کد خبر : 1893
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

گفتگوی دکتر لاریجانی با رییس مجلس سنای پاکستان در نشست مشترک با رهبران احزاب این کشور

شیطنت برخی جریان‌ها برای تخریب روابط دو کشور/ اراده پاکستان برای مبارزه با تروریسم جدی است

شیطنت برخی جریان‌ها برای تخریب روابط دو کشور/ اراده پاکستان برای مبارزه با تروریسم جدی است

رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با رییس مجلس سنای پاکستان در نشست مشترک با رهبران احزاب این کشور تاکید کرد: برخی جریان‌ها برای تخریب روابط ایران و پاکستان در مرزها شیطنت می کند اما اراده پاکستان برای مبارزه با تروریسم جدی است.

  دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ( پنجشنبه 13 آذر) در نشست مشترک با رئیس مجلس ملی و رهبران احزاب ملی پاکستان در گفت و و دیدار با نیر حسین بخاری رییس مجلس سنای این کشور گفت: تردیدی نیست که روابط ایران و پاکستان بسیار صمیمانه و برادرانه است و این مساله یک ریشه تاریخی دارد.

رییس قوه مقننه کشورمان در ادامه این مطلب افزود: همان‌طور که مستحضرید هر دولتی که در پاکستان و ایران بر روی کار می‌آید باز هم روابط بین دو کشور نزدیک و برادرانه است.

لزوم ارتقای روابط اقتصادی دو کشور/ نهایی شدن مراودات گازی دو کشور به نفع پاکستان است

دکتر لاریجانی با تاکید بر لزوم ارتقا روابط اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد: این مساله از جمله مسائلی است که کشورهای دیگر برای آن راه حل پیدا کرده‌اند؛ لذا خواهش می‌کنم در این قضیه خودتان راه حل پیدا کنید.

وی در مورد مساله گاز خاطرنشان کرد: نهایی شدن این مساله به نفع پاکستان خواهد بود؛ لذا انتظار داریم با پیگیری های لازم ظرف ماه‌های آینده این مساله حل شود وبه نتیجه برسد تا گام بزرگی در پایداری اقتصاد دو کشور ایجاد شود.

برخی از جریان‌ها و اشرار نمی‌خواهند روابط ایران و پاکستان خوب باشد

دکتر لاریجانی امنیت دو کشور را مهم توصیف و تصریح کرد: برخی از جریان‌ها و اشرار نمی‌خواهند روابط ایران و پاکستان خوب شود و مرتب مشکلات ایجاد می‌کنند نباید بگذاریم شیاطین رخنه کنند و البته روشن است که پاکستان نیز  در مبارزه با تروریست‌ها جدی است.

وی ادامه داد: به طور حتم سیستم‌های امنیتی دو کشور قوی هستند و امیدواریم که یکی از نتایج سفر فعلی آن باشد که دستور دهید این مساله به طور جدی از طریق مقامات امنیتی پیگیری شود و نگذارند که در مرزها مسائلی پیش آید که سوءتفاهم ایجاد کند.

دکتر لاریجانی در پایان این اظهارات گفت: بحران‌ها به نوعی بحران‌های دست‌ سازی است که انرژی مسلمانان را از بین می‌برد بنابراین مبارزه با تروریسم یک موضوع مهم و جدی است و طی دیدارهای انجام شده در این سفر احساس می کنم پاکستان مصمم برای حل مبارزه با تروریسم است گرچه ممکن است طولانی باشد اما مهم اراده آن است.

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی