کد خبر : 1800
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با وزیر بهداشت عراق مطرح شد:

موفقیت دولت عراق در بازگرداندن ثبات و آرامش به کشور به نفع کل منطقه است

موفقیت دولت عراق در بازگرداندن ثبات و آرامش به کشور به نفع کل منطقه است

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اسنقبال از پیشرفت های دولت جدید عراق در مقابله با تروریست‌ها گفت: موفقیت دولت عراق در بازگرداندن ثبات و آرامش به کشور به نفع کل منطقه است.

  خانم عدیله حمود حسین وزیر بهداشت عراق عصر امروز سه‌شنبه (16/10/93) با آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آقای دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیوندهای دیرینه و عمیق برادرانه فیمابین دو ملت و کشور گفت: عراق با برخورداری از ساختاری دموکراتیک کشور مهمی در منطقه است و جمهوری اسلامی ایران در شرایط جدید این کشور همواره در کنار دولت و مردم عراق بوده و خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های دولت جدید عراق در عرصه‌های مختلف به ویژه در مقابله با تروریست‌ها گفت: موفقیت دولت عراق در بازگرداندن ثبات و آرامش به کشور به نفع کل منطقه است.

وی بر آمادگی کشورمان برای تداوم کمک و پشتیبانی از دولت عراق در این راستا تاکید کرد.

 دکتر لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود توافقات وزارتخانه‌های بهداشت دو کشور را مهم و ضروری خواند و افزود: کمک‌ها و حمایت‌های ایران از دولت و ملت کشور دوست و برادر عراق در همه زمینه‌ها یک وظیفه است که می‌توانید روی آن حساب کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار بر لزوم تسریع در اجرای تمامی موافقتنامه‌های منعقد شده میان مسئولان دو کشور تاکید کرد.

خانم عدیله حمود حسین وزیر بهداشت عراق نیز در ادامه همین دیدار با تقدیر از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به کشورش گفت:‌ برقراری ثبات در عراق اهتمام ویژه دولت جدید است که حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف نقش موثری در دستیابی به آن دارد.

وی در ادامه با اشاره به نیازهای کشورش در زمینه‌های بهداشتی و درمانی گفت: در شرایط فعلی که مردم عراق با حملات وحشیانه تروریست‌ها مواجه‌اند چشم امید دولت و ملت عراق به کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در قالب آموزش کادر پزشکی عراق و تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز است.

وزیر بهداشت عراق در پایان این دیدار نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های بهداشتی و درمانی ابراز امیدواری کرد./

پایان پیام   

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی