کد خبر : 1895
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

پیشنهاد برگزاری اجلاس پارلمانی سه جانبه ایران، افغانستان و پاکستان/یاد رهبر حزب جماعت پاکستان از بی نظیر بوتو

پیشنهاد برگزاری اجلاس پارلمانی سه جانبه ایران، افغانستان و پاکستان/یاد رهبر حزب جماعت پاکستان از بی نظیر بوتو

روابط ایران و عربستان، یادی از بی نظیر بوتو قربانی تروریسم در پاکستان، لزوم افزایش پروازهای بین مشهد و کویته و ضرورت تسهیل سفر زائران پاکستانی به مشهد از جمله مواردی است که در در نشست مشترک دکتر لاریجانی با رهبران احزاب پاکستان مطرح شد.

عصر (پنجشنبه 13 آذر)  محمود خان اتکزی، رهبر حزب ملی عوام پاکستان نیز در نشست دکتر علی لاریجانی با رهبران احزاب پاکستان با تاکید بر این‌که پیشرفت در منطقه نیازمند تثبیت صلح است، گفت: متاسفانه بی‌اعتمادی بین همسایه‌های بلافصل مثل افغانستان ، پاکستان و ایران وجود دارد که گاه یکدیگر را به حمایت از تروریست‌ها متهم می کنندو به طور حتم باید این بی‌اعتمادی‌ها رفع شود.

وی در ادامه این مطلب با تاکید بر این که وحدت میان مسلمانان هیچ وقت شکل نمی گیرد مگر این‌که ایران و عربستان با هم متحد شوند، افزود: امیدوارم با همکاری ایران، پاکستان و افغانستان پس از چند ماه شاهد باشیم که تروریست از منطقه می‌رود.

دکتر لاریجانی :مسلمانان امت واحده هستند/ اظهارات رییس مجلس درباره روابط ایران و عربستان

دکتر علی لاریجانی نیز پس از اظهارات رهبر حزب ملی عوام گفت: اگر ایران ، پاکستان و افغانستان مصمم باشند با تروریسم مقابله کنند موفق می‌شوند؛ زیرا هم پاکستان سازمان اطلاعاتی قوی دارد و هم ایران بنابر این اگر اراده کنند با اشرار مقابله کنند موفق می‌شوند.

رییس قوه قانون گذاری ایران هم چنین تاکید کرد: برای مبارزه با تروریسم ما پای کار هستیم تا نگذاریم برخی اشرار در منطقه مرزها را خراب کنند.

وی درباره تاکید اتکزی مبنی بر لزوم اتحاد ایران و عربستان تاکید کرد: توصیه شما برای ایران و عربستان درست است ما هیچ مشکلی در این زمینه نداریم چرا که ما مسلمانان همه امت واحده هستیم و نباید علیه هم کار کنیم و ما نه رقابت داریم و نه دشمنی می‌کنیم و مسلمان‌ها را برادر هم می‌دانیم لذا برخی مسائل را باید با گفت‌وگو حل کرد.

 

رهبر حزب جمهوری خواه وطن پاکستان:ایران و پاکستان در مسائل منطقه ای تاثیرگذار هستند/ دکتر لاریجانی:حمایت مسلمانان از یکدیگر مهم است

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت در ادامه این نشست، آفتاب احمدخان شرپائو، رهبر حزب جمهوری خواه وطن پاکستان در این نشست گفت: دیروز خوشحال شدیم که پارلمان فرانسه به صورت نمادین فلسطین را به رسمیت شناخته است لذا معتقدیم مساله مهم ما منطقه‌ای است چرا که اگر مساله‌ای در افغانستان به وجود آید در ایران و پاکستان تاثیر می‌گذارد.

وی پیشنهاد اجلاس سه جانبه میان پارلمان‌های ایران، افغانستان و پاکستان را داد و از لاریجانی درخواست کرد تا در تهران نشست سه جانبه‌ای برگزار شود.

رییس مجلس شورای اسلامی بعد از استماع سخنان رهبر حزب جمهوری خواه وطن پاکستان گفت: این مساله می‌تواند شروع خوبی برای حل مسائل پارلمانی باشد.

رییس قوه مقننه با تاکید بر اینکه برایمان مهم است که از مسلمانان حمایت کنیم، گفت: به ویژه در مسائل تروریسم در منطقه مشکلات زیادی را ایجاد کرده‌اند یعنی مسلمانان را به خودشان مشغول کرده که نفع آن را اسرائیل و آمریکا می‌برند.

 

یاد رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان از بی نظیر بوتو/دکتر لاریجانی: ریشه های تربیت تروریست باید شناسایی شود

اعزامی خبرگزاری خانه ملت به اسلام آباد در ادامه این نشستطارق‌الله، از مقامات حزب جماعت اسلامی پاکستان با بیان اینکه این حزب در سال‌های اخیر تلاش کرده خشونت‌های فرقه‌ای را ریشه کن کند، گفت: بزرگترین مشکل تروریسم است و چه کسی بیشتر از پاکستان این مشکل را لمس کرده و قربانی داده که نمونه آن بی‌نظیر بوتو است و خواستار این هستیم که در منطقه صلح داشته باشیم.

دکتر لاریجانی نیز در اظهاراتی در این خصوص بیان کرد: در رابطه با تروریسم باید ببینیم چگونه با علت برخورد کنیم نه با معلول. باید شناخت داشت تروریست چگونه به وجود می‌آید و تربیت می‌شود.

 

لزوم افزایش پروازهای بین مشهد و کویته/ ضرورت تسهیل سفر زائران پاکستانی به مشهد

در ادامه این نشست قاضی گلاب جمال، از حزب فاتا با بیان اینکه مهم‌ترین رابطه بین دو کشور روابط میان مردمان دو کشور است، گفت: انتظار می‌رود پروازهای بین مشهد و کویته بیشتر باشد تا زائران بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند.

وی افزود: به ندرت رخ می‌دهد که رییس مجلس ملی پاکستان تمام رهبران احزاب را برای چنین جلسه‌ای دعوت کند.

همچنین ریاض حسین پیرزاده، از حزب وحدت مسلمین نیز خواستار تسهیل سفر زائران پاکستانی به مشهد شد و گفت: انتظار می‌رود هتل مناسبی به زائران اختصاص داده شود.

رییس مجلس شورای اسلامی درباره این مباحث خاطرنشان کرد: به استاندار خراسان درخواست پیگیری این مسائل را مطرح می کنیم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی