کد خبر : 1765
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: تنها علاج توسعه کشور توجه به تولید است

لاریجانی: تنها علاج توسعه کشور توجه به تولید است

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به اردبیل گفت: تنها علاج خروج از رکود و توسعه کشور توجه به رونق اقتصادی و تولید است.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اردبیل، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که در بودجه سال آتی و برنامه ششم به امر تولید و رونق توجه ویژه‌ای شده است، افزود: درست است که در اسناد بالادستی دچار انباشت شده‌ایم ولی با در نظر گرفتن مختصات محیطی،‌ شرایط بین‌المللی و مزیت‌های موجود در کشور مسأله رونق تولید را مهمترین امر باید دانست.

وی افزود: در سایر بخش‌ها تکاپو و حرکت رو به جلو است و اگر توسعه اقتصادی وجود نداشته است بخشی به عدم برنامه‌ریزی درست و سوء مدیریت و بخشی به فشارهای بیرونی مربوط بوده است.

وی تقویت بخش‌های فرهنگی و اجتماعی کشور را وابسته به حمایت از تولید و توجه به مزیت‌های کشور عنوان کرد و افزود: با این روش به اقتصاد پایدار و مقاوم برونگرا دست می‌یابیم.

لاریجانی به خروج از اقتصاد تک محوری تأکید کرد و افزود: در کمیسیون تلفیق مجلس و با همکاری دولت تلاش می‌شود از اتکا به نفت خارج شده و بودجه جاری از منابع نفت را به امور عمرانی کشور اختصاص داد. چرا که لزوم توسعه کشور باید بر اساس سایر منابع صورت گیرد.

وی با بیان این‌که زمینه‌های درآمدزایی در کشور را باید از جنبه‌های مختلف افزایش داد: عنوان کرد: در بودجه سال آتی رسیدگی به تسهیلات و امور بانکی و ساماندهی این بخش در نظر گرفته شده است و نیز در زمینه‌های افزایش محرک‌های صادراتی باید تلاش کرد.

لایجانی با بیان این‌که صادرات به عنوان پشتیبان توسعه اقتصادی کشور می‌باشد، افزود: توجه به معادن و زمینه‌های بروز و ظهور آن در اقتصاد کشور نیز باید فراهم شود.

لاریجانی با اشاره به مزیت‌های استان اردبیل در بحث دسترسی به بازارهای برون‌مرزی، گفت: این استان با داشتن امکانات معدنی و مزیت‌های صنعتی و تجاری و صنایع جانبی باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اگر مسئولان استان اردبیل طرح آمایشی برای این استان آماده کنند گام‌های توسعه آن حتمی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خواسته‌های استاندار اردبیل در خصوص تخصیص یا معافیت‌های مالیاتی و ساماندهی سیستم بانکی، افزود: ما در مجلس توجه خاصی به این امر خواهد ش تا یک پرشی در تولید داشته باشند.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی