کد خبر : 190
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح مجتمع گردشگری «مهر و ماه»:

مجلس بر موضوع ایران‌گردی و جهان‌گردی در برنامه ششم تأکید دارد

مجلس بر موضوع ایران‌گردی و جهان‌گردی در برنامه ششم تأکید دارد

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گسترش مراکز توریستی باید با کمک بخش خصوصی صورت بگیرد، تصریح کرد: یکی از محورهای مهم لایحه برنامه ششم توسعه کشور، توریسم است و می‌خواهیم در مجلس بر بحث ایران‌گردی و جهان‌گردی تأکید کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به قم سفر کرده است، شامگاه امروز (پنج شنبه، 4 شهریور ماه)، مجتمع گردشگری «مهر و ماه» استان قم را افتتاح کرد و ضمن «باشکوه» توصیف کردن چنین پروژه‌ای، گفت: قم به دلیل وجود مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران مرکزی برای حضور مردم متدینین و علاقمندان به اهل بیت شده و تعداد قابل توجهی از مردم به این استان سفر می‌کنند که این موضوع نشان می‌دهد قم جنبه توریستی و مذهبی دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، خط فکری این بود که قم را به خاطر وجود مراجع تقلید و حوزه‌های دینی تحقیر کرده و از توسعه آن جلوگیری کنند.

وی افزود: آبادانی در قم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ضعیف بود و مانند یک ده بزرگ بود و می‌خواستند این شهر را به سمتی ببرند که تعطیل شود اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رویکرد تغییر پیدا کرد و قم به مرکز تفکر دینی تبدیل شد.

دکتر لاریجانی عنوان کرد: با توجه به جنگ تحمیلی کشورمان دچار مشکلات زیادی شده بود که این موضوع باعث شد تا قم به صورت آهسته در راستای آبادانی حرکت کند و از امکانات کمی برخودار شود.

وی به سفر مقام معظم رهبری به استان قم اشاره کرد و گفت: این مسیر با عنایت مقام معظم رهبری به استان قم آرام آرام باز شد و شاهد شتاب گرفتن توسعه و آبادانی این استان شد به گونه‌ای که تا چند روز دیگر سد کوچری افتتاح می‌شود که با افتتاح این پروژه آب آشامیدنی مردم قم افتتاح می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امکانات توریستی باید زیاد می‌شد و تحول در شهرسازی استان قم صورت می‌گرفت که یکی از این تحولات، بحث پروژه خط متروی استان قم است که تا آنجایی که خبر دارم با سرعت دنبال می‌شود و تاکنون ۶ الی ۷ کیلومتر آن انجام شده؛ ضمن آنکه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صحبت کردم تا خط B مترو نیز انجام شود که آنها از این موضوع استقبال کردند و قرار شد که از فاینانس کشور چین استفاده شود.

وی افزود: با توجه به جمعیت زیاد استان قم و گستردگی بالای آن باید این پروژه دنبال شود و به سرانجام برسد.

دکتر لاریجانی گفت: از نمونه پروژه‌های دیگری که در استان قم انجام شده، طرح «حرم تا حرم» است که با پیگیری‌ها و کمک مسئولین گرفتاری‌های آن رفع شد و این زمینه را فراهم کرد تا زائران به راحتی بتوانند پس از زیارت مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) مسجد مقدس جمکران را زیارت کنند.

وی ادامه داد: گسترش مراکز توریستی باید با کمک بخش خصوصی صورت بگیرد و خوشحالم از اینکه حرکت رو به جلویی دارد که امیدوارم این کار در قم نتیجه داشته باشد و زمینه‌های لازم را فراهم کند.

رییس قوه مقننه به لایحه برنامه ششم توسعه کشور اشاره کرد و گفت: یکی از محورهای مهم آن بحث توریسم است و می خواهیم در مجلس بر بحث ایران‌گردی و جهان‌گردی تأکید کنیم و یکی از زمینه‌های مهم در راستای گسترش توریست و گردشگری، هتل‌سازی و ایجاد مراکز گردشگری است.

وی ابراز کرد: امیدواریم این مسیر که در برنامه ششم توسعه بر آن تأکید شده، باعث فراهم شدن زمینه حضور بخش خصوصی شود چرا که اقتصاد کشور باید مردمی شود و همانگونه که در صحبت‌های روز گذشته مقام معظم رهبری مطرح شد، اقتصاد مقاومتی یعنی حضور مردم در عرصه اقتصاد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده در مجلس در خصوص حل مشکلات بدهی دولت گفت: دولت ۴۰ هزار میلیارد تومان بدهی به کشاورزان و فرهنگیان دارد که با اقدامات خوبی که در مجلس صورت گرفت، بدهی دولت به این بخش‌ها پرداخت می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: تنها راه مقابله با رکود این است که نقدینگی به سمت تولید برود و مردم در امر تولید و اقتصادی مشارکت داشته باشند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی