کد خبر : 1893
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

گفتگوی دکتر لاریجانی با رییس مجلس سنای پاکستان در نشست مشترک با رهبران احزاب این کشور

شیطنت برخی جریان‌ها برای تخریب روابط دو کشور/ اراده پاکستان برای مبارزه با تروریسم جدی است

شیطنت برخی جریان‌ها برای تخریب روابط دو کشور/ اراده پاکستان برای مبارزه با تروریسم جدی است

رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با رییس مجلس سنای پاکستان در نشست مشترک با رهبران احزاب این کشور تاکید کرد: برخی جریان‌ها برای تخریب روابط ایران و پاکستان در مرزها شیطنت می کند اما اراده پاکستان برای مبارزه با تروریسم جدی است.

  دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ( پنجشنبه 13 آذر) در نشست مشترک با رئیس مجلس ملی و رهبران احزاب ملی پاکستان در گفت و و دیدار با نیر حسین بخاری رییس مجلس سنای این کشور گفت: تردیدی نیست که روابط ایران و پاکستان بسیار صمیمانه و برادرانه است و این مساله یک ریشه تاریخی دارد.

رییس قوه مقننه کشورمان در ادامه این مطلب افزود: همان‌طور که مستحضرید هر دولتی که در پاکستان و ایران بر روی کار می‌آید باز هم روابط بین دو کشور نزدیک و برادرانه است.

لزوم ارتقای روابط اقتصادی دو کشور/ نهایی شدن مراودات گازی دو کشور به نفع پاکستان است

دکتر لاریجانی با تاکید بر لزوم ارتقا روابط اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد: این مساله از جمله مسائلی است که کشورهای دیگر برای آن راه حل پیدا کرده‌اند؛ لذا خواهش می‌کنم در این قضیه خودتان راه حل پیدا کنید.

وی در مورد مساله گاز خاطرنشان کرد: نهایی شدن این مساله به نفع پاکستان خواهد بود؛ لذا انتظار داریم با پیگیری های لازم ظرف ماه‌های آینده این مساله حل شود وبه نتیجه برسد تا گام بزرگی در پایداری اقتصاد دو کشور ایجاد شود.

برخی از جریان‌ها و اشرار نمی‌خواهند روابط ایران و پاکستان خوب باشد

دکتر لاریجانی امنیت دو کشور را مهم توصیف و تصریح کرد: برخی از جریان‌ها و اشرار نمی‌خواهند روابط ایران و پاکستان خوب شود و مرتب مشکلات ایجاد می‌کنند نباید بگذاریم شیاطین رخنه کنند و البته روشن است که پاکستان نیز  در مبارزه با تروریست‌ها جدی است.

وی ادامه داد: به طور حتم سیستم‌های امنیتی دو کشور قوی هستند و امیدواریم که یکی از نتایج سفر فعلی آن باشد که دستور دهید این مساله به طور جدی از طریق مقامات امنیتی پیگیری شود و نگذارند که در مرزها مسائلی پیش آید که سوءتفاهم ایجاد کند.

دکتر لاریجانی در پایان این اظهارات گفت: بحران‌ها به نوعی بحران‌های دست‌ سازی است که انرژی مسلمانان را از بین می‌برد بنابراین مبارزه با تروریسم یک موضوع مهم و جدی است و طی دیدارهای انجام شده در این سفر احساس می کنم پاکستان مصمم برای حل مبارزه با تروریسم است گرچه ممکن است طولانی باشد اما مهم اراده آن است.

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی