کد خبر : 1908
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در جمع بسیجیان قوه مقننه:

تمدید مذاکرات اقدام عاقلانه ای بود/ بسیج اتکا به نفس در کشور به وجود آورده است

تمدید مذاکرات اقدام عاقلانه ای بود/ بسیج اتکا به نفس در کشور به وجود آورده است

دکتر علی لاریجانی عصر امروز در جمع بسیجیان قوه مقننه با بیان اینکه بسیجی بودن 80 درصد از کارکنان مجلس یک امری مهم و افتخاری برای قوه مقننه تلقی می شود گفت: ابتدای امر که امام(ره) بسیج را پایه گذاری کرد شاید تصور نمی شد که این حرکت تبدیل به جریانی بالنده شود که در ابعاد مختلف بتواند تحرکی جدی در کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه هر زمان که نام بسیج می آید به یاد حضور بسیجیان در دفاع مقدس و نقش آفرینی آنها در جبهه های جنگ می افتیم افزود: بسیج در دفاع مقدس معجزه گونه عمل و سرنوشت جنگ را تغییر داد و این نهاد انقلابی بعد از جنگ به مرور زمان در بخش ها و رشته های مختلف فعال و تبدیل به مکتبی ارزشمند شد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی ایران مکتب بسیجی است که پایه های آن بصیرت داشتند به مسائل مختلف و احساس مسئولیت کردن نسبت به کشور است گفت: ایثار و جانبازی از دیگر مشخصه های مکتب بسیجی است که ممزوج شدن این مولفه ها مکتب بسیجی را قدرتمند کرده است.

وی با بیان اینکه همیشه باید به این نهاد پرقدرت نظام اسلامی بها داده و زمینه های رشد آن را فراهم کنیم تصریح کرد: مجلس به عنوان قوه قانونگذاری باید در قوانین به این نهاد توجه کند تا حرکت آن حرکتی پایدار و رو به رشد باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه ها باید به گونه ای به نهاد بسیج توجه کنند که این حرکت در قلوب مردم ماندگار باشد افزود: جریان بسیج امیدواری در مردم و اتکا به نفسی در کشور به وجود آورده است که بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه اگر خوداتکایی در روحیه ملی وجود نداشت ملت مقابل دیگران به گونه دیگری حرکت می کردند تصریح کرد: حرکت سرافرازانه ملت مقابل دشمنان و پافشاری آنها مقابل زورگویان به دلیل وجود روحیه خود اتکایی است که این خصیصه برای ملتی که می خواهد به خود متکی باشد امر حیاتی تلقی می شود.

دکتر لاریجانی با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 با بیان اینکه روحیه خود اتکایی، کشور را به این مرحله رساند افزود: جوانان تحصیلکرده ایرانی با تلاش بسیار فناوری هسته ای را به دست آوردند؛ گاهی تبلیغات این امر را به گونه ای دیگر نشان می دهد اما آشنایان به دانش هسته ای می دانند که زحمت کشیده شده در این امر زحمت مجاهدانه ای بود.

رئیس مجلس با اشاره به نتیجه حاصل شده از مذاکرات هسته ای در وین تصریح کرد: تمدید مذاکرات را امر عاقلانه ای می دانم زیرا وقتی مذاکرات سیاسی است و همه ابعاد آن هنوز مشخص نشده و اختلاف نظرهایی وجود دارد باید به آن زمان داد تا بررسی ها و مذاکرات به طور دقیق تر انجام شود.

وی با بیان اینکه باید توجه داشت آنچه می تواند سرمایه آینده در مذاکرات هسته ای باشد، حمایت مردمی، همبستگی درونی و اتکا به ظرفیت های داخلی است تصریح کرد: از آغاز مذاکرات عنوان می شد که باید به ظرفیت های درونی اتکا کرد که این امر بخشی از تفکر بسیجی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امیدوارم حرکت بالنده تفکر بسیجی در کشور رشد بیشتری داشته و شاهد ابعاد حمایتی بیشتری در مورد آن در قوه مقننه باشیم./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

  ایجاد هراس تصنعی ازسوی قدرت‌های بزرگ برای رونق‌بخشی به بازار فروش سلاح/ تروریسم به توسعه و حیثیت آسیا لطمه زد

  ضرورت استفاده از ظرفیت انتقال گاز و آب میان ایران و تاجیکستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی