کد خبر : 1882
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایستادگی مردم سوریه در برابر توطئه ها تحسین برانگیز است

ایستادگی مردم سوریه در برابر توطئه ها تحسین برانگیز است

ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه بعدازظهر دوشنبه با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار ابتدا لاریجانی از سوریه به عنوان کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و با اشاره به مسائل این کشور گفت: سوریه،  با پایداری و استقامت تحسین برانگیز خود در مقابل تمام توطئه های خارجی ایستادگی کرد و استمرار این روند منجر به پیروزی مردم این کشور در مقابله با تروریست ها و حامیان خارجی آن ها خواهد شد.
وی افزود:  سوریه یک کشور مهم و مسلمان در منطقه خاورمیانه است و حمایت از این کشور در برابر تمام دسیسه ها با هدف بر هم زدن ثبات و آرامش منطقه امری ضروری و منطقی است.
دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه گروه های تروریستی بویژه داعش، مرز جغرافیایی برای جنایات خود قائل نیستند خاطرنشان ساخت:  مقابله و مبارزه قاطع با این گروه ها و نه توسل به روش های تبلیغاتی و تاکتیکی تنها راه پاک کردن منطقه از لوث آن هاست.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: راه حل مشکل سوریه تنها سیاسی و از روش های دیپلماتیک میسر است.
در ادامه این دیدار ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه نیز ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات کشورش گفت:  جمهوری اسلامی ایران حمایت های برادرانه خود را از مردم سوریه در دوره های دشوار حملات تروریستی دریغ نکرد و با مواضع صحیح و اصولی خود به مردم این کشور در مقابله با تروریست ها کمک نمود.
وی با اشاره به تهاجم نظامی اخیر رژیم صهیونیستی علیه کیان سوریه گفت:  تروریست های خارجی با حمایت رژیم صهیونیستی و برخی قدرت های منطقه ای و فرا منطقه ای موجودیت و هویت تاریخی سوریه را هدف قرار داده اند و قصد بر هم زدن ثبات کل منطقه را دارند./
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی