کد خبر : 1819
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: امروز کسی جرات حمله به ایران را ندارد

لاریجانی: امروز کسی جرات حمله به ایران را ندارد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی ملت در دفاع مقدس با جبهه‌ها پیوند خورد شرایط جبهه‌ها تغییر کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در اولین همایش مجلس و دفاع مقدس گفت: حضور در جمع فرماندهان ارتش و سپاه و صحبت از دفاع مقدس مغتنم است. هیچ کس تردید ندارد که دفاع مقدس موضوعی بسیار مهم برای ملت ایران است و در برهه‌ای که همت ملت و عزم نیروهای مسلح به یکدیگر پیوند خورد یک برهه طلایی در تاریخ ایران شکل گرفت چرا که کمتر میدانی را در تاریخ ایران شاهد بوده‌ایم که همه ملت با تمام قوا در صحنه حضور یابند.

نماینده مردم قم آب‌دیدگی نیروهای مسلح را از دستاوردهای دفاع مقدس برشمرد و افزود: نیروهای مسلح با تمرین‌های متنوع فرضی در شرایط غیرجنگی خود را آماده می‌کنند اما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در صحنه‌های واقعی دفاع مقدس آب‌دیده شده‌اند.

رییس مجلس شورای اسلامی صیانت از ظرفیت نیروهای مسلح از طریق ماموریت سایر بخش‌های کشور را مورد اشاره قرار داد و افزود: حفظ بنیه دفاعی کشور باید با قوت دنبال شود چرا که امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نقش امنیت منطقه‌ای ایفا می‌کنند و در بحران‌های منطقه نظیر مشکل تروریسم اخیر به خوبی ایفا کردند. نیروهای مسلح پس از درخواست رسمی دولت عراق جلوی تروریست‌های وحشی را گرفتند و فضای عراق را قدری آرام کردند. هر چند که برخی از کشورهای مدعی حمایت از عراق از تروریست‌ها حمایت می‌کنند.

لاریجانی با اشاره به سفرش به عراق، گفت: در سفر به عراق و گفت‌وگو با مدیران اقلیم کردستان و سایر مسئولان عراقی، آنان از حضور به‌ موقع نیروهای مسلح ایران تشکر کردند و تاکید کردند که این کمک موجب ایستادگی دولت و ملت عراق شد. نیروهای مسلح ایران امروز نقش بازدارندگی داخلی و منطقه‌ای دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنس خطرات منطقه‌ای نسبت به گذشته تغییر کرده است، گفت: امروز کسی جرات حمله به ایران را ندارد اما جنس مخاطرات منطقه متنوع شده است. داشتن نیروهای مسلح با بنیه دفاعی قوی نقش پراهمیتی دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با خطاب قرار دادن فراکسیون دفاع مقدس مجلس خواستار توجه، حفظ، ارزیابی دقیق و تدبیر برای تقویت بنیه دفاعی کشور در آستانه بررسی لایحه بودجه سال 94 شد و افزود: اکنون که زمان رسیدگی مجلس به لایحه بودجه سال آینده است فراکسیون دفاع مقدس باید چند کار مهم را انجام دهد. البته از توجه معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور برای تقویت بنیه دفاعی تشکر می‌کنم. سایر دوستان نیز می‌توانند پیشنهادات‌شان را به مجلس ارائه کنند.

نماینده مردم قم با بیان اینکه در حفظ آثار دفاع مقدس آسیب دیده‌ایم، ادامه داد: دفاع مقدس موجب تداوم روحیه جهادی کشور است و متاسفانه در حفظ آثار دفاع مقدس دچار آسیب‌دیدگی هستیم. تجربیات پرارزشی در دفاع مقدس به دست آورده‌ایم که البته کاروان راهیان نور گوشه‌ای از مجاهدت دفاع مقدس را به مردم نشان می‌دهد.

لاریجانی پیگیری طرح موزه دفاع مقدس در استان‌ها را با هدف صیانت از روحیه دفاع مقدس و مجاهدان آن دوران ضروری دانست.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحیه جهادی موجب دفاع ملت از کیان کشور می‌شود، گفت: اگر برخی بگویند که در جهان فعلی صحبت از بنیه دفاعی مناسب نیست این سخن فریبکاری است. روحیه جهادی موجب دفاع ملت از کیان کشور می‌شود و وقتی با تدبیر توام شود موجب تقویت کشور می‌شود. کشورهایی که امکانات خوبی دارند اما مجبورند با تلفن یک کشور قدرتمند تصمیم‌شان را تغییر دهند روحیه جهادی و حماسی ندارند.

لاریجانی خواستار حل مشکلات نیروهای مسلح کشور شد و افزود: حل مشکلات نیروهای دفاع مقدس در حقیقت ارج نهادن به آنان است و موجب قدرشناسی از مجاهدان دفاع مقدس می‌شود. باید مشکلات نیروهای مسلح رفع شود تا بستر فراگیری دفاع مقدس به وجود آید. باید قدردان ارتش و سپاه باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: فضای مردمی برای دفاع مقدس باید همواره موجب جذب فرزندان این کشور شود.

وی خطاب به فراکسیون دفاع مقدس تاکید کرد: به دلیل مشغله‌های زیاد نمایندگان در فصل رسیدگی به بودجه، فراکسیون دفاع مقدس باید نیازهای نیروهای مسلح را در چند سرفصل در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام

 

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی