کد خبر : 1894
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایجاد روابط پایدار در منطقه با فعالیت خط لوله گاز/اتمام بیش از 90 درصد تعهدات ایران در خط لوله گاز

ایجاد روابط پایدار در منطقه با فعالیت خط لوله گاز/اتمام بیش از 90 درصد تعهدات ایران در خط لوله گاز

رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با وزیر نفت و گاز پاکستان در نشست مشترک با رهبران احزاب این کشور گفت:فعالیت خط لوله گاز حتما به نفع دو کشور است علاوه بر این پروژه گاز با پاکستان می‌تواند روابط جدید و پایداری را در منطقه ایجاد کند.

(پنشنبه 13 آذر) در ادامه نشست مشترک دکتر علی لاریجانی با رهبران احزاب پاکستان شاهد خاقان عباسی وزیر نفت و گاز این کشور گفت: خط لوله گاز برای پاکستان اهمیت دارد و  ما به این موضوع به عنوان تعهد کاری نگاه نمی‌کنیم، بلکه ان را سمبل برادری بین دو کشور می دانیم.

این مقام مسئول در کشور پاکستان در ادامه این مطلب افزود:مطلع هستیم که ایران 90 درصد کار را از جانب خود به اتمام رسانده و حدود 250 کیلومتر تا مرز پاکستان باقی مانده است.

خاقان عباسی تصریح کرد: قصد ورود به جزییات 4 سال اخیر را ندارم اما علی‌رغم تلاش جدی ما، پاکستان نتوانسته است آن‌چه که به خود مربوط بوده را تکمیل کند.

وی در اینباره تاکید کرد: به آقای زنگنه وزیر نفت ایران اطمینان داده‌ام که این مساله به این خاطر نبوده که ما سعی خودمان را نکردیم اما وضعیت بین‌المللی به شکلی پیش رفت که نتوانستیم پروژه را در حوزه خود به انجام رسانیم.

خاقان عباسی با ابراز امیداری برایپیشرفت پروژه در ماه های آتی گفت: انتظار می‌رود در 24 ماه آینده این پروژه تکمیل شود.

وزیر نفت و گاز پاکستان همچنین ادامه داد: با یک سری از شرکت‌های ایرانی در مورد خرید محصولات پتروشیمی، ال ان جی و ال پی جی وارد مذاکره شده‌ایم و امیدواریم سهم همکاری‌های دو کشور گسترش و این خط لوله به میزان 3 میلیارد دلار به میزان حجم روابط تجاری اضافه کند.

دکتر لاریجانی: پروژه گاز ایران و پاکستان روابط پایداری در منطقه ایجاد می کند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،دکتر علی لاریجانی نیز پس از توضیحات وزیر نفت پاکستان گفت: خط لوله گاز حتما به نفع دو کشور است علاوه بر این پروژه گاز با پاکستان می‌تواند روابط جدید و پایداری را در منطقه ایجاد کند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشورهای همسایه باید قدر همدیگر را در همه شرایط بدانند و از این‌که گفتید ظرف ماه‌های آینده پروژه گاز به نتیجه می‌رسد خوشحال شدم و به آقای زنگنه نیز توصیه می‌کنم هرچه سریع‌تر در این خصوص به نتیجه برسیم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی