کد خبر : 184
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس کمیسیون روابط خارجی پاکستان؛

تفرقه افکنی میان کشورهای منطقه به صلاح هیچ کشوری نیست

تفرقه افکنی میان کشورهای منطقه به صلاح هیچ کشوری نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و پاکستان دو کشور دوست و برادر هستند که سال های متمادی است روابط گسترده ای با یکدیگر دارند و همیشه تلاش داشته اند که در حل مسائل منطقه ای نقش موثر و مثبتی داشته باشند.

دکتر علی لاریجانی امروز (چهارشنبه، 4 اسفندماه) در دیدار با اویس احمدخان لغاری، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی پاکستان اظهار داشت: شیطنت هایی در منطقه از سوی برخی کشورها دارد به وقوع می پیوندد که ما باید نسبت بدان هوشیار بوده و مقابل ایجاد بحران های جدید بایستیم.

دیدرا رئیس کمیسیون روابط خارجه مجلس پاکستان با دکتر علی لاریجانی

 

در ادامه این دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی پاکستان گفت: پارلمان پاکستان بر این نکته تاکید دارد که لازم است اتحاد میان ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس به وجود آید تا کشورهایی که قصد شیطنت دارند نتوانند باعث تفرقه افکنی در منطقه شوند.

وی افزود: ما در رابطه با یمن هم این تفاهم را داریم و اعتراض خود را نسبت به بحران موجود در این کشور اعلام داشته ایم.

احمدخان لغاری گفت: عادی سازی روابط با اسراییل که از سوی برخی کشورها دارد انجام می گیرد رویه درستی نیست و آنان باید با چشمی باز به این مسئله بنگرند.

دیدرا رئیس کمیسیون روابط خارجه مجلس پاکستان با دکتر علی لاریجانی

 

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری کنفرانس فلسطین اظهار داشت: ما دو درخواست از جمهوری اسلامی ایران داریم که یکی اسکان همکاری درکریدور اقتصادی چین و دیگری تشکیل یک هیات مشترک به منظور همکاری با یکدیگر در بندر چابهار و گوادر است.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی پاکستان گفت: گوادر و چابهار می توانند دروازه های ایران و پاکستان و تمام منطقه به روی تجارت جهان باشند./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی