کد خبر : 1911
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار با رئیس قوه قضائیه قطر:

دشمنان با ایجاد اختلاف می خواهند از قدرت امت اسلامی بکاهند

دشمنان با ایجاد اختلاف می خواهند از قدرت امت اسلامی بکاهند

علی بن الفطیس المری، رئیس قوه قضائیه قطر عصر امروز (دوشنبه، 3 آذرماه) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

طی این دیدار دکتر لاریجانی با اشاره به توانمندی‌های دو کشور در عرصه‌های گوناگون گفت: فرصت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری میان ایران و قطر وجود دارد که باید با گفتگو و رایزنی‌های مستمر از آن‌ها به نفع دو ملت استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بحران‌های اخیر در منطقه را به ضرر کشورهای اسلامی دانست و افزود: دشمنان امت اسلامی با ایجاد اختلافات فرقه‌ای سعی دارند از قدرت امت اسلامی بکاهند.

وی در همین راستا افزود: باید با همفکری، ارتقاء سطح همکاری‌های سیاسی،‌ دیدارهای منظم و ایجاد وحدت میان کشورهای اسلامی جلوی هرگونه اختلافی را گرفت.

دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به گسترش گروه‌های افراطی و تروریستی در جوامع اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا مخالف هر گونه کمک به این گروه‌ها بوده و وجود آن‌ها را باعث ایجاد مشکلات در منطقه و به ضرر جهان اسلام می‌‌داند.

وی در پایان توسعه همکاری‌های پارلمانی، قضائی و تسهیل در امر روادید تجار و بازرگانان دو کشور را فرصتی برای گسترش همکاری‌های بیشتر فیمابین دانست.

در ادامه این دیدار علی بن الفطیس المری رئیس قوه قضائیه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد ارتباطات میان قطر و جمهوری اسلامی ایران گفت: همواره روابطی پایدار و برادرانه میان دو کشور وجود داشته و امیر و مقامات عالیرتبه قطر بر توسعه مناسبات دو جانبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارند.

رئیس قوه قضائیه قطر پدید آمدن فراز و فرود در روابط میان کشورها را امری طبیعی و غیر قابل پیش بینی دانست و افزود: نباید اجازه بدهیم اختلافات جزئی در مراودات دوستانه میان دو کشور خللی ایجاد نماید.

وی همچنین خاطر نشان کرد:‌ گفت‌وگوها و تبادل هیات‌های پارلمانی و سیاسی می‌تواند به نزدیک شدن مواضع دو کشور در مسائل مختلف منطقه‌ای و بین المللی کمک نماید./

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی