهوری اسلامی ایران گفت: از تمام ظرفیت‌های ممکن برای تعمیق روابط فیمابین باید استفاده کرد.

در ادامه این دیدار سایر اعضای انجمن دوستی کویت و ایران نیز به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص لزوم تقویت ارتباطات دوستانه و چشم انداز همکاری‌های دو کشور در آینده پیش رو پرداختند./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی