کد خبر : 1815
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

امروز کسی جرات حمله به ایران را ندارد

امروز کسی جرات حمله به ایران را ندارد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی ملت در دفاع مقدس با جبهه‌ها پیوند خورد شرایط جبهه‌ها تغییر کرد.

 علی لاریجانی در اولین همایش مجلس و دفاع مقدس گفت: حضور در جمع فرماندهان ارتش و سپاه و صحبت از دفاع مقدس مغتنم است. هیچ کس تردید ندارد که دفاع مقدس موضوعی بسیار مهم برای ملت ایران است و در برهه‌ای که همت ملت و عزم نیروهای مسلح به یکدیگر پیوند خورد یک برهه طلایی در تاریخ ایران شکل گرفت چرا که کمتر میدانی را در تاریخ ایران شاهد بوده‌ایم که همه ملت با تمام قوا در صحنه حضور یابند.

نماینده مردم قم آب‌دیدگی نیروهای مسلح را از دستاوردهای دفاع مقدس برشمرد و افزود: نیروهای مسلح با تمرین‌های متنوع فرضی در شرایط غیرجنگی خود را آماده می‌کنند اما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در صحنه‌های واقعی دفاع مقدس آب‌دیده شده‌اند.

رییس مجلس شورای اسلامی صیانت از ظرفیت نیروهای مسلح از طریق ماموریت سایر بخش‌های کشور را مورد اشاره قرار داد و افزود: حفظ بنیه دفاعی کشور باید با قوت دنبال شود چرا که امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نقش امنیت منطقه‌ای ایفا می‌کنند و در بحران‌های منطقه نظیر مشکل تروریسم اخیر به خوبی ایفا کردند. نیروهای مسلح پس از درخواست رسمی دولت عراق جلوی تروریست‌های وحشی را گرفتند و فضای عراق را قدری آرام کردند. هر چند که برخی از کشورهای مدعی حمایت از عراق از تروریست‌ها حمایت می‌کنند.

لاریجانی با اشاره به سفرش به عراق، گفت: در سفر به عراق و گفت‌وگو با مدیران اقلیم کردستان و سایر مسئولان عراقی، آنان از حضور به‌ موقع نیروهای مسلح ایران تشکر کردند و تاکید کردند که این کمک موجب ایستادگی دولت و ملت عراق شد. نیروهای مسلح ایران امروز نقش بازدارندگی داخلی و منطقه‌ای دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنس خطرات منطقه‌ای نسبت به گذشته تغییر کرده است، گفت: امروز کسی جرات حمله به ایران را ندارد اما جنس مخاطرات منطقه متنوع شده است. داشتن نیروهای مسلح با بنیه دفاعی قوی نقش پراهمیتی دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با خطاب قرار دادن فراکسیون دفاع مقدس مجلس خواستار توجه، حفظ، ارزیابی دقیق و تدبیر برای تقویت بنیه دفاعی کشور در آستانه بررسی لایحه بودجه سال 94 شد و افزود: اکنون که زمان رسیدگی مجلس به لایحه بودجه سال آینده است فراکسیون دفاع مقدس باید چند کار مهم را انجام دهد. البته از توجه معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور برای تقویت بنیه دفاعی تشکر می‌کنم. سایر دوستان نیز می‌توانند پیشنهادات‌شان را به مجلس ارائه کنند.

نماینده مردم قم با بیان اینکه در حفظ آثار دفاع مقدس آسیب دیده‌ایم، ادامه داد: دفاع مقدس موجب تداوم روحیه جهادی کشور است و متاسفانه در حفظ آثار دفاع مقدس دچار آسیب‌دیدگی هستیم. تجربیات پرارزشی در دفاع مقدس به دست آورده‌ایم که البته کاروان راهیان نور گوشه‌ای از مجاهدت دفاع مقدس را به مردم نشان می‌دهد.

لاریجانی پیگیری طرح موزه دفاع مقدس در استان‌ها را با هدف صیانت از روحیه دفاع مقدس و مجاهدان آن دوران ضروری دانست.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحیه جهادی موجب دفاع ملت از کیان کشور می‌شود، گفت: اگر برخی بگویند که در جهان فعلی صحبت از بنیه دفاعی مناسب نیست این سخن فریبکاری است. روحیه جهادی موجب دفاع ملت از کیان کشور می‌شود و وقتی با تدبیر توام شود موجب تقویت کشور می‌شود. کشورهایی که امکانات خوبی دارند اما مجبورند با تلفن یک کشور قدرتمند تصمیم‌شان را تغییر دهند روحیه جهادی و حماسی ندارند.

لاریجانی خواستار حل مشکلات نیروهای مسلح کشور شد و افزود: حل مشکلات نیروهای دفاع مقدس در حقیقت ارج نهادن به آنان است و موجب قدرشناسی از مجاهدان دفاع مقدس می‌شود. باید مشکلات نیروهای مسلح رفع شود تا بستر فراگیری دفاع مقدس به وجود آید. باید قدردان ارتش و سپاه باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: فضای مردمی برای دفاع مقدس باید همواره موجب جذب فرزندان این کشور شود.

وی خطاب به فراکسیون دفاع مقدس تاکید کرد: به دلیل مشغله‌های زیاد نمایندگان در فصل رسیدگی به بودجه، فراکسیون دفاع مقدس باید نیازهای نیروهای مسلح را در چند سرفصل در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی