کد خبر : 1912
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار انجمن دوستی کویت و ایران:

گروه های تکفیری در صدد ایجاد تفرقه میان کشورها هستند

گروه های تکفیری در صدد ایجاد تفرقه میان کشورها هستند

 عبدالرحمن العوضی، رئیس انجمن دوستی کویت و ایران و هیات همراه عصر امروز (دوشنبه، 3 آذرماه) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب روابط دو کشور گفت: حسن همجواری و ارزش‌های فرهنگی و تاریخی مشترک میان ایران و کویت عامل مهمی برای توسعه روابط دو کشور در عرصه‌های گوناگون است.

وی افزود: انجمن‌های دوستی و گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور ظرفیت‌های عظیمی در راستای ارتقای روابط دوستانه ایران و کویت هستند که باید از آنها در جهت منافع دو ملت استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خطر گروه‌های افراطی و تکفیری برای امنیت منطقه گفت:‌ گروه‌های تکفیری که توسط قدرت‌های جهانی ایجاد و حمایت شدند؛ اکنون درصدد ایجاد تفرقه و القای فرقه‌گرایی در میان کشورهای مختلف هستند که باید با هوشیاری و تقویت وحدت میان همه مسلمین،‌ در مقابل آنها ایستاد.

دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با 1+5 گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران در این راستا همواره از گفت‌وگوها استقبال کرده و با نهادها و سازمان‌های بین المللی مسئول همکاری شفاف و سازنده‌ای داشته است.

وی گفت: در صورت پرهیز طرف‌های مقابل از زیاده‌خواهی و سیاسی کاری و احترام به حقوق هسته‌ای شناخته شده جمهوری اسلامی ایران توافق هسته‌ای دور از دسترس نخواهد بود.

عبدالرحمن العوضی رئیس انجمن دوستی کویت و ایران در این دیدار گفت:‌ انجمن دوستی کویت و ایران درصدد تقویت دوستی و افزایش روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی،‌ تجاری و اقتصادی و فرهنگی است و در این راستا از ترتیباتی که تسهیل کننده روابط دو کشور باشد استقبال خواهد کرد.

رئیس انجمن دوستی و پارلمانی کویت و ایران در ادامه با اشاره به لزوم تقویت مناسبات دوستانه بین دو کشور مسلمان و همسایه کویت و جمهوری اسلامی ایران گفت: از تمام ظرفیت‌های ممکن برای تعمیق روابط فیمابین باید استفاده کرد.

در ادامه این دیدار سایر اعضای انجمن دوستی کویت و ایران نیز به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص لزوم تقویت ارتباطات دوستانه و چشم انداز همکاری‌های دو کشور در آینده پیش رو پرداختند./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی