کد خبر : 1785
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رسانه ها به حاشیه نپردازند/ بودجه 94متناسب با شرایط کشور بسته شود

رسانه ها به حاشیه نپردازند/ بودجه 94متناسب با شرایط کشور بسته شود

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره حواشی روز گذشته مجلس گفت: مسائل مهمی در کشور داریم که باید به آن بپردازیم بنابراین رسانه ها و صاحبان تریبون به مسائل حاشیه ای نپردازند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز پس از حضور در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه در جمع خبرنگاران با اشاره به حواشی که روز گذشته در مجلس اتفاق افتاد گفت: ما مسائل مهمی در کشور داریم که باید به آنها توجه شود، هرچه فضای کشور آرام تر باشد بیشتر می توانیم مشکلات را حل کنیم بنابراین این یک وظیفه ملی است.

وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم در مجلس فضایی حاکم باشد که بتوان به مسائل اصلی پرداخت افزود: رسانه ها نیز باید در این امر موثر باشند، بهتر است رسانه ها فضا را به سوی آرامش حرکت دهند همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند که وحدت آرامش و وفاق در کشور امری ضروری است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: نمایندگان احزاب رسانه ها و کسانی که تریبون دارند باید تلاش کنند فضای آرامی در کشورها حاکم شده تا بتوان به مسائل اصلی کشور و مشکلات معیشتی مردم پرداخت.

لاریجانی درباره اینکه آیا شکایتی درباره اتفاقات دیروز مجلس به هیات رئیسه رسیده است گفت: در این باره خبری ندارم و چیزی نشنیده ام.

لاریجانی در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور خود در کمیسیون تلفیق بودجه گفت: فضای این کمیسیون تخصصی به گونه ای است که تلاش می شود بودجه سال 94 متناسب با شرایط کشور بسته شده و آنچه تصویب می شود با آنچه که محقق می یابد بیشتر از 10 درصد فاصله نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور باید نهایت هماهنگی با دولت برای تنظیم بودجه وجود داشته باشد خاطرنشان کرد: بودجه سال 94 باید در مقام عمل به واقع گرایی نزدیک باشد و در این امر اقتصاد مقاومتی و رونق تولید محور قرار گیرد.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه باید حداکثر استفاده به نفع مشارکت مردم در پروژه های عمرانی صورت گیرد گفت: باید رویکردمان به صادرات باشد زیرا در کشورهای اطراف ایران بازارهای خوبی برای صادرات داریم و از سوی دیگر ایران کشوری است ظرفیت صادراتی خوبی دارد.

وی با بیان اینکه 90 درصد از آب موجود در کشور در بخش کشاورزی صرف می شود ادامه داد: باید روش آبیاری در کشور تغییر کند، باید در آبیاری تحت فشار سرمایه گذاری کنیم و ضمن آن سیستم آبیاری گلخانه ای را که در آن مصرف آب به حداقل می رساند را راه اندازی کنیم که لازم این امر اعطای تسهیلات بانکی و یارانه ای است.

 

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی