کد خبر : 1785
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رسانه ها به حاشیه نپردازند/ بودجه 94متناسب با شرایط کشور بسته شود

رسانه ها به حاشیه نپردازند/ بودجه 94متناسب با شرایط کشور بسته شود

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره حواشی روز گذشته مجلس گفت: مسائل مهمی در کشور داریم که باید به آن بپردازیم بنابراین رسانه ها و صاحبان تریبون به مسائل حاشیه ای نپردازند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز پس از حضور در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه در جمع خبرنگاران با اشاره به حواشی که روز گذشته در مجلس اتفاق افتاد گفت: ما مسائل مهمی در کشور داریم که باید به آنها توجه شود، هرچه فضای کشور آرام تر باشد بیشتر می توانیم مشکلات را حل کنیم بنابراین این یک وظیفه ملی است.

وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم در مجلس فضایی حاکم باشد که بتوان به مسائل اصلی پرداخت افزود: رسانه ها نیز باید در این امر موثر باشند، بهتر است رسانه ها فضا را به سوی آرامش حرکت دهند همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند که وحدت آرامش و وفاق در کشور امری ضروری است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: نمایندگان احزاب رسانه ها و کسانی که تریبون دارند باید تلاش کنند فضای آرامی در کشورها حاکم شده تا بتوان به مسائل اصلی کشور و مشکلات معیشتی مردم پرداخت.

لاریجانی درباره اینکه آیا شکایتی درباره اتفاقات دیروز مجلس به هیات رئیسه رسیده است گفت: در این باره خبری ندارم و چیزی نشنیده ام.

لاریجانی در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور خود در کمیسیون تلفیق بودجه گفت: فضای این کمیسیون تخصصی به گونه ای است که تلاش می شود بودجه سال 94 متناسب با شرایط کشور بسته شده و آنچه تصویب می شود با آنچه که محقق می یابد بیشتر از 10 درصد فاصله نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور باید نهایت هماهنگی با دولت برای تنظیم بودجه وجود داشته باشد خاطرنشان کرد: بودجه سال 94 باید در مقام عمل به واقع گرایی نزدیک باشد و در این امر اقتصاد مقاومتی و رونق تولید محور قرار گیرد.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه باید حداکثر استفاده به نفع مشارکت مردم در پروژه های عمرانی صورت گیرد گفت: باید رویکردمان به صادرات باشد زیرا در کشورهای اطراف ایران بازارهای خوبی برای صادرات داریم و از سوی دیگر ایران کشوری است ظرفیت صادراتی خوبی دارد.

وی با بیان اینکه 90 درصد از آب موجود در کشور در بخش کشاورزی صرف می شود ادامه داد: باید روش آبیاری در کشور تغییر کند، باید در آبیاری تحت فشار سرمایه گذاری کنیم و ضمن آن سیستم آبیاری گلخانه ای را که در آن مصرف آب به حداقل می رساند را راه اندازی کنیم که لازم این امر اعطای تسهیلات بانکی و یارانه ای است.

 

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی