کد خبر : 1800
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با وزیر بهداشت عراق مطرح شد:

موفقیت دولت عراق در بازگرداندن ثبات و آرامش به کشور به نفع کل منطقه است

موفقیت دولت عراق در بازگرداندن ثبات و آرامش به کشور به نفع کل منطقه است

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن اسنقبال از پیشرفت های دولت جدید عراق در مقابله با تروریست‌ها گفت: موفقیت دولت عراق در بازگرداندن ثبات و آرامش به کشور به نفع کل منطقه است.

  خانم عدیله حمود حسین وزیر بهداشت عراق عصر امروز سه‌شنبه (16/10/93) با آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آقای دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیوندهای دیرینه و عمیق برادرانه فیمابین دو ملت و کشور گفت: عراق با برخورداری از ساختاری دموکراتیک کشور مهمی در منطقه است و جمهوری اسلامی ایران در شرایط جدید این کشور همواره در کنار دولت و مردم عراق بوده و خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های دولت جدید عراق در عرصه‌های مختلف به ویژه در مقابله با تروریست‌ها گفت: موفقیت دولت عراق در بازگرداندن ثبات و آرامش به کشور به نفع کل منطقه است.

وی بر آمادگی کشورمان برای تداوم کمک و پشتیبانی از دولت عراق در این راستا تاکید کرد.

 دکتر لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود توافقات وزارتخانه‌های بهداشت دو کشور را مهم و ضروری خواند و افزود: کمک‌ها و حمایت‌های ایران از دولت و ملت کشور دوست و برادر عراق در همه زمینه‌ها یک وظیفه است که می‌توانید روی آن حساب کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار بر لزوم تسریع در اجرای تمامی موافقتنامه‌های منعقد شده میان مسئولان دو کشور تاکید کرد.

خانم عدیله حمود حسین وزیر بهداشت عراق نیز در ادامه همین دیدار با تقدیر از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به کشورش گفت:‌ برقراری ثبات در عراق اهتمام ویژه دولت جدید است که حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف نقش موثری در دستیابی به آن دارد.

وی در ادامه با اشاره به نیازهای کشورش در زمینه‌های بهداشتی و درمانی گفت: در شرایط فعلی که مردم عراق با حملات وحشیانه تروریست‌ها مواجه‌اند چشم امید دولت و ملت عراق به کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در قالب آموزش کادر پزشکی عراق و تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز است.

وزیر بهداشت عراق در پایان این دیدار نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های بهداشتی و درمانی ابراز امیدواری کرد./

پایان پیام   

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی