کد خبر : 1820
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

حماسه9دی متعلق به همه ملت ایران است/مردم باجان ودل پشتیبان ولایت فقیه هستند

حماسه9دی متعلق به همه ملت ایران است/مردم باجان ودل پشتیبان ولایت فقیه هستند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حماسه 9 دی متعلق به هیچ گروه و جریان خاصی نیست تاکید کردند که مردم همیشه در صحنه جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ولایت فقیه و کیان انقلاب اسلامی پیشقدم بوده و با حضور به موقع در 9 دی بساط فتنه گران برای همیشه از جامعه ایران برچیده شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری سال 88 واعلام نتایج ازسوی وزارت کشور عده ای به دلیل شکست کاندیدای متبوع خود در مانور انتخاباتی و به بهانه تقلب در انتخابات به سطح خیابان ها آمده و دراین میان با مدد و کمک ازاستکبار جهانی خسارت های بی شماری را در روز قدس و عاشورا به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب وارد کردند، متاسفانه اغلب آنهایی که بر طبل تقلب در انتخابات می کوبیدند در طی چندین ماه با استفاده ازعناوین مختلف آرامش را ازجامعه سلب کرده و دراین میان استکبارجهانی با در اختیار داشتن رسانه های  مختلف  به جنگ با نظام مقدس جمهوری اسلامی آمد و اگر درایت و بینش عمیق مقام معظم رهبری نبود نمی توان تصور کرد که چه بر سر نظام می آمد، زیرا بسیاری ازفتنه گران زیر پرچم لوای جمهوری اسلامی ایران بودند اما اعتقادی به نظام جمهوری اسلامی نداشتن دو با یاغی گری خواسته های نابه حق خود را ازتریبون های مختلف مطرح می کردند.

 اما ملت همیشه در صحنه جمهوری اسلامی ایران همچون ادوار گذشته پس از ماه ها ماجراجویی دولت های غربی و اقدامات غیرقانونی عناصر داخلی حماسه 9 دی را شکل دادند، که به گفته دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی "قیام 9 دی آتشفشان غیرت دینی و عزت‌مندی ملت بود که برای صیانت از انقلاب اسلامی و حمایت از رهبری به خیابان‌ها شتافتند."

دکتر لاریجانی راهپیمایی روز 9 دی را به مانند سیلی بر صورت آمریکا تشبیه کرد و گفت: پیام قیام 9 دی ایستادگی و پایداری ملی بر میثاق انقلاب خمینی بود که عزت و شرف ملت را در این 3 دهه تضمین کرد؛ پیام قیام 9 دی حمایت از اصل "ولایت‌فقیه " و پیشوای انقلاب اسلامی "حضرت آیت‌الله خامنه‌ای " بود که در تمامی فراز و فرودهای پس از انقلاب سنگر نگهبانی از حقوق ملت بوده است

بنابراین باید تاکید کرد که این اراده ملت در 9 دی بود که توانست سیلی محکمی بر صورت زشت و پلید آمریکا و کشورهای غربی بزند که بارها ازاقدامات ضد انقلابی فتنه گران و هتک حرمت عزاداران عاشورا حمایت کردند.بنابراین حضور پرشور مردم در حمایت ازآرمان های امام (ره) و ولایت فقیه در 9 دی سال 88 نقطه عطفی در ادامه مسیر دفاع ازخون شهیدان 8 سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که تا کنون ازسوی ملت ایران به بهترین شکل اجرا شده است.

 حماسه 9 دی جزء سرمایه های ملی، اجتماعی و سیاسی نظام است

محمد رضا باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص حماسه 9 دی، گفت: فتنه سال 88 توطئه عظیمی بود که بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی شد، متاسفانه برخی در این میان سرباز بی جیره و مواجب برای دامن زدن به این فتنه شده وخواهان مورد سوال قراردادن جمهوریت و اسلامیت نظام ایران بودند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طرح مقوله توهمی تقلب برای زیر سوال بردن جمهوریت نظام بود و دراین بین توطئه هایی در 13 آبان، روز قدس وعاشورای همان سال برعلیه اسلامیت نظام ایران شکل گرفت، اما حماسه 9 دی یک رفراندوم عمومی خود جوش بود که سران فتنه محاکمه و فتنه گران محکوم شدند.

وی تصریح کرد: بنابراین این حکم عمومی همه پرسی مردم باید همواره زنده بماند و این حماسه جزء سرمایه های ملی ، اجتماعی و سیاسی نظام است، البته این موضوع باید مایه عبرت برای افرادی باشد که به دلیل هواهای نفسانی و متامع دنیایی می خواهند در مقابل یک نهضت عظیم به نام جمهوری اسلامی ایستادگی کنند.

حماسه 9 دی متعلق به همه مردم است

حسین سبحانی نیا عضو هیات رئیسه مجلس نیز درخصوص نقش مردم در شکل گیری حماسه 9 دی، گفت: حماسه 9 دی تجلی بصیرت و آگاهی مردم ایران اسلامی بر علیه جریان براندازی نظام یا فتنه بود که اوج شعور سیاسی ملت در این حماسه به همه جهانیان نشان داده شد، همچنین مدیریت و تدبیر مقام معظم رهبری در مدارا کردن با جریانات مخالف با نظام جمهوری اسلامی ایران قابل چشم پوشی نیست، هرچند که مردم در مقطعی اززمان نتوانستند در مقابل رفتارهای فتنه گران کوتاه آمده و با آگاهی و بصیرت حماسه 9 دی را رقم زدند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: درحقیقت اوج بیداری و بصیرت مردم رامی توان در 9 دی مشاهده کرد و نقش آحاد مردم در مهار فتنه و جمع کردن بساط فتنه گران اساسی و کلیدی بود، البته تجربه بارها ثابت کرده که مردم این سرزمین هرگاه احساس کنند که خطری مبانی دینی و اعتقادی و انقلاب اسلامی را تهدید می کند با حضور جدی در صحنه از انقلاب، نظام و رهبری حمایت می کنند، بنابراین در 9 دی نیز مردم احساس کردند که فتنه از ناحیه بیگانگان مدیریت می شود وبا حضور خود به همه تحرکات جریان فتنه پایان دادند.

عضوشورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت، تصریح کرد: به طور قطع حماسه 9 دی متعلق به مردم و برخاسته از متن ملت و آگاهی و شعور سیاسی و دینی آنها بود که با پاسخ به موقع به ندای رهبری شکل گرفت، بنابراین این حماسه هیچ ارتباطی با گروه و جریان خاصی ندارد.

خلاصه کردن 9 دی در یک جریان و تفکر خاص به نفع کشور نیست

جواد جهانگیرزاده، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سالروز 9 دی گفت: 9 دی متعلق به همه آحاد مختلف مردم اعم از اقوام، گروههای سیاسی، تفکرات و مذاهب گوناگون و متعلق به همگی گروههایی است که در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند، اصل نظام، ولایت فقیه، امام و قانون اساسی را قبول دارند و بر این اساس امری که متعلق به مردم است، در حیطه هیچ جناحی نمی گنجد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: 9 دی، نقطه تمیز جدی میان کسانی است که به انقلاب اسلامی وفادار ماندند با کسانی که به نظام و انقلاب خیانت کردند؛ اما به مدد الهی، نقشه گروههای معاند که قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران در طول 30 سال گذشته را داشتند و خواستند آن را به بن بست بکشانند، به نتیجه نرسید.

وی این امر را مرهون هوشیاری ملت و تدبیر رهبری دانست و تاکید کرد: خلاصه کردن 9 دی در یک جریان و تفکر خاص به نفع کشور نیست زیرا 9 دی سمبل وحدت ملی، انسجام، کنار یکدیگر بودن آحاد مردم و تلاش آنها برای تعالی انقلاب است لذا اختصاص آن به یک گروه خاص، درک نکردن ماهیت دقیق 9 دی است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه حتی مردمی که کاندیدای غیرپیروز در انتخابات 88 داشتند در روز 9 دی درصحنه حاضر شدند، ادامه داد: مردم بعد از فرمایشات رهبری آرام گرفتند و سخنان ایشان ایمانها را نسبت به انقلاب و نظام بیشتر کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیام مردم در روز 9 دی را تبعیت از رهبری و ایستادگی بر اصول انقلاب و مبانی نظام دانست و گفت: روندی که 9 دی طی کرد، جز با وجود دو عنصر ثابت نظام یعنی رهبری و مردم امکان پذیر نبود و پیام ملت ایران نیز در راستای افزایش توانایی و ظرفیت نظام جمهوری اسلامی بود.

هرگاه ملت احساس خطر کنند وارد میدان می‌شوند

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس ضمن گرامیداشت سالروز 9 دی گفت: ملت ایران هرگاه احساس خطر کرده و متوجه شده دشمن پشت صحنه بسیاری از مسائل قرار دارد، شمشیر را از رو بسته است وارد میدان شده است و در روز 9 دی نیز حماسه بزرگ ملی اتفاق افتاد و مردم ثابت کردند نظام مقدس جمهوری اسلامی که حاصل خون شهدای گرانقدر ماست، را پاس میدارند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: حماسه 9 دی روح، خون و حیات جدیدی به نظام جمهوری اسلامی داد و تا سالها بعد این نظام را بیمه ساخت زیرا این روز متعلق به همه ملت ایران و  تک تک افرادی است که در این نظام زندگی می کنند.

نعمتی یادآور شد: در 9 دی بحث حماسه و وحدت ملی مطرح بود؛ همه اقشار و طرفداران کاندیداهای ریاست جمهوری در آن گردهمایی و تحت علم ولایت حضور پیدا کردند  تا دسیسه های دشمنان نقش بر آب شود و غدیر خم دیگری رقم زده شد زیرا مردم با رهبری بیعت جانانه ای کردند.

وی 9 دی را یک روز فراجناحی و متعلق به همه ملت ایران خواند و تصریح کرد: هیچ فرد و گروهی حق مصادره 9 دی  را ندارد؛ این رو متعلق به تمام افرادی است که شاید دارای تفکرات مختلف سیاسی باشند اما دغدغه نظام را دارند و ظلم است اگر 9 دی به یک قشر خاص منتسب شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس حضور مردم در 9 دی را پاسخ آنها به اختلافات داخلی و مکر دشمنان از کشورهای بیگانه دانست و گفت: ممکن است عده ای بخواهند از این روز ماهیگیری کنند در حالیکه 9 دی روز ماهیگیری نیست و متعلق به همه مردم شریف ایران است.

پیروزواقعی حماسه 9 دی مقام معظم رهبری و مردم هستند

منصور حقیقت پور عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره سالگرد حماسه 9 دی، گفت: خوشبختانه اقشار مختلف سیاسی و اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران حتی آنهایی که به کاندیدای پیروز هم رای ندادند در این حماسه شرکت کردند، چون احساس شد که اصل نظام ایران در خطر افتاده و این غربی ها بودند که میدان دار این تحولات در سطح منطقه بودند.

نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بنابراین همه ملت ایران همچون موج بزرگی وارد صحنه سیاسی کشور شده و این حضور چشمگیر باعث شد که فتنه  در نطفه خفه وروال جامعه طبیعی و عادی گردد.

وی تاکید کرد: هرکجا که ملت ایران احساس خطر کنند به صحنه می آیند و از آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند، بنابراین مردم ایران همه ساله در 22 بهمن و در مناسبت های دیگر قدرت نرم خودرا به نمایش می گذارند، البته بازهم باید تاکید کرد که فتنه سال 88 حاکمیت انقلاب را تهدید می کرد، از این رو همه با ایجاد یک موج بزرگ، موجهای ایجاد شده از سوی فتنه گران را ازبین بردند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  درخصوص مصادره به مطلوب کردن حماسه 9 دی ازسوی برخی گروه ها و جریان ها، تصریح کرد: 9 دی مختص یک گروه و جریان نیست و پیروز واقعی حماسه 9 دی مقام معظم رهبری و مردم هستند.

مردم ازهر تفکر و گرایش سیاسی در حماسه 9 دی شرکت کردند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت درباره شکل گیری حماسه 9 دی، گفت: حماسه 9 دی همانطور که بارها برآن تاکید شد روزبصیرت و بیعت با امام (ره) و مقام معظم رهبری است، بنابراین طبیعی است که شاکله این حماسه را کسی جز مردم نمی تواند به اثبات برساند، ازاین رو حضور با شکوه مردم بیانگر درجه بالای بصیرت پذیری آنها می باشد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور قطع مردم در طول 36 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی هرزمان که نیازبوده و احساس خطر کردند با حضور پرشور و میلیونی خود از انقلاب اسلامی دفاع کرده و درحماسه 9 دی نیز این موضوع به خوبی و روشنی مشاهده شد.

وی افزود: 9 دی متعلق به همه آحاد ملت جمهوری اسلامی ایران است و هرفردی با هر گرایش و تفکر سیاسی برای دفاع از انقلاب اسلامی به صحنه آمده و نظام را ازآن خطر جدی نجات داده است، بنابراین هر زمان که جریان ها از خطوط نظام وولایت فقیه فاصله بگیرند مردم تصمیمات جدی را اتخاذ می کنند.

مردم در 9دی بدون توجه به گروههای چپ و راست، از ولی فقیه اطاعت کردند 

محمد باقری بنابی عضو فراکسیون روحانیون مجلس گفت: 9 دی 88 بیانگر پیروی مردم از ولایت برای حل مشکلات کشور و مسائلی بود که در 8 ماه پس از انتخابات شکل گرفته شد و در این روز مردم بدون توجه به منافع گروههای سیاسی مختلفی که در انتخابات سال 88 حضور داشتند و صرفا به این دلیل که مشاهده کردند برخی اقدامات در راستای منافع ملی کشور نیست و بلکه در جهت تامین اهداف و خواسته های بیگانگان به خصوص امریکا و رژیم صهیونیستی است، به میدان آمدند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی افزود: در 9دی 88 مردم بدون توجه به گروههای سیاسی چپ یا راست، به دنبال اطاعت از ولی فقیه بودند؛ لذا این حادثه سیلی محکمی برای کشورهایی همچون امریکا و انگلیس بود که می خواستند از آب گل آلودی که بعد از انتخابات88 درست شده بود، برای رسیدن به مطامع خود ماهی گیری کنند و منافع خود را تامین نمایند.

وی ادامه داد: همانند انقلاب سال 57 که توده های مردم به میدان آمدند، در 9 دی نیز خود مردم با پیروی از رهبری حماسه باشکوهی را رقم زدند لذا شائبه جناحی بودن در 9 دی سال 88 دیده نمی شود بلکه مردم احساس کردند مسائلی در کشور ایجاد شده که باید با تکیه بر وحدت و همدلی حل شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس بیان کرد: در انقلاب سال 57 گروههای سیاسی حضور داشتند، احزاب و انجمنها هم بودند اما مهم وحدت و همدلی مردم تحت رهبری امام راحل بود؛ مردم در 9 دی 88 دریافتند جناح های سیاسی چپ و راست، اصولگرا و اصلاح طلب به دنبال منافع سیاسی خودشان هستند و نمی توانند مشکلات کشور را حل کنند، لذا به دنبال رهبری حرکت کردند.

مردم با جان و دل در مقابل فتنه گران ایستادگی کردند

عزیراکبریان  عضوشورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه حماسه 9 دی انقلاب سوم در نظام جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: فتنه گران پس از انتخابات سال 88 حدود 9 ماه کشوررا با تنش روبه رو کردند ودشمنان این سرزمین باور کردند که می توانند با انقلاب اسلامی دست و پنجه نرم کنند و متاسفانه فتنه گران در آن مقطع زمانی مورد حمایت کشورهای بیگانه و رژیم صهیونیستی قرار گرفتند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته زمانی که مردم متوجه شدند که انتخابات به پایان رسیده و این حضور فتنه گران است که اسلام و نظام ایران را تهدید می کند در یک فراخوان به میدان آمده و بار دیگر ازانقلاب و رهبری به طور جدی حمایت کردند، هرچند که بارها تاکید شد که باید ازقانون تمکین کرد اما متاسفانه اصحاب و سران فتنه گوش به فرمان عوامل خارجی بودند.

وی با بیان اینکه حضورمردم در 9 دی خط  بطلانی بر تمام توطئه های دشمنان بود، افزود: ملت ایران وقتی به این باور رسیدند که بحث دفاع ازانقلاب اسلامی مطرح است با جان و دل در مقابل فتنه گران ایستادگی کردند، بنابراین حماسه 9 دی متعلق به همه مردم ایران است و نباید آن را به نفع گروه و جریان خاصی مصادره کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی