کد خبر : 178
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس عراق:

جریان های تروریستی به علت اهمیت و جایگاه عراق ایجاد شده اند/ دولت و مردم عراق درمبارزه با تروریست ها مصمم هستند

جریان های تروریستی به علت اهمیت و جایگاه عراق ایجاد شده اند/ دولت و مردم عراق درمبارزه با تروریست ها مصمم هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جریان های تروریستی به علت اهمیت و جایگاه کشور عراق ایجاد شده اند، گفت: جمهوری اسلامی از دستاوردهای نظامی عراق در مبارزه با تروریست ها بسیار خوشحال است.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه 4 اسفند ماه) در حاشیه اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس در این دیدار گفت: کشور عراق یک کشور بسیار بزرگ و مهم در عرصه منطقه ای است و مشکلات ایجاد شده برای این کشور تنها به خاطر اهمیت و جایگاه این کشور است.

وی با بیان اینکه جریان های تروریستی به علت اهمیت و جایگاه کشور عراق ایجاد شده اند، گفت: جمهوری اسلامی از دستاوردهای نظامی عراق در مبارزه با تروریست ها بسیار خوشحال است و این مسئله نشان می دهد که دولت و مردم عراق درمبارزه با تروریست ها مصمم هستند.

دکتر لاریجانی گفت: از طرف دیگر ان شاء الله جنگ موصل نیز در آینده ای نزدیک به پایان برسد تا کشور عراق از شر تروریست ها خلاص شود.از طرف دیگر به نظر من بحران های منطقه ای در اینده ادامه خواهد داشت و شاید نیز با تحولات جدید بین المللی، برخی مشکلات افزایش یابد، که این مسئله نشان دهنده ضرورت همکاری کشورها است.

وی تصریح کرد: ایران و عراق دو کشور مستقل هستند که باید همکاری های خود را در تمام عرصه ها افزایش یابند. از این رو برخی موانع اقتصادی و بانکی وجود دارد که باید هر چه سریع تر این مسائل حل شود.

 

نشست های حمایت از فلسطین به صورت سالانه باید برگزار شود/پیروزی های عراق را مرهون کمک های ایران هستیم

در این دیدار الجبوری رئیس مجلس عراق با اشاره به برگزاری اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، گفت: قطعا برگزاری این نشست ها به نفع تمام کشورهای اسلامی است و با توجه به اهمیت مسئله فلسطین، این گونه نشست ها باید هر سال برگزار شود.

وی با اشاره به پیشرفت های نظامی ارتش عراق در مبارزه با تروریست ها، گفت: امیدوارم با اقدامات صورت گرفته بخش غربی موصل هر چه سریع تر از دست تروریست ها آزاد شود و مسلما ما این پیروزی ها را مرهون کمک های دوستان خود به ویژه جمهوری اسلامی هستیم./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی