کد خبر : 1765
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: تنها علاج توسعه کشور توجه به تولید است

لاریجانی: تنها علاج توسعه کشور توجه به تولید است

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به اردبیل گفت: تنها علاج خروج از رکود و توسعه کشور توجه به رونق اقتصادی و تولید است.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اردبیل، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که در بودجه سال آتی و برنامه ششم به امر تولید و رونق توجه ویژه‌ای شده است، افزود: درست است که در اسناد بالادستی دچار انباشت شده‌ایم ولی با در نظر گرفتن مختصات محیطی،‌ شرایط بین‌المللی و مزیت‌های موجود در کشور مسأله رونق تولید را مهمترین امر باید دانست.

وی افزود: در سایر بخش‌ها تکاپو و حرکت رو به جلو است و اگر توسعه اقتصادی وجود نداشته است بخشی به عدم برنامه‌ریزی درست و سوء مدیریت و بخشی به فشارهای بیرونی مربوط بوده است.

وی تقویت بخش‌های فرهنگی و اجتماعی کشور را وابسته به حمایت از تولید و توجه به مزیت‌های کشور عنوان کرد و افزود: با این روش به اقتصاد پایدار و مقاوم برونگرا دست می‌یابیم.

لاریجانی به خروج از اقتصاد تک محوری تأکید کرد و افزود: در کمیسیون تلفیق مجلس و با همکاری دولت تلاش می‌شود از اتکا به نفت خارج شده و بودجه جاری از منابع نفت را به امور عمرانی کشور اختصاص داد. چرا که لزوم توسعه کشور باید بر اساس سایر منابع صورت گیرد.

وی با بیان این‌که زمینه‌های درآمدزایی در کشور را باید از جنبه‌های مختلف افزایش داد: عنوان کرد: در بودجه سال آتی رسیدگی به تسهیلات و امور بانکی و ساماندهی این بخش در نظر گرفته شده است و نیز در زمینه‌های افزایش محرک‌های صادراتی باید تلاش کرد.

لایجانی با بیان این‌که صادرات به عنوان پشتیبان توسعه اقتصادی کشور می‌باشد، افزود: توجه به معادن و زمینه‌های بروز و ظهور آن در اقتصاد کشور نیز باید فراهم شود.

لاریجانی با اشاره به مزیت‌های استان اردبیل در بحث دسترسی به بازارهای برون‌مرزی، گفت: این استان با داشتن امکانات معدنی و مزیت‌های صنعتی و تجاری و صنایع جانبی باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اگر مسئولان استان اردبیل طرح آمایشی برای این استان آماده کنند گام‌های توسعه آن حتمی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خواسته‌های استاندار اردبیل در خصوص تخصیص یا معافیت‌های مالیاتی و ساماندهی سیستم بانکی، افزود: ما در مجلس توجه خاصی به این امر خواهد ش تا یک پرشی در تولید داشته باشند.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی